Nowe pomysły na rękodzieło na temat – Wiosna dla uczniów

wiosenne pomysły rzemieślnicze

Już wkrótce ciepła wiosna! Wszyscy nie mogą się doczekać tego wspaniałego czasu. Oczywiście czekanie na ten czas jest zabawne, jeśli robisz wiosenne rękodzieło do szkoły ze swoimi dziećmi. Ale jak zrobić te gadżety? Co jest do tego potrzebne? Na wszystkie te pytania na pewno znajdziesz odpowiedzi, jeśli przyjrzysz się bliżej naszej publikacji..

Wiosenne rękodzieło z tektury i papieru

Wszyscy wiedzą, że papier i tektura to najprostsze opcje materiałów, które są często używane podczas tworzenia rzemiosła w podstawowych klasach. Ale co zrobić z tego materiału? Oczywiście musisz tworzyć przedmioty o tematyce wiosennej. To może być:

  • Kwiaty lub motyle,
  • Wiosenne krople deszczu lub tęcza.
  • Porozmawiajmy o nich bardziej szczegółowo poniżej..

Kolorowe motyle.

Do takich uroczych stworzeń potrzebne są rolki papieru toaletowego. To oni są wklejani jasnym kolorowym papierem, aby uzyskać ciekawe kombinacje..

wiosenne rękodzieło do szkoły

Użyj poniższego szablonu, aby wyciąć skrzydła..

wiosenne rękodzieło do szkoły

Sam rękaw przyklejamy kolorowym papierem. Aby dzieci jak najszybciej poradziły sobie z tym zadaniem, musisz kupić dla nich papier samoprzylepny.

Skrzydła motyla, trzeba też ozdobić. W takim przypadku każde dziecko będzie mogło zrobić wszystko po swojemu. W tym przypadku oprócz samego papieru możesz użyć: koralików, wstążek, a nawet warkocza.

Uwaga! Do klejenia części przydatny jest klej PVA, który jest nietoksyczny.

wiosenne pomysły rzemieślnicze wiosenne pomysły rzemieślnicze

Wiosenny trawnik. 

Jeśli przedszkolaki i pierwszoklasiści mogą zrobić motyla, możesz zaoferować im rzemiosło i trudniejsze. Na przykład obszerny trawnik okaże się takim rzemiosłem. Będzie wyglądać jasno i atrakcyjnie. Ponadto ten statek będzie wyglądał na obszerny. A cały proces jego tworzenia można zobaczyć poniżej..dziecięce wiosenne rękodzieło własnymi rękami

Weź jeden arkusz i złóż go na pół. Cięcia wykonywane są z boku zakładki. Cięcia te powinny znajdować się w odległości 1 cm od siebie, w takim przypadku każde cięcie powinno znajdować się naprzeciwko siebie synchronicznie. Musisz zacząć od długości 5 cm po bokach.dziecięce wiosenne rękodzieło własnymi rękami

Ponadto pasek musi być wygięty do wewnątrz przez jeden. W rezultacie otrzymasz łodygi na przyszłe liście. Następnie odetnij krawędzie arkusza i przyklej go do podstawy..dziecięce wiosenne rękodzieło własnymi rękami

Teraz zegnij liście do środka i wytnij kwiaty z papieru.

Ta aplikacja okaże się oryginalna i piękna, jeśli do tego rzemiosła dodasz trawę i motyle.

wiosenne rękodzieło do szkoły

Śmieszne robaki. 

Zwracamy uwagę na najjaśniejsze i najciekawsze dziecięce wiosenne rękodzieła, które nie są trudne do wykonania własnymi rękami. Wiosną wszystko wokół budzi się do życia, łącznie z robakami. Łatwo jest zrobić takie stworzenia. Wystarczy wyciąć kilka kółek, które będą tego samego rozmiaru..

Cięcie kubków jest łatwe, gdy jest pieczątka!

wiosenne rzemiosło do szkoły

Ponadto każde koło jest złożone na pół. I to z takich szczegółów musisz uformować ciało robaka. W takim przypadku pokryj dolną część kubka klejem. I przyklej tę część do następnej.

wiosenne rzemiosło do szkoły

Dlatego musisz przykleić kubki, aż długość robaka będzie dla Ciebie idealna. Dopiero potem warto przykleić pysk z oczami i czułkami do ciała robaka.

wiosenne rzemiosło do szkoły

Wiosenny bukiet dla nauczyciela. 

Kolejne wiosenne rzemiosło do szkoły będzie oryginalnym prezentem dla nauczyciela. Do stworzenia takiego bukietu używa się foremek na babeczki i cukierki. Ale oprócz tych szczegółów będziesz potrzebować: kolorowego papieru i kartonu.

Formy należy malować na jasne kolory zwykłymi farbami..

wiosenne rzemiosło do szkoły

Kiedy są suche, dziecko powinno uformować bukiet. W takim przypadku łodygi należy wyciąć z zielonego papieru, a kwiaty z innych odcieni. Kompozycję możesz ozdobić satynową kokardką.

Wiosenna tęcza.

Wiosenne dni to nie tylko jasne słońce, ale także pierwszy wiosenny deszcz, który się kończy i pojawia się piękna tęcza. Tęczę łatwo zrobić samemu. Ale najpierw zrób chmurę z dwóch identycznych białych części..jak zrobić wiosenne rękodzieło

Następnie musisz wyciąć dużo kolorowych pasków. Te paski należy przykleić do chmury, tak jak są na tęczy..

Po czym warto trzymać się tęczy jest jeszcze jeden szczegół chmury.

jak zrobić wiosenne rękodzieło

Rękodzieło z papierowych wstążek. 

Na Nowy Rok powstają wspaniałe girlandy kolorowych pasków, które ozdobią wnętrze domu. Oczywiście na wiosnę takie girlandy nie będą miały znaczenia. Jednak konieczne jest użycie takiej techniki, aby uzyskać obszerne rzemiosło..

Może to być niezwykły bukiet.

DIY wiosenne rękodzieło do szkoły

Lub obszerna chmura z deszczem.

DIY wiosenne rękodzieło do szkoły

Również wstążki będą ciekawą przebiśniegą – pierwszym zwiastunem wiosny.

Złożone rzemiosło wiosenne

Tutaj mówimy o tym, jak zrobić wiosenne rzemiosło. Z reguły po zimie w szkołach odbywają się specjalne wystawy rzemieślnicze. A jeśli szukasz czegoś oryginalnego, to ten pomysł powstał specjalnie dla Ciebie..

Ptaki. 

Na początek warto zrobić pompony z jasnych nici. Aby to zrobić, nić jest nawinięta na widelec lub na specjalne półfabrykaty..wiosenne rękodzieło dla uczniów

Ponadto skrzydełka i ogonki wycina się z filcu w tym samym kolorze co pompony. Są przyklejane do ptaków super klejem..

Ciekawe telefony z wiosennymi ptakami.

Do wykonania telefonów będziesz potrzebować: kilku gałęzi, a także papieru, z którego wycinane są same ptaki. Oferujemy Państwu takie produkty.

wiosenne pomysły rzemieślnicze

wiosenne pomysły rzemieślnicze

Ale dostaniesz te ptaki, jeśli użyjesz techniki quillingu.

DIY wiosenne rękodzieło w szkołach

Panel z plasteliny. 

Jeśli zdecydujesz się zrobić wiosenne rękodzieło własnymi rękami do szkoły, przyjrzyj się bliżej pomysłom naszego artykułu. Plastelina świetnie nadaje się do tworzenia wiosennych rękodzieł. Dzięki temu materiałowi możesz tworzyć oryginalne rękodzieło, a także rozwijać zdolności motoryczne u niemowląt. Do stworzenia tego panelu potrzebne będą: karton i plastelina.wiosenne rzemiosło do szkoły jak zrobić wiosenne rzemiosło

Na tekturze narysuj linie wazonu oraz gałązki..

Ponadto dziecko musi zwinąć wici z plasteliny i przykleić je do kartonu..

Bukiet tac jajek. 

Nie wyrzucaj niepotrzebnych tac z jajkami. Wytnij każdą komórkę i pozwól dziecku pomalować każdą na kolor, który mu się podoba..

Do malowania tacek użyj – gwasz.

Następnie za pomocą taśmy klejącej przyklejamy fajne guziki do tac pośrodku..

wiosenne rzemiosło do szkoły jak zrobić wiosenne rzemiosło

Będziesz potrzebował puszystego drutu na łodygi. Powinny być wiązane razem satynową wstążką..

Teraz najpierw przyklejamy pąki guzikami do kartonu, a potem same łodygi.

Birdie z ziaren i zbóż.

W tym artykule przedstawiono wiosenne rzemiosło dla dzieci w wieku szkolnym. Jak widać, wiele z tych pomysłów zostało tutaj zebranych. Dlatego w każdym razie znajdziesz wszystko, co jest interesujące dla twoich dzieci. Każda osoba ma w domu płatki śniadaniowe. Dlatego w twórczych poszukiwaniach może się przydać..

DIY wiosenne rękodzieło do szkoły

Wszystkie niezbędne materiały pokazano na zdjęciu..DIY wiosenne rękodzieło do szkoły

Następnie warto narysować cechy ptaka na tekturze na tekturze. A tę podstawę należy wyciąć i przykleić do tekturowej podstawy. W tym przypadku nie kleimy samego ptaka, a jedynie jego kontury.

wiosenne rękodzieło dla uczniów

Następnie możemy położyć zboża na kleju, który jeszcze nie wyschł..

Panel z ozdobnymi motylkami. 

W naszym artykule widzieliście już wiele rzemiosł. Ale to nie wszystkie pomysły na wiosenne rzemiosło. Dzieci na lekcjach kreatywności mogą zrobić panoramę ze wspaniałych motyli.wiosenne rękodzieło dla uczniów

Użyj serwetek lub kolorowych opakowań do cukierków, aby zrobić skrzydełka. A dla cielęcia potrzebujesz taśmy dekoracyjnej, która jest dostępna we wszystkich wyspecjalizowanych sklepach..

Wreszcie

Mamy nadzieję, że te pomysły pozwolą Wam na zabawę w wolnym czasie w oczekiwaniu na ciepłe dni..