Nowe pomysły na świąteczne rzemiosło z plastikowych butelek

Rękodzieło to dla niektórych przyjemność. I szczególnie przyjemnie jest to zrobić przed Nowym Rokiem. Warto zauważyć, że rzemiosło noworoczne może być zupełnie inne. I są tworzone z reguły z tych materiałów, które są pod ręką. Plastikowe butelki to właśnie ten rodzaj materiału, który można znaleźć w każdym domu. Czy wiesz, że możesz zrobić z nich wspaniałe noworoczne rzemiosło z plastikowych butelek własnymi rękami? I właśnie takie pomysły zebraliśmy w tym artykule..

Jakie rzemiosło zrobić z butelek

Zabawki z plastikowych butelek na Nowy Rok.

Wielu prawdopodobnie już zna podstawowe opcje takich rzemiosł, ale co z pomysłem rozważenia bardziej złożonych zabawek? Jest to trochę czasochłonne, ale okazuje się bardziej efektywne..

bałwan.

Pierwsze noworoczne rzemiosło od plastikowych butelek do szkoły można wykonać razem z dzieckiem. Jako podstawę potrzebna jest butelka składająca się z pary – trzech połączonych kulek.

rzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkoły

Dopasuj również filc i nić, kolor nie ma znaczenia.

Z tego filcu musisz zrobić czapkę z szalikiem, na czapkę szyty jest filcowy prostokąt wzdłuż linii cięcia i dokręcać sznurkiem lub nitką na górze.

Butelkę pomalujemy na biało dowolną farbą. Nakrętkę przyklejamy do korka, a szalik zaciskamy na szyi – zwężenie między kulkami.

Jeśli skleisz ciasne kulki z wacików i przykleisz je na środku ciała, otrzymasz uchwyty.

Oczy można przykleić kupione w sklepie z rękodziełem, a guziki, nos i usta pomalować dowolną farbą.

Taki bałwan na każdej choince będzie wyglądał bardzo elegancko..

DIY świąteczne rzemiosło z plastikowych butelekDIY świąteczne rzemiosło z plastikowych butelekrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkoły

Niespodzianka w pudełku.

Do podstawy potrzebujesz butelki bez żeberek i bez zagięć. Jeśli odetniesz szyję, to w pracy wykorzystamy pozostałą część wysoką.

rękodzieło świąteczne z plastikowych butelek

Dno należy przykryć sztucznym śniegiem a pośrodku na cienkim patyku (dla lepszej stabilności) kładziemy bałwana, również domowej roboty, można uszyć techniką miękkich zabawek.

Z góry zamykamy nasze pudełko dnem z innej butelki o tej samej średnicy. Można je przymocować taśmą dwustronną.

Możesz przykleić elegancką wstążkę na linii łączącej.

Niespodzianką jest to, że kiedy potrząsasz pudełkiem, śnieg zaczyna padać na bałwana.

rzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrękodzieło świąteczne z plastikowych butelekrękodzieło świąteczne z plastikowych butelek

Zamknięty tunel.

rękodzieło świąteczne z plastikowych butelek

Podobnie jak w poprzedniej wersji wycinamy 2 identyczne butelki i używamy w naszej pracy tylko górnych części z szyjkami, tylko jedna jest bardziej autentyczna, druga krótsza.

Na dole długiej części umieszczamy filcową zabawkę w postaci bałwanka, mocno łączymy obie części butelki, powinny mocno trzymać.

Zamykamy korki blichtrem/deszczem, aby nie było ich widać.

Oto taka świąteczna zabawka – bombka.

rękodzieło świąteczne z plastikowych butelekrękodzieło świąteczne z plastikowych butelekrękodzieło świąteczne z plastikowych butelekrękodzieło świąteczne z plastikowych butelek

Zwierząt.

Tutaj potrzebujesz dna z identycznych butelek. Łączymy je w jedną stałą część, można użyć taśmy dwustronnej.

Powstały detal malujemy na biało, po wyschnięciu malujemy jego uszy, nos i oczy, rysujemy łapy, a teraz zamienia się w biały mevezhon.

W ten sam sposób możesz zrobić pingwina z czarnych butelek..

DIY świąteczne rzemiosło z plastikowych butelek

drzewko świąteczne.

rzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkoły

Będzie potrzebowała 3 zielonych butelek PCV i nożyczek z taśmą klejącą.

Dna i szyjki odcina się ze wszystkich trzech butelek, a uzyskane równe rurki po przecięciu jednej z nich skręca się w cieńszą rurkę i ustawia na stojaku z jednej z szyjek.

Pozostałe 2 są pocięte na prostokąty 3×6 cm.

Odetnij grzywkę od zagiętej krawędzi, najlepiej od 1 do 5 mm.

Teraz przyklejamy te półfabrykaty taśmą z frędzlami z taśmą klejącą do tuby na stojaku.

Kolejny poziom przyklejamy na taśmę mocującą poprzedni poziom..

Pamiętajmy, że dolne gałęzie choinki są dłuższe, a górne krótsze, dlatego budujemy naszą choinkę..

Następnie ozdabiamy go według Twojego gustu sztucznym śniegiem, kulkami, warkoczem lub deszczem.

rzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkołyrzemiosło świąteczne od plastikowych butelek do szkoły

Wreszcie

Oczywiście nie są to wszystkie noworoczne rzemiosło z plastikowych butelek. W naszym artykule podano tylko część z nich. Różnorodność zabawek z plastikowych butelek zależy tylko od Twojej wyobraźni. Nie bój się go włączyć na pełną moc i bądź kreatywny w pełni, przyciągnij dzieci, na pewno podarują Ci niejeden ciekawy pomysł na rękodzieło!