Rękodzieło sportowe dla dzieci

rękodzieło sportowe

Sport to kolosalny kierunek w życiu każdej osoby, która stara się być piękna. Ogólnie rzecz biorąc, teraz przywiązują dużą wagę i uwagę do sportu, już od przedszkoli dzieci przechodzą standardy TRP. Ale poza tym możesz także twórczo podejść do korzyści płynących ze sportu od dzieciństwa, a mianowicie do robienia rzemiosła z dziećmi na temat sportu. Dlatego jeśli nagle zaskoczy Cię takie zadanie w przedszkolu, będziesz już teoretycznie sprytny i będziesz wiedział, co i jak zrobić.

Pływacy. Craft z kolorowego papieru

Nasz artykuł przedstawi rzemiosło na temat sportu. Wszystkie te produkty są łatwe do wykonania własnymi rękami. Pierwszy statek jest funkcjonalny. Udekoruje grupę i będzie można się z nią bawić, nawet ze znajomymi, bo pozwala popływać na papierze, gdzie na pewno będzie zwycięzca.

Potrzebujesz:

 • kolorowy papier.
 • nożyce.
 • kawałek tektury.
 • kolorowe kredki.
 • plastikowa zakrętka do butelki.
 • klej.

rękodzieło sportowe

Postęp:

 1. Zaczynamy od rozerwania niebieskiej kartki kolorowego papieru na nierówne płaszczyzny. Układamy je jeden na drugim i tak sklejamy. Teraz musisz przykleić te fale do podstawy, która będzie kawałkiem tektury. Po prawej stronie przyklejamy końce do kartonu, ale po lewej – nie, zostaw kieszeń.
 2. Następnie z papieru innego koloru wycinamy trzy kółka, trzy trójkąty i sześć pasków, z których zbieramy pływaków za pomocą kleju. A do każdego przyklejamy kolejny pasek, powinien być bardziej autentyczny niż sam basen.
 3. Na białej części tekturowego basenu rysujemy wachlarze za pomocą plastikowej nasadki, wystarczy kilka razy zakreślić, aby uzyskać twarze publiczności. Następnie będą musiały zostać uzupełnione..

  Pozostaje włożyć pływaków do kieszeni, każdy na własnym torze wodnym i Na starcie – uwaga – marsz – pływanie rozpoczęte! Ciągniemy za paski pływaków, jeden z nich na pewno wygra!

rękodzieło sportowerękodzieło sportowerękodzieło sportowerękodzieło sportowerękodzieło sportowerękodzieło sportowe

Robienie Narciarza z gałęzi tui i zbóż

W tej publikacji przedstawimy Wam rękodzieło dziecięce na temat sportu. Kolejna opcja dotyczy sportów zimowych. Będziesz potrzebować:

 • arkusz kolorowego kartonu.
 • trochę kaszy manny.
 • nici 2 kolory.
 • klej.
 • patyczki do lodów.
 • gałęzie tui.

DIY rękodzieło sportowe

Postęp:

 1. Od dołu na tekturowym arkuszu rozprowadzamy klejem i zalewamy równomierną warstwą kaszy manny, otrzymujemy śnieżną równinę.
 2. Następnie sklejamy nić 1 koloru w spiralę, aby uzyskać głowę narciarza i jego ramiona, a z 2 nici robimy tułów i nogi.
 3. Nasze narty będą patyczkami do lodów, przyklejamy je do spodu nóg, a w dłoniach przyklejamy czarną nitkę, to będą patyczki.
 4. Przyklejamy gałązki tui z obu stron, będą to choinki po obu stronach narciarza.

rękodzieło sportowerękodzieło dziecięce na temat sporturękodzieło dziecięce na temat sporturękodzieło dziecięce na temat sporturękodzieło dziecięce na temat sportu

Sportowe mrówki z orzecha włoskiego

Jeśli interesujesz się rzemiosłem na temat sportu, gromadzone są tutaj tylko najlepsze klasy macierzyste. To rzemiosło nie jest łatwe. Twoje dziecko może potrzebować Twojej pomocy. Potrzebujesz:

 • orzechy włoskie.
 • drut.
 • płynne paznokcie i pistolet.
 • plastelina.
 • Koraliki.

Postęp:

 1. Łączymy 3 orzechy ze sobą płynnymi gwoździami, będzie to ciało mrówki, przyczepiamy oczy na głowie – koraliki, papierowe usta i sznurówki – anteny.
 2. Przecinamy drut na 3-4 cm i robimy z niego nóżki (przyklejamy go do ciała za pomocą kleju), nie zapominając o charakterystycznych zagięciach. Dla stabilności możesz założyć kulkę z plasteliny na końce nóg.

DIY rękodzieło sportowe

DIY rękodzieło sportowe

DIY rękodzieło sportoweDIY rękodzieło sportoweDIY rękodzieło sportoweDIY rękodzieło sportowe

A teraz kreatywność sportowa – z każdej mrówki musisz zrobić pewnego sportowca. Może to być gimnastyk z piłką, może to być gimnastyk na drążku, nierównych drążkach lub kółkach, może to być para bokserów, biegacz, łucznik lub szermierz, odpowiedni aparat może być wykonany z plasteliny, wykałaczki, flamastry i inne improwizowane środki. Pudełko na buty można zamienić w cały stadion i umieścić tam swoje sportowe owady.