Płatki śniegu – papierowe balerinki zrób to sam

Płatki śniegu - baleriny zrób to sam z papieru

Święta Nowego Roku już wkrótce! Każdy mieszkaniec planety Ziemia będzie starał się udekorować swój dom na różne sposoby i metody, za pomocą świateł, kolorowych kulek, wszelkiego rodzaju ręcznie robionych płatków śniegu! Staramy się więc nadążać za duchem czasu i zwracać uwagę na najwspanialsze wiszące ”płatki śniegu – baleriny“! Małe, wzruszające balerinki „tańczą” w powietrzu, pod wpływem najlżejszego przepływu powietrza, zastygają w miejscu i… wirują ponownie w swoim śnieżnym tańcu, popisując się swoimi niezwykłymi i wyszukanymi strojami.

Jak zrobić papierowe baleriny płatki śniegu

Jak zrobić papierowe baleriny płatki śniegu

Nie musisz szukać bardziej wzruszających dekoracji noworocznych! A żeby to zrobić, nie potrzebujesz w ogóle niczego – tylko biały papier na spódnice w kształcie płatka śniegu, biały karton na same tańczące postacie i nić lub żyłka wędkarska.

Jakich więc materiałów potrzebujemy, aby odtworzyć tańczące płatki śniegu - balerinki?

Weź dziecko za rękę, usiądź jak najszybciej przy stole i rozpocznij cudowną akcję – stwórz własne bajkowe postacie, które rozgrzeją Twoje serca i na długo pozostaną w Twojej pamięci. A pewnego dnia później, gdy dzieci z uśmiechem o tym opowiadają swoim dzieciom, usłyszysz w ich narracji tęsknotę za minionymi latami dzieciństwa, świętami, własnoręcznie tworzonymi rękodziełami noworocznymi, bajkami…

Jakich więc materiałów potrzebujemy, aby odtworzyć tańczące płatki śniegu – baleriny?

  • Biała tektura (na figurkę baletnicy);
  • Biała księga (na płatki śniegu);
  • Szablony balerin – wycięte z różnych zdjęć i fotografii balerin;
  • Nożyce;
  • Klej;
  • Wątek lub żyłka wędkarska;
  • Guzik lub taśma.

Na początek poszukamy z Tobą w Internecie różnych zdjęć i fotografii balerinek w tańcu. Po podniesieniu ulubionych płatków śniegu baletnicy wydrukuj szablony na drukarce i ostrożnie wytnij nożyczkami.

Po podniesieniu ulubionych płatków śniegu baletnicy wydrukuj szablony na drukarce i ostrożnie wytnij je nożyczkami.

Przygotuj białą tekturę, przymocuj do niej szablony balerinek, ostrożnie zakreśl je i ponownie wytnij. Zrób małą dziurkę w głowie każdej baletnicy – przeciągniesz przez nią nitkę i zawiśniesz tańczącą piękność w powietrzu.

Przygotuj biały karton, przymocuj do niego szablony balerinek, ostrożnie zakreśl je i ponownie wytnij

W połowie zrobione! Teraz czas ubrać baletnicę w cudowną koronkową tutu! Aby zrobić spódnice – płatki śniegu, bierzemy arkusz białego papieru, przyczepiamy do niego spodek lub talerz o wymaganym rozmiarze, zakreślamy i wycinamy. Jeśli jest dostępny, możesz użyć kompasu do tego samego celu. Powstały okrąg – składamy szablon na pół trzy razy, a następnie po każdej stronie powstałego sektora rysujemy postrzępiony wzór, który nam się podoba!

Powstały okrąg - składamy szablon na pół trzy razy, a następnie po każdej stronie powstałego sektora rysujemy postrzępiony wzór, który nam się podoba

Ponownie będziesz musiał użyć nożyczek. Ostrożnie wytnij płatek śniegu i wytnij małą gwiazdę w jego środku. Przełóż ciało baletnicy przez tę gwiazdę i przyklej spódnicę śnieżną na samym pasie.

Płatek śniegu – baletnica jest gotowa! Nawlecz i zawieś tę rzeźbioną piękność w najbardziej widocznym miejscu!

Balerinki Śnieżynki, szablony do nadruku

Balerinki Śnieżynki, szablony do nadruku

płatki śniegu baleriny wzornik wydruku

szablony płatki śniegu baleriny szablony

balerinki schematy do krojenia

schemat płatka śniegu baleriny

A w sylwestra, kiedy wszyscy zaśniemy, może… zostanie zaproszona do tańca przez zakochanego jednonogiego żołnierza z cyny, jak w ulubionej bajce G. Andersena „Niezłomny blaszany żołnierz” ! Aby ten cud naprawdę się wydarzył w bajeczną noc, zalecamy ponowne przeczytanie tej cudownej bajki swoim dociekliwym dzieciom, gromadząc całą rodzinę pod drzewem i patrząc na pretensjonalne tańce naszych „płatków-baletnic”!