Mistrzowska klasa solonego ciasta

Ręcznie wykonane ceramiczne figurki z De Rosa Rinconada są uważane za najlepsze na świecie. Ich wyjątkowy design harmonijnie komponuje się z każdym wnętrzem, dzięki czemu figurki będą dobrym prezentem dla przyjaciół i rodziny..

Ręcznie wykonane ceramiczne figurki De Rosa Rinconada są uważane za najlepsze na świecie

Założyciel nowego kierunku sztuki, George de Rossa Thompson, od dzieciństwa pasjonował się ceramiką i już w 1965 roku założył własną pracownię plastyczną. Teraz jego twórczość zyskała popularność na całym świecie. W tym artykule chcemy opowiedzieć, jak samemu zrobić kota rzemieślniczego na podstawie De Rosa Rinconada. Zamiast ceramiki użyjemy ciasta solonego, którego przepis możecie zobaczyć na naszej stronie..

Kot panelowy z ciasta solnegoKot – panel z ciasta solnego

Kot panelowy z ciasta solnego

Przede wszystkim musisz wykonać szablon kota, który musi pasować do rozmiaru ramy. Gotowy szablon można wydrukować z Internetu lub zakreślić rysunek kota z książki.

Przede wszystkim musisz zrobić szablon kota

Zagnieść solone ciasto, mieszając w proporcji 1: 1: 1 woda, mąka i sól. Możesz też spróbować innego przepisu: 600 g mąki i 400 g drobnej soli.

panno-iz-testa-5

Woda jest dodawana w takiej ilości, że ciasto nie przykleja się do dłoni. Najpierw wlej 300 ml, potem stopniowo możesz dodawać więcej. Solone ciasto powinno leżeć w lodówce przez jeden dzień..

Ciasto rozwałkować na folię i przykleić szablon z kotem

Ciasto rozwałkować na folię i przykleić szablon z kotem. Ostrożnie zakreśl i pokrój nożem. Latem kot przez kilka godzin wysycha na słońcu.

Latem kot przez kilka godzin wysycha na słońcu

Gdy przedmiot jest całkowicie suchy, przeszlifuj krawędzie papierem ściernym, a następnie narysuj rysunek ołówkiem. Następnie możesz zacząć malować rzemiosło. W tym celu dopuszcza się stosowanie farb gwaszowych, olejnych lub akrylowych. Zacznij obrysowywać kontury, a następnie zajmij się malowaniem i całym wzorem.

Następnie możesz zacząć malować rękodzieło

Weź gotową ramkę lub zrób ją sam z arkusza płyty pilśniowej i ozdobnych pasków. Centralną część ramy należy pomalować gwaszem, aby przykleić kota na pięknym tle..

Następnie możesz zacząć malować rękodzieło

Użyj pistoletu do klejenia, aby przykleić kota do ramy i zacznij dekorować. Nie zapomnij otworzyć jednostki na wierzchu lakierem.

Panel kota z ciasta solnego jest gotowy. W porównaniu z oryginalną rzeźbą De Rosy RinconadaPanel ciasta solonego

Panel kota z ciasta solnego jest gotowy. W porównaniu z oryginalną rzeźbą De Rosa Rinconada istnieje wiele podobieństw. Ten ręcznie robiony panel będzie wspaniałym prezentem, a także wniesie radość do Twojego wnętrza.

Obejrzyj także wideo: Koty i koty z ciasta solnego

Spróbuj zrobić to sam i samą rzeźbę z ciasta solnego, być może możesz powtórzyć oryginał w domu.