DIY rzemiosło papier-mache dla początkujących

Papier-mâché to niesamowity styl rękodzieła, który pierwotnie powstał w Chinach. Po raz pierwszy mieszkańcy Dalekiego Wschodu wpadli na pomysł, że papier można wykorzystać do modelowania. Rękodzieło papier-mâché dla początkujących – dobry sposób na opanowanie tego kierunku sztuki i ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Co można zrobić z papier-mache

Obecnie istnieje kilka technik papier-mache, z których każda służy do wytwarzania różnych produktów. Jeśli planujesz zrobić duże rzemiosło papier-mache, będziesz musiał pracować z mieszanką papieru i pasty. Początkujące szwaczki mogą zacząć od małych przedmiotów, a następnie spróbować zrobić zabawki, a nawet meble..

Obecnie istnieje kilka technik papier-mache, z których każda służy do wytwarzania różnych produktów. Jeśli planujesz zrobić duże rzemiosło papier-mache, będziesz musiał pracować z mieszanką papieru i pasty.

Owijanie to jedna z najczęstszych technik papier-mache, oparta na zasadzie wklejania gotowych przedmiotów kawałkami papieru. Po wyschnięciu papieru jest usuwany z produktu, malowany i lakierowany. Nawet dzieci mogą w podobny sposób wykonać rękodzieło z papier-mache. Talerze, kubki i inne przedmioty powstają przez machanie.

Owijanie to jedna z najczęstszych technik papier-mache, oparta na zasadzie wklejania gotowych przedmiotów kawałkami papieru. Po wyschnięciu papieru jest usuwany z produktu, malowany i lakierowany.

Ostatnio szwaczki zaczęły używać papieru toaletowego zamiast papieru i gazet. Ponieważ łatwo rozpuszcza się w wodzie, do robótek ręcznych uzyskuje się raczej plastyczną masę. Do przygotowania tej mieszanki potrzebne będą 2 rolki papieru toaletowego i 1,5 litra wody. Posiekaj papier, napełnij go wodą i dobrze wymieszaj. Pozostaw na 24 godziny, następnie dobrze wyciśnij i dodaj klej. Aby mieszanka była jak najbardziej plastyczna, zalecamy dodanie kilku łyżek oleju roślinnego lub lnianego. Ta mieszanka może być nawet przechowywana w lodówce, jeśli owiniesz pojemnik folią spożywczą..

Ostatnio szwaczki zaczęły używać papieru toaletowego zamiast papieru i gazet. Ponieważ łatwo rozpuszcza się w wodzie, do robótek ręcznych uzyskuje się raczej plastyczną masę. Do przygotowania takiej mieszanki potrzebne będą 2 bułki

Jak zrobić talerz z papier-mache własnymi rękami

Jeśli jesteś początkującym, proponujemy spróbować zrobić talerz z papier-mache. Połącz dzieci, a wykonanie oryginalnego rzemiosła będzie jeszcze przyjemniejsze.

  1. Pokrój gazetę lub biały papier na paski.
  2. Przygotuj swoją podstawkę.
  3. Weź miskę wody i PVA.

Przede wszystkim posmaruj płytkę kremem lub olejem roślinnym, aby papier pozostawał w tyle. Teraz zanurz paski papieru w wodzie, a następnie ostrożnie przyklej je do talerza. Najpierw ułóż jedną cienką warstwę. Następnie dobrze nasmaruj powierzchnię klejem i zacznij układać drugą. Powtórz to kilka razy, aż warstwa będzie miała około 3-5 mm. Po osiągnięciu pożądanej grubości obrabianego przedmiotu pozostaw go do wyschnięcia w temperaturze pokojowej..

Powtórz to kilka razy, aż warstwa będzie miała około 3-5 mm. Po osiągnięciu pożądanej grubości obrabianego przedmiotu pozostaw go do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Gdy twój kawałek jest całkowicie suchy, możesz go delikatnie zdjąć z talerza. Aby powierzchnia była piękna i gładka, przeszlifuj ją, a następnie nałóż warstwę szpachli na wierzch.

Przeczytaj także: DIY papier-mache dla dzieci

Następnie możesz zacząć dekorować swoją podróbkę. Pokoloruj w jasnych kolorach, przyklej dekorację z tekstem solnym lub pomaluj obraz. Aby uzyskać bogaty rysunek, najlepiej używać grubych farb..

Takie rękodzieło można wykorzystać do dekoracji wnętrza mieszkania lub domku letniskowego, a także do przygotowania sesji zdjęciowej.

Takie rękodzieło można wykorzystać do dekoracji wnętrza mieszkania lub domku letniskowego, a także do przygotowania sesji zdjęciowej. Wyobraź sobie, bo produkty papierowe są niedrogie, a jednocześnie wyglądają dość stylowo i oryginalnie.

Takie rękodzieło można wykorzystać do dekoracji wnętrza mieszkania lub domku letniskowego, a także do przygotowania sesji zdjęciowej. Wyobraź sobie, ponieważ produkty papierowe są niedrogie, a jednocześnie wyglądają dość stylowo i oryginalnie.

Teraz nie jesteś już początkującą szwaczką, ale doświadczoną, która zna wszystkie niuanse tworzenia mieszanki papier-mache i jak tworzyć piękne i oryginalne rękodzieło. Nawet początkujący będzie mógł własnoręcznie wykonać unikalne przedmioty dekoracyjne, dzięki naszym wskazówkom i instrukcjom krok po kroku ze zdjęciem.