rękodzieło papierowe na nowy rok

Z pewnością każda rodzina z wyprzedzeniem przygotowuje się do Nowego Roku. A przygotowanie do wakacji to nie tylko gotowanie. Najważniejszy w tym jest pozytywny nastrój i przyjemny czas z dziećmi. Oczywiście w wielu rodzinach zwyczajowo robi się rzemiosło na 2021 r. Z papieru. Zanim jednak będziesz mógł zrobić coś ciekawego, musisz się czymś zainspirować. A nasz artykuł ci pomoże. W końcu dla naszych czytelników zebraliśmy wspaniałe pomysły, których wykonanie nie będzie trudne..

Rękodzieło z papieru na rok 2021

Ded Moroz i Snegurochka.

Rękodzieło na rok 2021 Każde dziecko z dużym zainteresowaniem wykona papierowe psy. Szczególnie interesujące jest rzemiosło – główne symbole tego roku Świętego Mikołaja i Śnieżnej Dziewicy.

kolorowe papierowe rękodzieło na nowy rok

Aby wykonać te rękodzieło, warto przygotować: Czerwony i niebieski karton. Z kartonu zostaną wycięte kółka. Potrzebne jest jedno duże koło, a następne jest mniejsze. W takim przypadku promień koła określi wysokość gotowego statku. Snow Maiden powinna być nie tylko wysoka, ale także smukła. Dlatego niebieskie koło musi mieć większy promień. A Del Moroz powinien być pulchny, ale nie wysoki. Dlatego czerwone kółko powinno być mniejsze niż.

Następnie ułóż stożek z każdego koła. Również koła są sklejone klejem. Jeśli nie ma kleju, użyj taśmy dwustronnej. Stożek będzie podstawą rzemiosła.robić papierowe rękodzieło na nowy rok

Następnie z białego kartonu wycina się dwa koła. Te kręgi będą twarzami. Rysy twarzy tych postaci są narysowane na okręgu. Do twarzy dziadka przyklejona jest biała broda. Aby stworzyć brodę, z białej tektury wycina się kolejne koło i wycina grzywkę. Użyj wykałaczki, aby podkręcić brodę, aby wyglądała na obszerną.

W przypadku postaci z bajek wytnij osobno kilka uchwytów. Są przyklejone po obu stronach stożka. Przyklej pasek waty wzdłuż granicy rękawicy. Będzie to naśladować wykończenie futra. Dla Świętego Mikołaja zrób czerwoną czapkę z futrzanym wykończeniem. Konieczne jest również utkanie warkocza dla Snow Maiden z waty. Jest przyklejony do przedmiotu obrabianego. Jako dodatkową ozdobę same szyszki ozdobione są watą..kolorowe papierowe rękodzieło na nowy rok

Jeśli wszystkie szczegóły są gotowe, rzemiosło jest sklejone. W przypadku Świętego Mikołaja twarz jest przyklejona do samego stożka. A twarz Snow Maiden jest przyklejona do ostrej części stożka.

Oryginalny Święty Mikołaj.

Rękodzieło papierowe na Nowy Rok jest bardzo interesujące dla wszystkich. Warto jednak powiedzieć, że wiele z tych produktów powstaje nawet z odpadów. Rzeczywiście, z kosza powstają najbardziej oryginalne produkty na każde wakacje. Jeśli w domu nagromadziły się tekturowe rolki, to są one używane do stworzenia atrakcyjnego Świętego Mikołaja..rękodzieło z papieru toaletowego na nowy rok

Aby zrobić pięknego Świętego Mikołaja, oprócz rękawa, musisz przygotować plastikowy kubek, który powinien być czerwony. Potrzebny będzie żółty guzik, para oczu, czerwony pompon, filc lub filc. Do pracy potrzebny jest również klej i nożyczki.

Na notatce! Jeśli w domu nie ma filcu i filcu, można użyć dowolnego gęstego kawałka tkaniny.

Z filcu wycięto kilka prostokątów. Powinny być biało-czerwone. Są przymocowane do rolki na obwodzie. Oczy są przyklejone do białego filcu. I trzeba też dołączyć pompon. Dzięki temu wymodelujesz twarz. Do górnej części rolki przyklejona jest szklanka z czerwonego plastiku. Do dna szklanki przyklejony jest pompon.nowy rok zrób to sam papierowe rękodzieło

Następnie wycofaj się o 2 centymetry od dolnej krawędzi. Następnie przykleja się czarny pasek filcowy. Pasek powinien mieć szerokość 5 mm. Przyklej żółty guzik z przodu. Na koniec załóż brodę.

Piękne wieńce.

Czy wiesz, że zawsze możesz zrobić papier toaletowy na Nowy Rok. IT okazują się bardzo piękne. I nie powinno to dziwić. W końcu prawdopodobnie spodobał ci się ten Święty Mikołaj, który został podany powyżej. Teraz zwrócimy uwagę na jeszcze jedno rzemiosło, które jest wykonane z rolek toaletowych. Ten produkt z łatwością może zająć pierwsze miejsce w szkole na wystawie rękodzieła noworocznego.zrób to sam świąteczne rękodzieło z papierowych schematów

Produkt jest bardzo łatwy w wykonaniu. Ale niektóre funkcje są nadal obecne w stworzeniu. Dlatego dziecko może potrzebować pomocy..

Przede wszystkim wszystkie cylindry mają kolor zielony. W tym biznesie stosowana jest farba akrylowa. Można go malować kilkoma warstwami, aby uzyskać jednolity kolor. Ponadto kolejna warstwa nakładana jest po wyschnięciu poprzedniej.

Każda rolka, która wysycha, jest cięta na kółka. Grubość koła powinna wynosić 1 cm, aby stworzyć każdy kwiat, musisz użyć 5 takich kół. Lekko weź cylinder podczas cięcia. W rezultacie będzie wyglądać jak oko..rękodzieło papierowe na nowy rok

Kiedy przetniesz wszystkie cylindry, musisz skleić je w kwiaty w 5 kawałkach. Gotowe kwiaty są sklejane. Aby wieniec był schludny, narysuj okrąg na papierze i przyklej do niego kwiaty. Możesz zrobić kilka takich wieńców i skleić je razem. W takim przypadku statek okaże się obszerny..

Gotowy produkt pozostaje tylko do dekoracji. Możesz użyć czerwonych kwiatów lub koralików.

Rzemiosło – jodełka.

Na Nowy Rok zwyczajowo wykonuje się papierowe rękodzieło własnymi rękami. Warto zauważyć, że dziś istnieją nie tylko trudne do wykonania rzemiosła, ale także bardzo proste. Choinkę o niezwykłej urodzie można wykonać ze zwykłych kółek kolorowego papieru. Nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale także młodsze dzieci poradzą sobie z tworzeniem rzemiosła..noworoczne rękodzieło papierowe dla dzieci

Tak więc, aby stworzyć choinkę z zielonego papieru, wycina się 4 kółka, które muszą mieć równą średnicę. Średnica kubka może wynosić 10 cm lub więcej. Następnie każde koło składa się kilka razy na pół. W rezultacie otrzymujesz przedmiot, który przypomina kształt trójkąta. Okrąg, który złożyłeś, musi zostać ponownie rozszerzony. Powinieneś skończyć z falistym przedmiotem. To będzie poziom.Zrób to sam Świąteczne rękodzieło z papierowych schematów

Te poziomy – koła są zbierane na wykałaczce. Co więcej, każde koło jest mocowane plasteliną. Możesz również zrobić pień drzewa z plasteliny. A na czubku głowy przymocuj żółtą gwiazdę, którą również zrobisz z plasteliny.

Aby gotowe rzemiosło wyglądało ładnie, tutaj nie można obejść się bez wystroju. Wykorzystuje się tu szeroką gamę materiałów. Wszystko zależy od twojego pragnienia.

Papierowe anioły.

Anioł kojarzy nam się ze wszystkimi feriami zimowymi i świętami Bożego Narodzenia. A jeśli zdecydujesz się zrobić papierowe rękodzieło na Nowy Rok, zwróć uwagę na tę konkretną opcję. Aby stworzyć anioły, możesz potrzebować:

 • Gruby papier wzorzysty lub tłoczony; oraz
 • Biały lub brązowy papier;
 • Kawałek papieru designerskiego w błyszczącym kolorze;
 • Ozdobny guzik i ażurowa serwetka;
 • Ołówek, nożyczki i klej;
 • Mata do manekina;
 • Wisząca nić i dwustronna taśma.

robić rzemiosło na nowy rok z papieru

Z designerskiego papieru wycinane są trzy rodzaje detali. Jeden szczegół to skrzydła, a pozostałe to strój anioła. Reszta detali to skrzydła..

Na końcu każdego kawałka przyklejona jest dwustronna taśma. Wycinki są zbierane tak, jak pokazano na obrazku. Detale skrzydeł powinny tworzyć dużą kokardę. Umieścić je razem.

robić rzemiosło na nowy rok z papieru

Głowa anioła jest wycięta ze zwykłego papieru. A nimbus jest zrobiony z błyszczącego papieru. Wszystko się trzyma. Za pomocą ołówków narysuj części twarzy, a z tyłu przyklej nitkę..

Piękne świąteczne zabawki wykonane z papieru.

Rękodzieło z kolorowego papieru na Nowy Rok jest bardzo zabawne w majsterkowaniu. Ponadto można je wykorzystać do dekoracji choinki noworocznej. Aby zrobić piękne zabawki dla świerka, potrzebujesz tylko kolorowego papieru. A także przygotuj: nożyczki, klej i oczywiście cierpliwość.

Wytnij kartkę papieru, aby uzyskać kwadrat. Jest złożony, jak pokazano na zdjęciu. Najpierw złóż go na pół po przekątnej, potem ponownie do wdowy, a następnie podwój długość. Ważne jest, aby linie zagięcia były proste. Nadmiar papieru jest odcinany, gdy masz kształt rombu.robić papierowe rękodzieło na nowy rok

Również składaj origami. Konieczne jest wykonanie wszystkich manipulacji przedstawionych na zdjęciu. Następnie arkusz się rozwija i nadaje mu pożądany kształt. Krawędzie są sklejone. Pozostaje tylko przymocować nitkę i powiesić zabawkę na choince.

robić papierowe rękodzieło na nowy rokrobić papierowe rękodzieło na nowy rok

Papierowa zawieszka na choinkę.

Warto zauważyć, że robienie papierowych rękodzieł na Nowy Rok jest bardzo przyjemne. Taka rozrywka zadowoli nie tylko dorosłego, ale także dzieci. Aby stworzyć rzemiosło, potrzebujesz dwustronnego papieru z pięknym wzorem. Ponadto możesz potrzebować:

 • Gruby papier do projektowania i klej biurowy;
 • Piękna cienka wstążka i nóż;

  Elementy wystroju.

kolorowe papierowe rękodzieło na nowy rok

Najpierw na papierze rysowany jest szablon, a następnie starannie wycinany w biurze. Na górze zrobiony jest mały otwór. Służy do przewleczenia przez nią wątku. Jest 10 takich szczegółów do wykonania, ale można zrobić więcej. Dzięki temu detal będzie wyglądał bardziej okazale..

Każdy szablon składa się na pół. Części są sklejane wzdłuż linii zagięcia w trzech miejscach: dolnym, środkowym i górnym. Punkt mocowania jest wykonany z kokardki. Skorzystaj z wystroju.

robić rzemiosło na nowy rok z papieru

Girlanda gwiazd.

Nasz artykuł przedstawia również obszerne rzemiosło papierowe wykonane na Nowy Rok. Marzycielski nastrój sprawi, że gwiazda będzie świecić w ciemności. Romantyczna girlanda nie tylko stanie się oryginalną ozdobą choinki, ale może zastąpić lampkę nocną. Do girlandy możesz potrzebować:

 • Gruby papier w dwóch lub trzech kolorach,
 • Linijka, ołówek i nożyczki,
 • Spodek o średnicy 15 cm z klejem,
 • Girlanda elektryczna.

obszerne rzemiosło papierowe nowy rok

Spodek kładzie się do góry nogami na papierze i krąży wokół biura. W kole, które okazały się pasować do trójkątów tej samej wielkości w ilości 2 sztuk. Muszą się ze sobą przecinać. W girlandzie każda gwiazda będzie miała dwie połówki. Dlatego warto narysować kolejny szczegół, a do krawędzi dodać niewielkie dodatki..

noworoczne rękodzieło papierowe dla dzieci

Zębatki są cięte i składane w różnych kierunkach. Dodatki są składane i nakładany jest na nie klej. Należy również pozostawić mały otwór. Należy to zrobić z każdą gwiazdką. To przez te otwory ciągnie się girlandę.

Piękne szyszki papierowe.

Warto zauważyć, że wszyscy bez wyjątku lubią robić noworoczne rzemiosło własnymi rękami z papieru. A schematy służą do inspiracji, a także nowoczesnych pomysłów. Świetną dekoracją są również papierowe rożki. Aby je stworzyć, weź:

 • Gruby papier z wzorem;
 • Klej, nożyczki i linijka;
 • Cienka satynowa wstążka.

robić rzemiosło na nowy rok z papieru

Gruby papier jest cięty na paski. Kilka pasków powinno mieć 1 cm szerokości i 10 cm długości. Dwa kolejne paski powinny mieć 1,25 cm szerokości i 16 cm długości. Jeden powinien mieć 1,5 cm szerokości i 20 cm długości.

Każdy pasek jest złożony jak akordeon, a końce są sklejone. Połącz linie zagięcia i zmontuj konstrukcję. Paski są sklejane w następującej kolejności: mały pasek, średni, duży i znowu mały.

obszerne rzemiosło papierowe nowy rok

Koronkowa jodełka.

Najpopularniejszym rzemiosłem noworocznym jest choinka. I możesz to zrobić ze wszystkiego. Do rzemiosła będziesz potrzebować:

 • Serwetki do scrapbookingu i szaszłyki,
 • Okrągłe koraliki i klej.

nowy rok zrób to sam papierowe rękodzieło

Do pracy potrzebujesz 3 serwetek. Mogą mieć różne rozmiary i wzory. Mają kształt szerokiego stożka. Rogi skleja się, a serwetkę nakłada się na szpikulec. Przełóż koralik pod każdą serwetką. Teraz umieść choinkę na bloku piankowym, który będzie oryginalnym stojakiem..rękodzieło papierowe na nowy rok