Rękodzieło z plastikowych butelek

Rękodzieło z plastikowych butelek. Zdjęcie MK

Plastikowe butelki to uniwersalny materiał rzemieślniczy. Można z nich wykonać oryginalne dekoracje na osobistą działkę, zabawki dla dzieci, a także wiele przydatnych akcesoriów do domu. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na to, co możesz zrobić własnymi rękami z plastikowych butelek..

DIY plastikowe zabawki do butelek

Materiały:

– butelki;

– szydło;

– nożyce;

– Szkocka;

– PVA;

– malatura;

– kutas.

 Katamaran z plastikowych butelek

Weź dwie identyczne półlitrowe butelki i pośrodku każdej narysuj owal o szerokości 5 cm i długości 10-15. Owal należy wyciąć i powinien znajdować się otwór, w którym można następnie posadzić lalkę.

Katamaran wykonany z plastikowych butelekKatamaran wykonany z plastikowych butelek

Teraz mocno połącz dwie butelki taśmą. Katamaran gotowy!

Fontanna dla dzieci z butelki

Dzieci uwielbiają bawić się wodą, szczególnie latem. Ze zwykłej plastikowej butelki możesz zrobić zabawkę, która pomoże ci pokazać sztuczki z wodą i stanie się ciekawą rozrywką na plaży lub w kraju..

Fontanna dla dzieci z butelkiFontanna dla dzieci z butelki

Używając szydła pośrodku lub na samym dnie butelki, wybij otwory w kółko. Aby butelka wyglądała bardziej atrakcyjnie, przykryj ją kolorową taśmą klejącą..

Teraz możesz czerpać wodę, ale jednocześnie musisz dobrze zamknąć dziury ręką, aby się nie wylała. Zakręć nakrętkę, a zdziwisz się, że woda nie wylewa się, mimo że w butelce są dziury. Zacznij lekko otwierać butelkę, a woda wypłynie z otworów w fontannie. Sekret jest prosty, gdy butelka jest otwarta, powietrze zaczyna wypierać wodę i wylewa się przez otwory. Fontanna ta może być używana na wsi lub podczas rekreacji na świeżym powietrzu jako umywalka..

Rzemiosło z plastikowych butelek: zabawki z papieru-mache

Plastikowe butelki mogą być dobrą bazą dla różnych projektów rzemieślniczych. Pokrój papier lub gazety na małe kawałki. Przygotuj roztwór papier-mache oddzielnie (rozcieńcz PVA wodą w stosunku 1:1). Teraz papier należy zanurzyć w roztworze i nałożyć na butelkę. Przykryj butelkę 5-6 warstwami i poczekaj, aż wyschnie. Następnie wykonaj dodatkowe części z tektury, na przykład skrzydła do samolotu, krowy lub nóg innego zwierzęcia. Przyklej wszystkie kawałki do butelki i pomaluj ją na biało. Następnie możesz pomalować statek na dowolny inny kolor..

Zabawki do butelek papier-mâché

Nie bój się fantazjować i ciąć butelek, ponieważ możesz zdobyć oryginalne ryby, krokodyle, koty i zające, które ozdobią wnętrze mieszkania lub zewnętrzną część wiejskiego domu.

DIY wazony na butelki

Nie w każdym mieszkaniu jest odpowiedni wazon na kwiaty, dlatego proponujemy zrobić jeden z butelek. Najłatwiej jest odciąć szyję, a resztę lekko stopić. Aby krawędź wazonu wyglądała schludnie, przymocuj na wierzchu arkusz białego papieru i przejedź go gorącym żelazkiem.

DIY piękne wazony z plastikowych butelek

W przypadku wysokich kwiatów szyjkę butelki można wykorzystać jako uchwyt i jednocześnie oryginalną ozdobę. Jeśli uważasz, że wazon z butelki wygląda tanio, uszyj do niego filcowy pokrowiec.

Plastikowa butelka szybko się topi, dzięki czemu możesz trzymać ją trochę nad ogniem i nadać jej oryginalny kształt. Następnie w górnej części wykonaj wiele małych otworów za pomocą lutownicy lub gorącej igły..

Kwiaty z plastikowych butelek do ogrodu

Dziś można znaleźć wiele warsztatów, jak zrobić kwiaty z pianiranu, zimnej porcelany, filcu czy gliny. Jednak najłatwiejszy i najtańszy sposób na zrobienie kwiatów z plastikowych butelek, które staną się kreatywnym wystrojem..

kwiaty z plastikowych butelek zrób to sam

Weź zieloną butelkę i wytnij z niej pasek w kółko. Zapal świeczkę i delikatnie zacznij topić i zwijać pasek. Powinieneś dostać łodygi. Teraz wytnij z butelki kwiatek z 3-4 płatkami. Krawędzie tego kwiatu należy lekko stopić świecą. Oddzielnie zrób pręciki z butelki i połącz kwiaty z łodygą w piękną kompozycję.

kwiaty z plastikowych butelek zdjęcie

Pudełka na biżuterię z plastikowych butelek

Pudełko to niezbędny dodatek dla każdej dziewczynki, ponieważ dzięki niemu utrzymasz porządek w biżuterii i kosmetykach. Jeśli masz w domu dwie identyczne plastikowe butelki i węża, możesz z łatwością samodzielnie wykonać pudełko..

pudełko z plastikowymi butelkami zdjęcie

Odetnij dna z butelek. Zacznij przyszyć węża do jednego z nich w kółko, a następnie przyszyj drugą część do zamka. Zrób zgrabne ściegi i najlepiej z kontrastową kolorową nicią, aby rzemiosło wyglądało pięknie.

Biżuteria DIY z plastikowych butelek

Rękodzieło jest dziś modne, dlatego sugerujemy, abyś spróbował zrobić biżuterię zrób to sam z butelek. Aby naszyjnik był oryginalny, wytnij z butelki cienką spiralę.

Ozdoby z plastikowych butelek, jak to zrobić samemu

Następnie weź świecę lub gorącą suszarkę do włosów i zacznij topić spiralę, stopniowo ją przekręcając. Następnie możesz nawlec koraliki na powstałą rurkę i zabezpieczyć końce.

Pomysłów na biżuterię i rękodzieło jest wiele, najważniejsze jest wystarczająca liczba butelek i wyobraźnia!