Rękodzieło dziecięce na Dzień Zwycięstwa

Rękodzieło dziecięce na wystawę z okazji Dnia Zwycięstwa ze zdjęciami

Mała wystawa rękodzieła dziecięcego na 9 maja ze zdjęciem

Zwycięstwo w wojnie 1941-1945 jest jednym z poruszających i ważnych wydarzeń w krajach byłego Związku Radzieckiego iw wielu krajach Europy. W końcowej operacji berlińskiej II wojny światowej brały udział miliony żołnierzy, tysiące czołgów i samolotów. Zwycięstwo warte było wielu strat, dlatego 9 maja uważany jest za dzień żałoby i jednocześnie wyzwolenia spod nazistowskich Niemiec. W tym artykule chcemy zaoferować wystawę pomysłów na rękodzieło z okazji Dnia Zwycięstwa, które można wykonać z dziećmi w domu lub w klasie w szkole i przedszkolu..

Rękodzieło origami na Dzień Zwycięstwa: samolot i gołąb

Origami to sztuka, która nie zna granic i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Do 9 maja dzieci w każdym wieku mogą składać papierowe figurki, które uzupełnią tematyczny plakat lub staną się miłym prezentem dla weteranów. Aby zrobić samolot z papieru, potrzebujesz kleju i kolorowego papieru..

1. Złóż arkusz A4 na pół, a następnie rozłóż i złóż równoległe boki do środka.

2. Jeśli kiedykolwiek robiłeś papierowy samolot, złóż również górne rogi. Następnie rozłóż rogi i wygnij rogi do oryginalnego zagięcia. Następnie ponownie zegnij rogi..

3. Wygnij wewnętrzne boki, które zostały wygięte w kroku 1 na zewnątrz. Zegnij przyszły samolot w centrum. Zrób krzywe w kucyk i zaznacz je.

4. Rozłóż samolot i przekręć ogon wzdłuż linii środkowej.

5. Skrzydła samolotu muszą być rozłożone poziomo..

6. Aby rzemiosło było bardziej stabilne i nie otwierało się z czasem, przyklej poszczególne części klejem lub zszywaczem.

Aby zrobić samolot z papieru, potrzebujesz kleju i kolorowego papieru.Możesz wykonać takie samoloty do dekoracji wnętrza sali lekcyjnej lub podczas lekcji pracy. Rodzicom zaleca się korzystanie z tej klasy mistrzowskiej do zajęć rekreacyjnych z dziećmi..

Gołąb od dawna uważany jest za symbol pokoju, więc jego wizerunek można znaleźć na wielu plakatach do 9 maja. Oferujemy wykonanie gołębia z białego papieru techniką origami.

1. Wytnij kwadrat z A4 i złóż go w trójkąt.

2. Rozwiń trójkąt i złóż rogi do linii zagięcia. Następnie odwróć trójkąt i ponownie złóż rogi..

3. Teraz figurę należy złożyć na pół. Delikatnie wygnij dłuższą część od wewnątrz, aby pozostała część się nie otworzyła.

Gołąb od dawna uważany jest za symbol pokoju, więc jego wizerunek będzie można znaleźć na wielu plakatach do 9 maja

4. Koniec długiego odcinka musi być zgięty w dół i do wewnątrz. Powinien zrobić dziób.

5. Weź kolejny arkusz A4 i złóż go w akordeon o szerokości 1,5 cm.Złóż akordeon na pół i przetnij końce figurki, aby symulować pióra. To będą skrzydła gołębicy,.

6. Podobnie jak skrzydła, zrób ogon, ale wzór trzeba zrobić z jednej strony, z drugiej można po prostu odciąć.

7. Aby włożyć skrzydła, wykonaj nacięcie na tułowiu uzyskane w kroku 4. Boki skrzydeł należy przykleić do tylnej części tułowia..

8. Przyklej ogon do tyłu ciała. Gołąb jest gotowy!

Obszerne rękodzieło dziecięce na Dzień Zwycięstwa: Broszka

Proponujemy opanowanie nowej techniki robótek ręcznych zwanej Kazanshi. We współczesnym świecie technika ta ma dwojakie znaczenie: zdobienie noszone przez Japonki we włosach pod kimonem oraz robótkę ręczną polegającą na składaniu w specjalny sposób kawałków materiału. Na Dzień Zwycięstwa możesz zrobić broszkę o tematyce „zrób to sam”.

Materiały na broszkę objętościową

– Wstążka św. Jerzego;

– satynowa wstążka;

– zapalniczka;

– nożyce;

– Szpilka;

– igła z nitką;

– pistolet na klej;

– karton.

Broszka wolumetryczna klasy mistrzowskiej do 9 maja

1. Wytnij z tektury dwa koła o średnicy 1,5-2 cm, do jednego z kół przyszyj szpilkę lub broszkę za pomocą nici i igły..

2. Weź żółtą lub czerwoną taśmę o szerokości 1 cm i długości około 15 cm, złóż ją w pętlę i przyklej dla wzmocnienia..

Wolumetryczna broszka rzemieślnicza klasy mistrzowskiej do 9 majaRękodzieło dziecięce na wystawę z okazji Dnia Zwycięstwa ze zdjęciami

3. Z przodu koła z zapięciem uzyskanym w kroku 1 uszyj pętelkę ze wstążki.

4. Pokrój wstążkę św. Jerzego o długości 40-50 cm na 5 równych części, których końce należy spalić zapalniczką.

5. Każdy segment należy zgiąć na pół i jednocześnie wyprostować w poziomie. Następnie uformuj płatek z taśmy i przymocuj go nitką. Powtórz więc ze wszystkimi kawałkami taśmy..

6. Na kartce papieru narysuj pięciokąt równoboczny i wytnij go.

7. Na środku pięciokąta przyklej drugi okrąg z kroku 1.

8. Rozpocznij przyklejanie wszystkich płatków do koła, skupiając się na pięciokącie, aby uzyskać równą broszkę.

9. Teraz przyklej koło z płatkami do koła za pomocą pętli uzyskanej w kroku 3.

Oryginalna broszka jest gotowa!

Rękodzieło z dziećmi na Dzień Zwycięstwa, quilling

Wszyscy wiedzą, że tektura falista znajduje zastosowanie w przemyśle, jednak nie wszyscy wiedzą o istnieniu tektury falistej ozdobnej. Składa się z dwóch warstw – falistej i gładkiej. Sugerujemy opanowanie techniki quillingu z tektury falistej i wykonanie oryginalnego samolotu na 70. rocznicę zwycięstwa.

W przypadku rzemiosła musisz pociąć dekoracyjną tekturę falistą na paski o szerokości około 1 cm, z 4-5 pasków skręcić 2 koła, z których jedno wyciąga się w długi stożek, a drugie w krótki. Połącz oba stożki jeszcze jednym paskiem tektury.

Rękodzieło na 9 maja quillingWystawa rękodzieła dziecięcego na 9 maja ze zdjęciem

Jedno skrzydło samolotu wykonane jest z 3 pasków tektury. Zacznij skręcać je w okrąg, a następnie uformuj trójkąt. Przykryj ostatni pasek klejem i zabezpiecz część spinaczem do bielizny, aby paski nie rozpraszały się podczas suszenia..

Z jednego paska musisz zrobić trójkąt na ogon zgodnie z tą samą zasadą, co skrzydła. Zrób trzy z tych trójkątów. Podwozie i śmigło są również wykonane z pasków tektury falistej i przyklejone do stożkowej podstawy samolotu.

Możesz również stworzyć swój własny model samolotu, korzystając z pasków falistych o różnej grubości..

Rękodzieło na 9 maja gwiazda

Pięcioramienna gwiazda migrowała do Rosji z Francji i stała się odpowiednim symbolem armii robotniczej i chłopskiej. Oficjalnie znak ten zaczął być używany w 1918 roku i oznaczał jedność światowego proletariatu z pięciu kontynentów planety Ziemia..

Rękodzieło na 9 maja gwiazda

W okresie istnienia armii radzieckiej ikona z czerwoną gwiazdą zmieniła się (pług, który otaczał gwiazdę, zamienił się w sierp). Czerwona gwiazda stała się symbolem zwycięstw, dlatego często jest przedstawiana na pocztówkach poświęconych Dniu Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Proponujemy zrobić pięcioramienną papierową gwiazdę do 9 maja.

Proponujemy zrobić pięcioramienną papierową gwiazdę do 9 majaNa kolorowym papierze, najlepiej czerwonym, narysuj pięciokąt równoboczny. Złóż go kilka razy na pół, aby pięciokąt stał się małym trójkątem. Rozwiń, powinieneś otrzymać 10 linii składania. Narysuj paski wzdłuż tych linii ołówkiem. Zegnij podstawy na przemian do linii środkowej i zaznacz po obu stronach.

Zegnij podstawy na przemian do linii środkowej i zaznacz po obu stronach.

W związku z tym powinieneś mieć inny narysowany pięciokąt pośrodku oryginału.

Gotową gwiazdę można przykleić do pocztówki lub wykorzystać do wykonania medaluZagnij krawędzie dużego pięciokąta, aby mały pięciokąt pozostał gładki pośrodku. Odwróć obrabiany przedmiot i wygnij każdą krawędź z lekkim nachyleniem. Następnie końce gwiazdy są zgięte na pół. Gotową gwiazdę można przykleić do pocztówki lub wykorzystać do wykonania medalu.

Obejrzyj ciekawy film: Pocztówka na 9 maja „Dzień zwycięstwa”

Tworzenie oryginalnych rękodzieł dziecięcych własnymi rękami jest dość proste, najważniejsze jest dokładne podążanie za klasą mistrzowską krok po kroku.