Ciasto solne to wyjątkowy materiał edukacyjny dla dzieci, ponieważ z jego pomocą można nie tylko wykonać piękne rękodzieło, ale także rozwinąć zdolności motoryczne u dziecka w wieku 5-6 lat. Jeśli chcesz ciekawie spędzić wolny czas, proponujemy dowiedzieć się, co możesz zrobić rękodzieło z ciasta solnego dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Przeczytaj także: Figurki z ciasta solnego dla dzieci

Jak zrobić solone ciasto modelarskie

Aby zrobić słone ciasto w domu, nie potrzebujesz drogich narzędzi. Potrzebujesz tylko:

 • szklanka mąki pszennej
 • 1/2 szklanki soli kuchennej
 • 1/3 szklanki wody.

Jeśli zmieszasz wszystkie składniki, otrzymasz miękkie i plastyczne ciasto do rzeźbienia rzemiosła. Jeśli słone ciasto przykleja się do rąk, to zalecamy dodanie do niego soli lub mąki, jeśli rozpadnie się na kawałki, oznacza to za mało wody. Aby zwiększyć plastyczność ciasta solnego do modelowania, często dodaje się do niego olej roślinny lub śmietanę; możesz zwiększyć wytrzymałość rzemiosła, dodając do mieszanki trochę PVA.

Jeśli zmieszasz wszystkie składniki, otrzymasz miękkie i plastyczne ciasto do rzeźbienia rzemiosła. Jeśli słone ciasto przykleja się do rąk, zalecamy dodanie do niego soli lub mąki, jeśli rozpadnie się na kawałki, oznacza to za mało wody.Zdjęcie wazonu z ciastem solnym

Jeśli chcesz zrobić kolorowe rzemiosło z ciasta solnego z dziećmi w wieku 5-6 lat, kup zwykłe barwniki spożywcze, rozcieńcz 1/3 szklanki wody i wlej kolorowy płyn do mieszaniny zamiast zwykłej wody. Solone ciasto dobrze trzyma się w lodówce, więc nie martw się, jeśli masz jakieś kawałki, odłóż je na bok, aż zrobisz rękodzieło następnego dnia..

Jak zrobić proste rękodzieło z ciasta solnego dla dzieci w wieku 5-6 lat

Najpierw musisz nauczyć swoje dziecko, jak tworzyć proste puste miejsca:

 1. Pokaż, jak rzeźbić kiełbaski.
 2. Pomóż zrobić kulki.
 3. Spróbuj spłaszczyć ciasta.
 4. Naucz się robić kostki z kuli.
 5. Ślepe trójkątne puste miejsca.

To podstawa modelowania z ciasta solnego dla początkujących, dzięki której dziecko w wieku 5-6 lat szybko opanuje ten rodzaj robótek ręcznych. Z prostych półfabrykatów możesz tworzyć lalki, domy, zwierzęta, drzewa i inne rękodzieła.

Pomysły na ciasto solne dla dzieci w wieku 5-6 lat

Najprostszym pomysłem jest zrobienie grubego ciasta i poproszenie dziecka o pozostawienie na nim głębokiego odcisku dłoni. Następnie powierz mu udekorowanie swojego dzieła i pozwól, aby rzemiosło wyschło. Możesz zrobić w nim dziurkę, aby następnie rozciągnąć wstążkę i zawiesić ją na goździku.

Najprostszym pomysłem jest zrobienie grubego ciasta i poproszenie dziecka o pozostawienie na nim głębokiego odcisku dłoni. Po tym

Aby rozwinąć zdolności motoryczne palców, a tym samym poprawić mowę, możesz zaprosić dziecko w wieku 5-6 lat do wykonania rzemiosła z ziarnami. Aby to zrobić, musisz cienko rozwałkować solone ciasto, wyciąć je w kształcie figurki, a następnie powierzyć dziecku dekorowanie rzemiosła różnymi ziarnami..

Aby rozwinąć zdolności motoryczne palców, a tym samym poprawić mowę, możesz zaprosić dziecko w wieku 5-6 lat do wykonania rzemiosła z ziarnami.

Dzieci w wieku 6-7 lat mogą zrobić wazon z ciasta solnego. Aby to zrobić, musisz przygotować:

 • Plastikowa butelka
 • Nożyce
 • Solone ciasto w różnych kolorach
 • Pistolet na klej
 • Plastelina
 • Wykałaczki.

Najpierw przygotuj słone ciasto o odpowiednim kolorze, możesz nawet użyć kilku kolorów do zrobienia wazonu. Następnie odetnij szyjkę plastikowej butelki i zacznij ją dekorować. Do tego potrzebujesz podłogi

Najpierw przygotuj słone ciasto o odpowiednim kolorze, możesz nawet użyć kilku kolorów do zrobienia wazonu. Następnie odetnij szyjkę plastikowej butelki i zacznij ją dekorować. Aby to zrobić, musisz całkowicie zwinąć butelkę ciastem. Aby było to łatwe i wygodne, weź butelkę kosmetyków, a nie wodę..

Najpierw przygotuj słone ciasto o odpowiednim kolorze, możesz nawet użyć kilku kolorów do zrobienia wazonu. Następnie odetnij szyjkę plastikowej butelki i zacznij ją dekorować. Do tego potrzebujesz n

Następnie zacznij dekorować rzemiosło. Aby to zrobić, weź brązową i czarną plastelinę oraz wykałaczki. Zrób małe pszczoły, które dobrze przykleją się do wysuszonego ciasta solnego. Skrzydła mogą być wykonane z plastikowej butelki lub koronki.

Następnie zacznij dekorować rzemiosło. Aby to zrobić, weź brązową i czarną plastelinę oraz wykałaczki

Możesz wymyślić własną dekorację wazonu z ciasta solnego, aby rzemiosło było oryginalne.

Możesz wymyślić własną dekorację wazonu z ciasta solnego, aby rzemiosło było oryginalne

Modelowanie ciasta solnego dla dzieci w wieku 5-6 lat – to fascynująca i interesująca czynność, ponieważ możesz wykonać nie tylko proste, ale także złożone rzemiosło własnymi rękami na prezent lub do dekoracji wnętrz.