Pomysł na rękodzieło na temat kosmosu. Zdjęcie krok po kroku

W szkole i przedszkolu często otrzymują zadania do wykonania rzemiosła na określony temat. Jeśli pomysłów na wiosenne i zimowe rzemiosło jest dużo, znajdź jak zrobić statki kosmiczne może nie być takie proste. Spróbuj zrobić rakietę kosmiczną razem ze swoim dzieckiem, wykonując lekcje mistrzowskie krok po kroku. Twojemu synowi spodoba się to oryginalne rzemiosło, ponieważ w przyszłości będzie mógł używać go jako zabawki.

Dość często rzemiosło na temat „Kosmosu” jest potrzebne do 12 kwietnia, kiedy dzień kosmonautyki obchodzony jest na całym świecie. Właśnie tego dnia Jurij Gagarin po raz pierwszy poleciał w kosmos na statku kosmicznym Wostok. Jeśli zamierzasz zrobić rakietę lub statek, możesz nazwać go tak samo jak pierwszy statek..

Jak zrobić statek kosmiczny z tekturowych rolek

Materiały:

– rolki tekturowe

– papier biurowy

– folia aluminiowa

– plastikowe okulary

– plastikowe kapsle do butelek

–  Szkocka

– klej w sztyfcie

-kolorowy papier

materiały do ​​rakiety kosmicznej

Do uformowania korpusu rakiety potrzebne będą nie tylko krótkie, ale i długie rolki. Możesz je wyjąć z rolki ręczników lub przykleić dwa małe.

Weź mały kawałek tektury i użyj cyrkla, aby zrobić koło o takiej średnicy, aby zrobić stożek dla twojej rolki.

Przykryj korpus rolki białym papierem, aby nadać mu atrakcyjny wygląd. Przyklej trochę folii do podstawy, aby ozdobić rakietę. Jeśli nie ma folii, pomaluj ją flamastrami.

baza rakiet rzemieślniczych

Weź mały kawałek tektury i użyj cyrkla, aby zrobić koło o takiej średnicy, aby uzyskać stożkowy wierzchołek do swojej rolki..

Do uformowania korpusu rakiety potrzebne będą nie tylko krótkie, ale i długie rolki. Możesz wziąć je z rolki ręczników lub przykleić dwa małe.

Musisz zrobić zbiorniki paliwa z małych rolek. Przykryj je również białym papierem. Użyj małych białych plastikowych kubków, aby zrobić końcówki do zbiorników. Przyklej je ostrożnie do każdego zbiornika. Według własnego uznania możesz również przykleić pojemniki z paliwem folią lub ozdobić pisakami. Następnie możesz przykleić je do korpusu swojego statku kosmicznego, tak jak na zdjęciu..

Musisz zrobić zbiorniki paliwa z małych rolek. Przykryj je również białym papierem. Użyj małych białych plastikowych kubków, aby zrobić końcówki do zbiorników. Przyklej je starannie do każdego zbiornika

Aby Twoja rakieta była stabilna, możesz zrobić dla niej plastikowy uchwyt na kubek po jogurcie..

Aby Twoja rakieta była stabilna, możesz zrobić dla niej plastikowy uchwyt na kubek po jogurcie.

Piękna rakieta wykonana z rolek papieru toaletowego może służyć do tworzenia kompozycji tematycznych na temat „Kosmosu”. Twoje dzieci mogą z łatwością zrobić statek kosmiczny ze zbiornikami paliwa własnymi rękami. Możesz spróbować zrobić planety techniką papier-mâché i spędzić ciekawie wolny czas.