diy mama na dzień matki

Dla każdej osoby mama jest najbliższą osobą. Dlatego każde dziecko powinno o nią dbać od dzieciństwa i sprawiać jej miłe niespodzianki. Na Dzień Matki możesz wykonać szeroką gamę rękodzieła z różnych materiałów. I w tym przypadku możesz użyć dowolnego z dostępnych materiałów. Poniżej powiemy Ci, co samemu zrobić na Dzień Matki. Na pewno spodobają Ci się nasze pomysły.

Katalog rękodzieła na Dzień Mamy

Śliczny bukiet.

Pierwsze rzemiosło na Dzień Matki w przedszkolu wykonane jest z kolorowego papieru. Potrzebny będzie również klej i nożyczki..

zdjęcie z okazji Dnia Matki

Postęp:

 1. Zwiń zielony arkusz papieru na 2 kawałki. Następnie cofamy się o 3 cm od krawędzi prześcieradła i rysujemy poziomy pasek od dołu. A na górze arkusza narysowane są pionowe linie, które będą miały między sobą odległość 1-1,5 cm.
 2. Tam, gdzie zrobiłeś linie, musisz wykonać cięcia. Odbywają się w linii prostej. W tym samym czasie 3 cm nie dociera do krawędzi.
 3. Rozłóż arkusz z nacięciami. Następnie rozłóż arkusz drugą stroną i złóż go od krawędzi do krawędzi. Następnie pokryj krawędzie klejem i przyklej je.
 4. Po wyschnięciu kleju arkusz z nacięciami zwija się w tubę. Rezultatem jest puste miejsce na rodzaj łodygi..
 5. Wtedy warto zrobić kwiaty z serwetki: żółte, czerwone, różowe.
 6. Powstałe kwiaty przykleja się do pąka. Jednak niektóre miejsca mogą pozostać bez kwiatów..
 7. Jeśli chcesz, możesz ozdobić gotowy bukiet wstążką..

zdjęcie z okazji Dnia Matkizdjęcie z okazji Dnia Matkirękodzieło z dziećmi na dzień matkirękodzieło z dziećmi na dzień matkirzemiosło na dzień matki w przedszkolurzemiosło na dzień matki w przedszkolu

Piękna kartka z balonami dla mamy.

W tym artykule znajdziesz nie tylko lekkie rzemiosło, ale także produkty, nad którymi musisz pracować. Każdy uczeń może zrobić mamie naprawdę ciekawą niespodziankę. Tutaj, aby stworzyć produkt, przygotowuje się:

 • Arkusz tektury, klej,
 • Kawałki balonów, sznurków,
 • Zdjęcie.

Postęp:

 1. Warto zrobić zdjęcie wcześniej. Dziecko na nim musi naśladować fakt, że trzyma piłki..
 2. Sylwetka dziecka jest najpierw przyklejona do kawałka tektury. A z kawałków kuli powstają mini-piłki. Wiązane są pięknymi nitkami.
 3. Następnie kulki te są przyklejane do arkusza tektury za pomocą super kleju. Cudowne rzemiosło jest gotowe. Teraz pozostaje czekać na moment, kiedy wyschnie.

rzemiosło na dzień matki w przedszkolu

Oryginalne serca dla mamy.

Jeśli dzieci zdecydują się zrobić rzemiosło dla swojej mamy na Dzień Matki, to przy pomocy przydatnych materiałów i pewnego wysiłku odniosą sukces. Na kolejne rzemiosło warto przygotować:

 • Kapsle do butelek i patyczki do lodów,
 • Kolorowy papier i klej.

Postęp:

 1. Lepiej używać korków, w których wcześniej zrobiono dziury, w które wkłada się patyczki do lodów.
 2. Z papieru wycięto kilka serc, które sklejono ze sobą..
 3. Następnie serca przykleja się do patyczka, a liście wycina się z kolorowego zielonego papieru, który również przykleja się do patyczka..

diy mama na dzień matki

Kwiat plasteliny.

Najpiękniejsze zdjęcie na Dzień Matki jest bardzo łatwe do wykonania nawet dla najmniejszych dzieci. W takim przypadku będziesz potrzebować: Arkusza kolorowego kartonu, wielokolorowej plasteliny i fantazji. Potrzebny będzie również lakier do włosów, który jest rozpylany na arkuszu kartonu przed dalszym przymocowaniem do niego glinki. Teraz dzieci muszą tylko uformować środek kwiatu i kolorowe płatki z plasteliny.

majsterkowanie w ogrodzie na dzień matki

Kolejna aplikacja z plasteliny.

Możesz uformować dużo plasteliny. I łatwo będzie pogratulować mamie przy pomocy takich rzemiosł. W tworzenie kolejnej kompozycji zaangażowana jest tektura i plastelina. Jednocześnie z plasteliny powstają duże kiełbaski. W celu uzyskania czereśni zwija się je w kółka. W ten sam sposób powstają liście. Brązowa plastelina imituje gałązkę.

diy mama na dzień matki

Pomysł na wykonanie z serwetek i plastikowej łyżki. 

Kwiaty są uważane w naszym świecie za tradycyjny prezent. Ale pod koniec listopada, kiedy obchodzony jest Dzień Matki, znalezienie ich jest niezwykle trudne. Pomóc mogą kwiaty, które zostaną stworzone ręcznie. Aby wykonać rzemiosło, weź:

rękodzieło z dziećmi na dzień matki

 • Grube serwetki w różnych kolorach i plastikowa łyżeczka,
 • Plastikowy kubek i pędzle,
 • Nożyczki, klej i waciki.

Postęp:

 1. Serwetka jest kilkakrotnie składana. Następnie na serwetki nakłada się łyżkę, a w biurze wycina się płatki. Co więcej, wielkość płatków nie powinna być dużo większa od plastikowej łyżeczki.rękodzieło z dziećmi na dzień matki
 2. Płatki, które się okazały, nakłada się na plastikową łyżkę. Wszystko jest naprawione klejem. Liczba płatków może być dowolna. Może to być rumianek lub puszysty kwiat..rękodzieło z dziećmi na dzień matki
 3. Teraz z kawałka waty lub wacika powstaje kula. Jest zamocowany na środku kwiatu. Następnie przejdź do plastikowego kubka. Będzie to kwietnik. Aby statek wyglądał pięknie, musisz go pomalować farbami. Akwarela zrobi. Po wyschnięciu szkła w jego dnie robi się otwór. Naprawiamy kwiatek i przedstawiamy go naszej mamie.

Pocztówka – słońce.

Ile wspaniałych produktów możesz zrobić dla swojej mamy w prezencie? Na przykład ciekawa pocztówka może być świetnym prezentem. A jeśli zdecydowałeś się robić rzemiosło z dziećmi na Dzień Matki, przyjrzyj się bliżej następnej opcji. Aby zrobić pocztówkę, weź:

 • Gruby arkusz białego kartonu,
 • Żółty arkusz papieru,
 • Kolorowy papier i klej.

Postęp:

 1. Do pocztówki “Słońce” potrzebna jest podstawa. Może to być biała kartka tektury. Kształt jest wycinany wzdłuż pełnego paska, a karta jest składana wzdłuż przerywanej linii..
 2. Na słońce musisz przygotować promienie. W tym celu arkusze kolorowego papieru są cięte na niezbyt szerokie paski. Następnie ich końce są sklejone.
 3. Z żółtego papieru wycina się okrąg. Na kubku rysuje się uśmiech słońca, a następnie przykleja się do niego belki-pętle.
 4. Słońce jest przecięte na pół i każda połowa jest przyklejona do pocztówki. Wewnątrz pocztówki umieść gratulacje.

diy mama na dzień matki

Wreszcie

Dzień Matki to ulubione święto wszystkich. W związku z tym zarówno w ogrodzie, jak i w szkole wykonuje się różnorodne rzemiosło. Dla Ciebie tutaj podaliśmy tylko kilka pomysłów na rzemiosło. Jednak wykonanie każdego z tych rzemiosł jest bardzo zabawne. Dzieciom w każdym razie spodoba się ta aktywność..