jak zrobić słoik śniegu własnymi rękami

Tworzenie własnego rzemiosła na Nowy Rok na nadchodzące święta noworoczne jest bardzo interesującą i ekscytującą czynnością. Zachwyci nie tylko Ciebie i Twoje dzieci. Bardzo łatwo jest stworzyć oryginalną bajeczną pamiątkę. W tej kwestii najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie klasy mistrzowskiej..

Słoik na śnieg

Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak zrobić puszkę śniegu własnymi rękami. Do stworzenia takiego noworocznego słoika potrzebne będą: mały szklany słoik z pokrywką, gliceryna, pistolet do klejenia, mały kawałek styropianu, sztuczna gałązka świerkowa, mała zabawka, cekiny, szczypce, nożyczki.

jak zrobić słoik śniegu własnymi rękami

Klasa mistrzowska: 

  1. Pianka musi być przyklejona do wieczka. Będzie działać jak zaspa śnieżna. Trzeba też przykleić do wieczka świerkową gałązkę i przymierzyć ją do słoika – żeby wszystkie te elementy pasowały.
  2. Teraz musisz przykleić misia (lub dowolną inną zabawkę) do zaspy. jak zrobić słoik śniegu własnymi rękami
  3. Następnie należy napełnić słoik gliceryną. A w słoiku musisz dodać piankowe kulki i brokat. Pozostaje zamknąć słoik pokrywką i odwrócić.jak zrobić słoik śniegu własnymi rękami

Wszystko! Twój słoik ze śniegiem jest gotowy!

Kula śnieżna z bałwanem w środku

Aby zrobić taką kulę, będziesz potrzebować: gliceryny, okrągłego szklanego słoika z pokrywką, pistoletu do klejenia, wody destylowanej, błyszczy i zabawki bałwanka. zrób to sam świąteczna puszka ze śniegiem

Klasa mistrzowska:

Najpierw musisz przykleić bałwana do pokrywki, wlej glicerynę i wodę destylowaną do słoika w stosunku 1: 1. Twój słoik nie powinien być wypełniony po brzegi. Teraz dodaj jedną łyżeczkę brokatu. Teraz musisz bardzo mocno zamknąć słoik i odwrócić. zrób to sam świąteczna puszka ze śniegiem

To wszystko! Twoja kula śnieżna z bałwanem w środku jest gotowa!

Śnieg

Jeśli zaobserwujesz proste manipulacje, odniesiesz sukces zrób to sam świąteczna puszka ze śniegiem. Do kolejnego przypadku potrzebne będą: pistolet do kleju, szklany słoik z pokrywką, pędzelek, wodoodporny klej, gliceryna, dwie małe choinki, woda destylowana, zabawki, styropian. zrób to sam świąteczna puszka ze śniegiem

Klasa mistrzowska:

  1. Najpierw musisz przykleić kawałek styropianu do wieczka. Będzie działać jak zaspa śnieżna. Do tej pracy musisz użyć pistoletu do klejenia.
  2. Następnie należy nałożyć niewielką ilość kleju na piankę i posypać ją brokatem i poczekać, aż wyschnie. Za pomocą pistoletu przyklej dwie choinki i zabawkę do błyszczącej zaspy.
  3. Teraz do słoika należy wlać glicerynę i wodę destylowaną w stosunku 1:1. Słoik nie może być wypełniony po brzegi. Pozostaje tylko dodać trochę blasku i szczelnie zamknąć słoik. Przewróc to na drugą stronę.
  4. Do śniegu możesz użyć brokatu, styropianu, blichtru, kokosa, a nawet neonowych patyczków..

Jeśli napełnisz słoik po brzegi gliceryną, śnieg spadnie płynnie, a jeśli w proporcji, którą opisaliśmy powyżej, proces opadania stanie się szybszy. Słoik ze sztucznym śniegiem będzie nie tylko świetną ozdobą świątecznego stołu, ale również doskonałym prezentem..