Model zbiornika kartonowego DIY

Zbiornik wykonujemy z tektury własnymi rękami

Do stworzenia pojazdu, tylko w zredukowanej wersji, nie trzeba tak wiele. Z materiałów, które są zawsze pod ręką, i trochę więcej czasu, cierpliwości i wyobraźni można odtworzyć prawie wszystko. Dobrym przykładem tego rodzaju symulacji jest stworzenie tekturowego zbiornika, który służy do pakowania różnych towarów. To może być świetna opcja na spędzenie weekendu z dziećmi. Z pewnością będą szczęśliwi, ponieważ każda czynność, którą możesz wykonać własnymi rękami razem z dorosłymi, sprawia dzieciom radość..

Niezbędne materiały

Jak wspomniano powyżej. Do stworzenia modelu czołgu potrzebne są bardzo proste materiały, a mianowicie:

  • Tektura do pakowania.
  • Nożyczki biurowe.
  • Długopis kulkowy.
  • Mały władca.
  • Klej PVA.
  • Taśma klejąca, gdzie możemy się bez niej obejść.

Przeczytaj także: Układy rękodzieła na Dzień Zwycięstwa

Instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia zbiornika

Gdy wszystkie materiały są gotowe, możesz zabrać się do pracy.

Instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia zbiornika

Najpierw: najpierw na małym kawałku tektury musisz narysować wszystkie główne elementy swojego przyszłego zbiornika, a następnie ostrożnie je wyciąć. Drobnych części jest dużo, więc lepiej je wyciągnąć i od razu wyciąć. Najpierw musisz zrobić dwa paski tektury o wymiarach 20×1 centymetra, a następnie dwa kolejne paski o wymiarach 10×1 centymetra i 8 małych kółek. Najłatwiej zrobić je z kwadratów 1×1 centymetra..

Najpierw musisz zrobić dwa paski tektury o wymiarach 20x1 cm, a następnie dwa kolejne paski 10x1 cm i 8 małych kółek

Druga: to, co zostało zrobione w pierwszym etapie, to gąsienice czołgu. Aby nadać im odpowiedni kształt, weź te paski i złóż je w owalny kształt, przymocuj ich końce taśmą, aby się trzymały. Krótsze paski należy przykleić do jednego z boków każdego toru za pomocą kleju. Będziesz musiał je przytrzymać przez jakiś czas, aż klej się zaklei. Gdy obie części są sklejone, możesz odciąć nadmiar kartonu.

Po pustej stronie owali ostrożnie przyklej kółka, uprzednio posmarowane klejem. Muszą być ustawione w tej samej odległości, pełnią rolę kół.

Trzeci: czas przykleić wycięte kubki. Po pustej stronie owali ostrożnie przyklej kółka, uprzednio posmarowane klejem. Muszą być ustawione w tej samej odległości, pełnią rolę kółek.

Model zbiornika kartonowego DIYModel zbiornika kartonowego DIY

Czwarty: konieczne jest wykonanie następujących części, z których będzie się składał zbiornik, w tym celu należy wyciąć dwa prostokątne kawałki tektury o wymiarach 5×7 centymetrów, dwa paski 5×0,5 centymetra i jeden pasek 5×1 centymetra.

Piąty: przyklej gąsienicowe części zbiornika do długich boków jednego z przygotowanych prostokątów, uprzednio nasmarowując je klejem. Jeden szeroki pasek należy przykleić z tyłu zbiornika, a dwa cienkie z przodu. W ten sposób otrzymujesz dno zbiornika z gąsienicami, musisz przykleić drugi prostokąt na górze. Okazało się, że gotowa dolna część – podstawa.

W ten sposób otrzymujesz dno zbiornika z gąsienicami, musisz przykleić drugi prostokąt na górze. Okazało się, że gotowa dolna część - podstawa

Szósty: aby wykonać górę zbiornika, musisz wyciąć z kartonu jeden kwadrat o wymiarach 5×5 centymetrów, jeden prostokąt 5×1 centymetra i trzy paski o wymiarach 5×0,5 centymetra.

Siódmy: z trzech stron kwadratu należy przykleić trzy odpowiednie paski. Następnie przyklej wynik do gotowej części zbiornika za pomocą kleju. Część, która pozostaje otwarta, należy uszczelnić większym paskiem pod kątem. Puste trójkąty lepiej przykleić kartonem o odpowiednim rozmiarze..

musisz zrobić wieżę dla czołgu. Aby to zrobić, przygotuj następujące części z tektury:Zdjęcie zbiornika z tektury DIY

Ósma: musisz zrobić wieżę dla czołgu. W tym celu przygotuj z tektury następujące części: prostokąty o wymiarach: 4×1, 3,5×2,5, 3,5×1 centymetra jeden po drugim, dwa prostokąty o wymiarach 2,5×1 centymetra, jedna figura trapezowa z prostokąta o wymiarach 3,5×1 centymetra.

Dziewiąty etap: do największego prostokąta należy przykleić część trapezową, a z boków przykleić dwie identyczne części pod kątem 90 stopni. Pozostałe części należy wykorzystać do zamknięcia pozostałych elementów.

zbiornik można uzupełnić o drobne elementy w postaci włazu i ostrza saperskiego.Model czołgu jest gotowy

Dziesiąty etap: zbiornik można uzupełnić o drobne elementy w postaci włazu i ostrza saperskiego.

Obejrzyj film na temat: Tekturowy czołg DIY Tiger

Model czołgu jest gotowy. Wiele etapów można z łatwością powierzyć dziecku, dzięki czemu lekcja będzie nie tylko przydatna, ale także rozwinie zdolności motoryczne dziecięcych palców. Zobacz przydatne rzemiosło w dziale.