rękodzieło w ogrodzie na wiosenny motyw

Jeśli Twoje dziecko uwielbia robić rękodzieło z różnych materiałów, oznacza to, że ma wszystko w porządku dzięki swojej wyobraźni, koncentracji i umiejętnościom. Bycie kreatywnym jest niesamowicie przyjemne. Możesz czerpać nie tylko korzyści z tej lekcji, ale także dobry nastrój. Dzisiejszą wiosnę wita nie tylko dobry nieład, ale także wspaniałe lekcje kreatywności. Z reguły na takich zajęciach dzieci wykonują rękodzieło dziecięce na temat wiosenny. W tym artykule postanowiliśmy dać Wam niektóre z tych wspaniałych rzemiosł..

Jakie rzemiosło robić na wiosnę

Zabawny kogut.

Papier to doskonały materiał na kreatywność. Dlatego nawet dzieci w wieku przedszkolnym polubią pracę z tym materiałem. Aby stworzyć zabawnego koguta, możesz potrzebować: kartonu, kolorowego papieru i kleju.

Uwaga! Aby stworzyć rzemiosło, użyj materiału o jasnym kolorze..

Postęp:

 1. Stożek należy złożyć z arkusza żółtego kartonu. Stożek jest przyklejony małymi kółeczkami wyciętymi z kolorowego papieru.
 2. Wytnij skrzydła koguta z kartonu tego samego koloru. Są również przyklejane do stożka za pomocą kleju..
 3. Teraz części do dzioba są wycinane z kolorowego papieru na czerwono. Dziób ptaka to szeroki pasek. Również oczy są wycięte z białego papieru. Są przyklejone do dzioba ptaka.
 4. Z czerwonego kartonu warto zrobić grzebień dla ptaka. A także nogi. W takim przypadku każdy pasek na nogę należy złożyć w akordeon..

wiosenne rękodzieło do szkoły

Wiosenny kurczak.

Tutaj podajemy dla Ciebie wiosenne rękodzieło przedszkolne, które dzieci wykonają własnymi rękami. Oczywiście dzieci w tym wieku są zachęcane do oferowania łatwych w użyciu rękodzieł. Kurczak jest dość prosty w przygotowaniu. Będziesz potrzebować:

 • Pojemnik na czekoladowe jajka,
 • Plastelina,
 • Kawałek tektury,
 • Kilka przycisków.

Postęp:

 1. Z czerwonej plasteliny formujemy grzebień dla ptaka.
 2. Brązowy kolor plasteliny jest przydatny do udek z kurczaka..
 3. Skrzydła są uformowane z żółtej plasteliny.
 4. Do oczka do kurczaka używa się guzików. Są przymocowane do pojemnika za pomocą kleju. Dziób jest uformowany z pomarańczowej plasteliny.
 5. Gotowy ptak musi siedzieć na trawniku. Bardzo łatwo jest zrobić to z tektury. Możesz wyciąć kółko i ozdobić je małymi kwiatkami.

rękodzieło w ogrodzie na wiosenny motyw

Łódka wykonana z naturalnych gałązek.

Naturalny materiał jest często używany do tworzenia rzemiosła o tematyce wiosennej. Dlatego możesz pracować ze zwykłymi gałęziami i stworzyć z nich coś pięknego. Aby stworzyć taką żaglówkę, będziesz potrzebować: gałązek, nici o wysokiej wytrzymałości i kawałka kolorowego papieru.

Postęp:

 1. Kilka gałęzi tej samej wielkości jest połączonych ze sobą mocną nicią.
 2. Trójkąt jest wycięty z pięknego kolorowego papieru. Przykleja się do gałązki. A ta gałązka jest włożona do środka łódki.

rękodzieło dziecięce na temat wiosny

Kompozycja „wiosenne przebiśniegi”.

Aby stworzyć taką kompozycję, musisz przygotować następujące materiały:

 • Nasiona dyni,
 • Karton,
 • Plastelina,
 • Zielony flamaster.

Postęp:

 1. Liście i łodyga przebiśniegu są rysowane zielonym flamastrem na niebieskim kartonie.
 2. Teraz musisz przymocować pestki dyni do kubka z kwiatami. A to trzeba zrobić za pomocą plasteliny.
 3. Gotowy prezent może być w przyszłości podarowany mamie.

rękodzieło dziecięce na temat wiosny

Jasne słońce.

Plastikowe talerze mogą się również przydać przy tworzeniu wszelkiego rodzaju rzemiosła. Dlatego nie powinieneś ich wyrzucać. Na przykład, jeśli pomalujesz talerz na jasnożółty i narysujesz na nim rysy twarzy, możesz uzyskać wspaniałe słońce. Promienie powinny uzupełniać kompozycję. Będą jednak niezwykłe. Powstaną z dziecięcych rąk. Ponadto są również pomalowane na żółto. Promienie są przyklejone do słońca za pomocą kleju.

rękodzieło dziecięce na temat wiosny

Śmieszne słońce-tęcza.

W naszym artykule wszystkie wiosenne rzemiosło ogrodowe wyglądają bardzo jasno. Dlatego na pewno będziesz chciał zrobić je z dzieckiem. Aby wykonać następującą wersję rzemiosła, potrzebujesz:

 • Jednorazowy talerz i spinacze do bielizny,
 • Sznur i kolorowy papier.

Postęp:

 1. Talerz jest przecięty na pół, a obie części są pokolorowane na żółto. Na każdej połówce rysuje się rysy twarzy czarnym flamastrem.
 2. Spinacze również powinny być żółte. Dlatego w razie potrzeby pomaluj je w tym kolorze..
 3. Naprawiamy talerze spinaczami do bielizny na nitce.
 4. Teraz z kolorowego papieru o różnych kolorach wycinamy długie i niezbyt szerokie paski.
 5. Te paski są przyklejone do płytek.
 6. Ten statek wygląda całkiem interesująco.

DIY wiosenne rękodzieło w ogrodzie

Ptaszarnia z ptakami.

Wiosenne rękodzieło do szkoły może również wyglądać całkiem atrakcyjnie. Starsze dzieci pokochają następujące rzemiosło. Aby go stworzyć, możesz potrzebować:

 • Pusty worek po soku i kawałek drutu szenilowego,
 • Pojemnik na czekoladowe jajka,
 • Plastelina i pióra,
 • Spinacz do bielizny i kij.

Postęp:

 1. W torebce na sok wycięty jest okrągły otwór.
 2. Musisz zrobić ptaki z pojemnika. W tym celu do pojemnika przymocowane są pióra, oczy i dziób. Ponadto dziób i oczy mogą być wykonane z plasteliny.
 3. Długi kij wkłada się do torby tuż pod okrągłym otworem. Do tego kija przyczepiamy spinacz do bielizny, a do spinacza do bielizny przyczepiamy kurczaka na drucie szenilowym.

wiosenne rękodzieło z dziećmi

Podsumowując

Oczywiście wiosna to cudowna pora roku. A w tej chwili musisz nie tylko robić wiosenne rzemiosło z dziećmi, ale także chodzić więcej po ulicy. Ogólnie rzecz biorąc, rób tylko przyjemne rzeczy i czerp z tego świetny nastrój..