Noworoczne rzemiosło w przedszkolu

Wszystkie dzieci bez wyjątku uwielbiają tworzyć piękne i jasne rzemiosło. A szczególnie dla tych dzieciaków jest wiele pomysłów na rękodzieło. Ale wszystkie są przeznaczone głównie dla starszych dzieci. A dzieciom, które nie chodzą do szkoły, jest to bardzo trudne. Jednak dzisiaj w tym artykule zebraliśmy noworoczne rzemiosło, które można wykonać w ogrodzie. Wszystkie te pomysły są bardzo proste w realizacji. Dlatego Twoje dziecko, które uczęszcza do przedszkola, pokocha je..

Proste rękodzieło dla przedszkola.

Rękodzieło od szyszek do ogrodu.

Szyszki to naturalny materiał najczęściej używany do tworzenia rękodzieła. Rzeczywiście, będziesz mógł zrobić wiele ciekawych rzemiosł ze stożków. W szczególności, aby wykonać jodełkę, konieczne jest pomalowanie stożka na zielono. Powinien być również przyklejony do grubego kartonu, który posłuży jako podstawka. Ale dekorowanie drzewka warte jest plastelinowych kulek.

DIY świąteczne rzemiosło w ogrodzie

Aby zrobić gnomy, powinieneś przymocować do stożka kulkę z plasteliny, która będzie głową jednostki. Możesz również użyć drewnianej kuli. Pamiętaj, aby narysować rysy twarzy na piłce. Zrób czapkę z plasteliny, a będziesz miał zabawnego gnoma.

Noworoczne rzemiosło w przedszkolu

Okaże się też bałwankiem do przedszkola ze stożka. W tym celu wystarczy pomalować pączek na biało. Dołącz marchewkę z plasteliny do produktu. Uzupełniamy rzemiosło szalem i słuchawkami, które wykonujemy z filcu.

Boże Narodzenie zrób to sam w przedszkolu

Jodełka wykonana z kleju.

Jeśli masz w domu foremki do ciastek, będziesz mógł stworzyć z nich coś oryginalnego. Użyj kleju biurowego. Wyciśnij go do formy i posyp koralikami i koralikami. Teraz warto poczekać na moment, kiedy choinka wyschnie. W ten sposób będziesz mógł zrobić piękny wisiorek na choince w ogrodzie..

proste rzemiosło na nowy rok

Dzwonki świąteczne z plastikowych kubków.

Kolejna zawieszka na choinkę okaże się wykonana z prostych plastikowych kubków. Powinieneś je pomalować złotą farbą. Następnie dzwonki powinny wyschnąć. Drut szenilowy wsuwamy w dno szklanki i mocujemy od wewnątrz. A na zewnątrz robimy z tego pętlę. Zawiąż czerwoną satynową wstążkę wokół rzemiosła, a dzwonek będzie gotowy.

rzemiosło świąteczne i przedszkole

Prosta i jasna jodełka.

Aby udekorować przedszkole na Nowy Rok, zrób z dzieckiem choinkę. To bardzo proste. Aby to zrobić, wytnij 3 trójkąty z kolorowego papieru. To będzie podstawa drzewa. Teraz dekorujemy naszą choinkę papierowymi rękodziełami. Są bardzo łatwe do wykonania, a proces tworzenia takiego rzemiosła na pewno spodoba się Twojemu dziecku..

świąteczne rzemiosło w przedszkolu

Proste choinki do przedszkola

Bardzo łatwo jest również zrobić obszerną jodełkę. Aby to zrobić, robimy stożek z tektury i sklejamy go zielonymi kółkami.

świąteczne rękodzieło dla przedszkola

Jeśli zamocujesz stożek za pomocą zszywacza. I udekoruj go zielonym piaskiem lub innymi elementami, możesz też zdobyć urocze rękodzieło.

DIY świąteczne rękodzieło dla przedszkola

Kolejną uroczą choinkę można zrobić z dziećmi z zielonego kartonu. Po prostu przekręcasz i zabezpieczasz zszywaczem. Teraz po prostu udekoruj swoją choinkę.

Noworoczne rzemiosło dla przedszkola

Następna choinka powinna być wykonana z drutu szenilowego. Nie zapomnij go udekorować i doczepić zawieszek..

DIY świąteczne rzemiosło dla przedszkola

Aplikacja – rękawiczki.

W następnym przypadku bierzemy arkusz tektury i zakreślamy na nim dłonie dziecka. Wytnij i udekoruj dłonie guzikami i bawełną.

proste rękodzieło świąteczne

Bałwan z plastikowych talerzy.

Łączymy ze sobą kilka jednorazowych płytek. Przyklejamy na nim detale twarzy i inne detale. Niezapomniane przyklejanie papierowych rękawów do rękodzieła.

świąteczne rzemiosło dla przedszkola

Śnieżynka ze starego rękawa.

Pokrój cylinder na kilka kawałków. Połącz części cylindra razem za pomocą kleju. A potem udekoruj posypką lub iskierkami.

rękodzieło w przedszkolu na nowy rok

Wreszcie

Jak widać, aby zrobić DIY noworoczne rzemiosło dla przedszkola, wystarczy włączyć wyobraźnię. Pomóż dziecku tworzyć rękodzieło. Z pewnością spodoba mu się ta aktywność i chętnie stworzy noworoczne atrybuty na wakacje..