rękodzieło dziecięce na nowy rok 2018

Oczekiwanie na absolutnie każde wakacje jest zawsze wspaniałe. Szczególnie przyjemnie jest czekać na nadejście Nowego Roku dla każdej osoby. Siedzenie i czekanie nie jest interesujące. Trzeba się z tego przygotować i uzyskać dobry nastrój. Najlepszym przygotowaniem do wakacji jest tworzenie wszelkiego rodzaju rękodzieła. Dzisiaj powiemy Ci, jakie rzemiosło na Nowy Rok 2018 możesz wykonać własnymi rękami w przedszkolu. Oczywiście dzieci muszą być połączone z tym procesem. Bez wątpienia spodoba im się ta lekcja..

Pomysły na noworoczne rzemiosło w przedszkolu

Gałązka na śniegu.

Błyszcząca gałązka białego koloru może ozdobić absolutnie każdy noworoczny stół. Wykonanie takiej biżuterii jest nierealne. Na bazarach choinek trzeba zbierać świerkowe gałęzie. Umieść roztwór soli wodno-solnej w wiadrze. To zadanie należy powierzyć rodzicom. Rozwiązanie nie jest trudne. Potrzebujesz wrzącej wody i 32 łyżek gruboziarnistej soli. Jednocześnie nie należy nalewać jednocześnie 32 łyżek. Wsyp sól do 1 łyżki i rozpuść aktywnie mieszając. Kiedy sól przestanie rozpuszczać się w wodzie, należy przerwać jej dodawanie..

Teraz gałęzie są opuszczane do roztworu soli i wody. Pozostaw je tak, aby mogły zostać pokryte kryształami. Do tego celu używaj szerokich patelni. Krystalizacja w wysokich temperaturach przebiega dość szybko. A w schłodzonej wodzie proces ten będzie przebiegał wolniej..

Gotowe gałęzie z kryształkami soli są wyjmowane z roztworu i zawieszane, aby mogły wyschnąć..

Rękodzieło DIY na nowy rok 2018 w przedszkolu

Musujące płatki śniegu.

Jeśli podobało Ci się błyszczące rzemiosło z gałązek, to używając dokładnie tej samej zasady, możesz zrobić płatki śniegu. Rama płatków śniegu może być drutem lub patykami. Ale z drutu szenilowego można zrobić bardzo piękne płatki śniegu. Jeśli nie masz takiego w domu, to ramkę po prostu przewiązujesz wełnianą nicią.

Do gotowej ramy przywiązuje się nić, za którą produkt zostanie zawieszony. Gotową ramkę z płatka śniegu zanurza się w roztworze soli wodno-solnej, a następnie wykonuje się czynności opisane powyżej..

rękodzieło dziecięce na nowy rok 2018

Proste rękodzieło dla dzieci – Święty Mikołaj.

W tej publikacji znajdziesz rękodzieło dziecięce na Nowy Rok 2018. Oczywiście wymagane są tutaj materiały i mogą to być:

 • Kolorowa tektura,
 • Wzór koła, klej i nożyczki,
 • Prosty ołówek i płatki kosmetyczne.

Postęp:

 1. Wycięty z beżowego i czerwonego kartonu w okrąg. Beżowe kółko jest złożone na pół i przycięte.
 2. Potrzebny będzie kolejny arkusz tektury, który będzie podstawą. Przykleja się do niego czerwone kółko, a następnie beżowe półkole.
 3. Następnie odcina się pasek bieli o szerokości 1 cm. Przyklej go wzdłuż średnicy czapki na styku półkola z czerwonym kółkiem.
 4. Następnie weź płatki kosmetyczne i zacznij kształtować z nich brodę. Warto przyklejać je jeden po drugim. Najpierw pierwszy rząd, a potem drugi.
 5. Pozostaje teraz przykleić: pompon, nos i oczy.

rękodzieło dziecięce na nowy rok

Psy guzikowe.

Na święta noworoczne dzieci mogą wykonać ogromną liczbę rzemiosł. Symbolem 2018 roku jest pies. A ten element można wykonać w różnych wzorach. Na przykład narysuj wzór psa i przyklej do niego piękne cyrkonie i guziki. Ten statek wygląda bardzo ładnie. Ponadto jest to dość proste..

rękodzieło dziecięce na nowy rok 2018

Rękodzieło DIY na nowy rok 2018 w przedszkolu

Choinki z guzików.

Te same ładne guziki służą do tworzenia efektownych choinek. Aby wykonać te produkty, konieczne jest wykonanie stożka z papieru whatman. Do tego stożka przyklejone są guziki. Pozostaw gotowe rzemiosło do wyschnięcia na jeden dzień. Następnie możesz dodać więcej dodatkowych elementów dekoracyjnych..

rękodzieło na nowy rok dla przedszkola

Pies ze skarpet.

Kolejne rzemiosło wygląda całkiem interesująco. Ale dzieci raczej nie poradzą sobie same. Dlatego pomóż im w tej sprawie. Do pracy będziesz potrzebować nowej skarpety, igły i nici, guzików i materiału wypełniającego. Cały proces tworzenia zabawki rzemieślniczej pokazano na zdjęciu. A jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, to ten produkt może zająć poczesne miejsce na wystawie w przedszkolu..

rękodzieło w przedszkolu na nowy rok

Piękna choinka wykonana z papieru.

Jeśli zdecydujesz się zrobić rękodzieło na Nowy Rok dla przedszkola, nasz artykuł będzie dla Ciebie doskonałym źródłem inspiracji. Do wykonania choinki możesz potrzebować zielonego papieru. Wycina się z niego 3 szyszki. Następnie te stożki są sklejane..rękodzieło w przedszkolu nowy rok

Następnie papier odcina się od spodu nożyczkami. A sama choinka jest ozdobiona kulkami z plasteliny w różnych kolorach.

rękodzieło dziecięce na nowy rok

Bardzo piękne dzwonki.

Dość często noworoczne rzemiosło w 2018 roku powstaje z odpadów. Wyglądają wspaniale. Do stworzenia dzwonka potrzebne jest plastikowe wiadro, elementy dekoracyjne, którymi mogą być blichtr, szyszki, a nawet gałązki iglaste.

Tak więc każde wiadro jest owinięte folią. Na dole każdej bryzy zrobiona jest dziura. Pętla jest tam naprawiona. Na folię nakładane są elementy ozdobne, a do podstawy przymocowany jest blichtr.

rękodzieło w przedszkolu na nowy rok

Oryginalny Święty Mikołaj.

Jeśli zwrócisz uwagę na następną klasę mistrzowską, tworzenie rzemiosła zamieni się dla Ciebie w ekscytującą aktywność. Co więcej, tworzenie rzemiosła nie jest procesem szczególnie trudnym. Więc powinieneś spróbować. Wszystko czego potrzebujesz to:

 • jasny czerwony papier kolorowy,
 • biały papier,
 • stworzyć brodę z waty.

Postęp:

 1. Z czerwonego papieru wycina się okrąg, w którym należy wykonać nacięcie z boku bez sięgania do środka.
 2. Zwiń okrąg w stożek i przyklej krawędzie.
 3. Ręce wycięte z ciemnoczerwonego papieru dla Świętego Mikołaja.
 4. Rękawiczki i mitenki wykonane są ze śnieżnobiałego papieru. Owal twarzy jest również wycięty ze śnieżnobiałego papieru. Jest przyklejony do górnej części stożka..
 5. Narysuj rysy twarzy i ułóż brodę z waty.

rękodzieło w przedszkolu nowy rok

Jodełka z wacików.

Wiele osób lubi robić rzemiosło w przedszkolu na temat Nowego Roku. Rzeczywiście, ta lekcja jest bardzo przyjemna. Bardzo łatwo jest zrobić piękną choinkę z wacików. Ponadto będziesz potrzebować zielonego gwaszu, arkusza tektury i kleju..

 1. Przede wszystkim wszystkie krążki są po jednej stronie pomalowane na zielono..
 2. Następnie każdy krążek jest zwijany w stożek i sklejany.
 3. Ponadto krążki są przyklejane do tekturowej podstawy, tworząc piękną jodełkę.
 4. Poniżej dołączamy zwykłe krążki, które swoim wyglądem będą przypominać pokrywę śnieżną. Jako dekorację używane są wielokolorowe koraliki. Są również przymocowane do drzewa za pomocą kleju..

rękodzieło na nowy rok dla przedszkola

Możesz również przykleić inne elementy od wacików do arkusza tektury. Takich jak słońce i bałwan.

Wreszcie

W tym artykule udało nam się wymienić nie wszystkie rękodzieło dziecięce na Nowy Rok. Jednak pomysły zawarte w tym poście na pewno się przydadzą. Tutaj możesz znaleźć to, co jest dla Ciebie odpowiednie i za pomocą niezbędnych materiałów ożywić wszystko..