Rękodzieło dla klasy 1: Ciekawe pomysły

co zrobić w klasie 1

Lekcje w szkole mogą wydawać się nudne. Dlatego też, aby pierwszoklasiści zmienili zdanie, warto regularnie organizować dla nich kreatywne lekcje. Na takich zajęciach można rzeźbić z plasteliny, wycinać figurki i ogólnie tworzyć oryginalne rękodzieło. A jeśli chcesz zobaczyć rzemiosło dla pierwszoklasistów, które możesz wykonać własnymi rękami, to w tym artykule możesz to zrobić. Tutaj zaoferujemy ciekawe pomysły na rękodzieło dla uczniów pierwszej klasy.

Rękodzieło dla pierwszoklasistów

Malowanie plasteliny z muszlami. 

Rękodzieło DIY w klasie 1

Na lekcjach kreatywności z pierwszoklasistami możesz zrobić tak ciekawe rzemiosło. Warto teraz opisać jego powstanie..

 1. Tak więc arkusz grubej tektury należy posmarować plasteliną. W takim przypadku plastelinę należy wybrać w skali „morskiej”. Wynika z tego, że trzeba przygotować plastelinę: niebieską, turkusową, niebieską i zieloną.
 2. Aby stworzyć taki obraz, warto przygotować akcesoria o tematyce morskiej. Mogą to być: kamyki morskie i muszle.
 3. Teraz warto zrobić odcisk rozgwiazdy na arkuszu plasteliny. Aby to zrobić, będziesz potrzebować dziecięcej formy w kształcie rozgwiazdy, którą należy przymocować do kartonu za pomocą plasteliny i wywierać na nią nacisk..
 4. Następnie muszle należy ułożyć wewnątrz rozgwiazdy licznika. W tym przypadku muszle rozkłada się lekko naciskając..
 5. Pozostałe elementy dekoracyjne należy umieścić obok gwiazdy, tworząc piękny wzór..
 6. Aby obraz był jasny i atrakcyjny, niektóre muszle i inne elementy dekoracyjne należy pomalować farbami akrylowymi.

rękodzieło klasa 1Rękodzieło DIY dla klasy 1rzemiosło dla klasy 1 jest prosteproste rękodzieło dla pierwszoklasistówRękodzieło DIY w klasie 1

Rzeźbimy króliczka z plasteliny.

W tym artykule wymienimy niektóre rzemiosło klasy 1. Takie rzemiosło będzie w stanie zapewnić wszystkim uczniom pozytywny nastrój. Plastelina jest często używana w twórczych poszukiwaniach. I nie jest to zaskakujące. W końcu modelowanie rozwija dłonie uczniów i pomaga im marzyć. Na kreatywnych lekcjach spróbuj zrobić króliczka ze swoimi uczniami.

proste rzemiosło dla klasy 1

Postęp:

 • Aby uformować królika, warto wziąć blok plasteliny. W takim przypadku stosuje się szarą lub białą plastelinę. Tak więc zaleca się podzielenie tego paska na pół..
 • Jedną część plasteliny należy podzielić na 4 kolejne części. W rezultacie otrzymasz 1 dużą część i 4 małe części..
 • Dużym kawałkiem jest tułów królika. Od razu zaleca się zwinąć go w owal.
 • W przypadku małych kawałków należy wykonać następujące czynności:

-Jeden kawałek będzie nogami zwierzęcia. Aby je wykonać, musisz podzielić ten kawałek na 4 równe części (do tego należy użyć noża do krojenia plasteliny). Następnie każda część jest wykonana w postaci kropelki. W takim przypadku twoje kropelki powinny być spłaszczone po jednej stronie..

-Drugą część należy pokroić na 2 części. Z tych części możesz zrobić uszy królika..

-Trzeci kawałek nadaje się do stworzenia głowy zająca..

-A czwartą część plasteliny należy na razie odłożyć na bok. Z niego zrobisz pysk i ogon dla króliczka.

 • W kolejnym etapie głowa przykleja się do uszu, a nogi do ciała. A żeby głowa zwierzęcia dobrze się trzymała, warto włożyć do korpusu połowę zapałki.
 • Teraz zbieramy figurkę zająca, łącząc ze sobą wszystkie części..
 • Następnie zaczynamy tworzyć kaganiec. Najpierw musisz zrobić nos. Aby to zrobić, przyklej w odpowiednim miejscu małą kulkę plasteliny. Poniżej nosa warto umieścić parę spłaszczonych owali, które będą imitować policzki. Musisz zrobić oczy dla królika z czarnej plasteliny. A żeby je ożywić, przyklej do nich blask..

Na koniec warto zrobić rozcięcia na nogach króliczka. W tym celu stosuje się stosy lub nóż z plasteliny..

rękodzieło dla pierwszoklasistówrzemiosło dla uczniów pierwszej klasyRękodzieło DIY dla pierwszoklasistówMajsterkowanie dla uczniów pierwszej klasyProste rzemiosło klasy 1Rękodzieło DIY dla pierwszoklasistów

rzemiosło dla klasy 1

Jak zrobić obraz z liści.

Pierwsi równiarki w jesienne dni wykonują różne rzemiosło z suchego zielnika. Najłatwiejszą opcją jest stworzenie obrazu. Do tej pracy powinieneś przygotować:

 • pozostawia,
 • pusty arkusz albumu,
 • klej.

Postęp:

Przede wszystkim warto zdecydować się na wzór. Następnie za pomocą prostego ołówka zaleca się narysowanie na papierze szorstkiego szkicu. Aby obraz wyglądał jasno, musisz pomalować niektóre miejsca w postaci nieba i jeziora akwarelami. Jak tylko farby wyschną, zielnik należy ułożyć na zdjęciu..

Następnie zaleca się nałożenie kleju na pożądane obszary obrazu. A na wierzchu, zgrabnymi ruchami, warto przykleić liście. W tym przypadku obraz jest wypełniony zielnikiem od góry do dołu. W takim przypadku kolejna warstwa powinna pokrywać poprzednią.

Na koniec zaleca się udekorowanie rzemiosła jasnym słońcem. I dodaj więcej szczegółów.

Rękodzieło DIY dla klasy 1Lekkie rzemiosło klasy 1rękodzieło dla uczniów szkół podstawowych

rękodzieło dla uczniów szkół podstawowych

Wreszcie

Teraz wiesz, jakie rękodzieła istnieją dla klasy 1 własnymi rękami. Uzupełnij te pomysły swoją wyobraźnią. Niech chłopaki wymyślą i bądźcie pewni, że na pewno im się spodoba.