Interesujące fakty o pąkach:

Każdy z nas musiał znaleźć szyszki w lesie. Ten dar natury nadaje się do tworzenia niezwykłej biżuterii własnymi rękami. Warto trochę sobie wyobrazić i poświęcić czas, wtedy Twoje rzemiosło będzie oryginalne.

Interesujące fakty o pąkach:

Interesujące fakty dotyczące pąków:

• guzek może zmieniać kształt i otwierać się w upale. Zanim zaczniesz tworzyć, musisz trzymać stożek przez pół godziny w ciepłym kleju do prac stolarskich, a następnie powinien wyschnąć. Dzięki temu statek nie odkształci się..

• aby stożek zmienił kształt należy go namoczyć w wodzie, a następnie zawiązać warkoczem, nadać mu pożądany wygląd i wysuszyć.

Możesz tworzyć rękodzieło z szyszek z dzieckiem, ponieważ taki materiał jest przyjazny dla środowiska z przyjemnym zapachem igieł

Możesz tworzyć rękodzieło z szyszek z dzieckiem, ponieważ taki materiał jest przyjazny dla środowiska z przyjemnym zapachem igieł.

Rękodzieło na Nowy Rok z szyszek

Na święta Nowego Roku możesz tworzyć rzemiosło z szyszek. Są to girlandy, choinki w doniczkach i kolorowe szyszki. Możesz również zrobić zawieszkę z jednej szyszki i pięknej wstążki..

Rękodzieło na Nowy Rok z szyszek - ozdoby choinkowe

Ozdoby w postaci zabawek w kształcie rożków, wieńców zdobiących drzwi wejściowe, żyrandola czy ścianek świetnie prezentują się na choince..

Możesz również zrobić zawieszkę z jednej szyszki i pięknej wstążki.

Jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości, możesz zrobić piłkę. Jest zawieszony na warkoczu do sufitu lub umieszczony na pięknym wazonie.

Jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości, możesz zrobić piłkę. Jest zawieszony na warkoczu do sufitu lub umieszczony na pięknym wazonie

Aby stworzyć niezwykły świecznik, musisz przygotować:

  •  duży guz, arkusz tektury;
  •  mały kieliszek na świecę;
  •  gorący klej i nożyczki.

Rozmontowujemy stożek na części płytowe, wycinamy okrąg o średnicy dwukrotnie większej od kubka z tekturowego arkusza na podstawę jednostki. Na okręgu wokół krawędzi przyklejamy płytki stożkowe, układając je w szachownicę.

Rozmontowujemy stożek na części płytowe, wycinamy okrąg o podwójnej średnicy kubka z tekturowego arkusza na podstawę rzemiosła

W ten sposób uzyskuje się niższy poziom. Następnie przyklejamy drugi poziom płytek na odstępach części dolnego poziomu. Stopniowo musisz wyrównać wszystkie poziomy do wysokości świecznika i powinien wyschnąć. Teraz wstaw szklankę ze świecą do środka i ciesz się piękną dekoracją.

Aby zrobić niedźwiadka z szyszek, powinieneś wziąć:

Aby zrobić niedźwiadka z szyszek, powinieneś wziąć:

• Szyszka;

• 4 szyszki sosnowe lekko rozwinięte i 1 w pełni rozwinięty szyszek z zaokrąglonym wierzchołkiem;

• ziarna pieprzu, kapelusze żołędzi;

• szyszki z orzechów, jasna kora brzozy;

• drewniana rama podstawy;

• nóż z szydłem;

• nożyczki z papierem ściernym;

• lakier i klej.

Ciało niedźwiedzia musi być wykonane z podłużnego stożka. Do niego należy przykleić pozostałe elementy, które należy połączyć „płyta pod płytą” za pomocą kleju. Na nogi bierzemy szyszki, na głowę – rozszerzony stożek.

Rozmontowujemy stożek na części płytowe, wycinamy okrąg o podwójnej średnicy kubka z tekturowego arkusza na podstawę rzemiosła

Czapki żołędziowe będą naśladować nos z uszami, a ziarna pieprzu będą naśladować czubek nosa i oczy. Aby oczy wyglądały bardziej naturalnie, potrzebna jest jasna kora brzozy. Przyklej misia do podstawy drewnianej ramy.

Aby zrobić kosz z szyszek, przygotuj:

Aby zrobić kosz z szyszek, przygotuj:

• 60 szyszek sosnowych;

• arkusz tektury;

• cienki i gruby drut z klejem topliwym.

Łączymy 12 stożków cienkim drutem w kółko. Przyczepiamy go do pierwszego stożka, a drugi owijamy drutem

Łączymy 12 stożków cienkim drutem w kółko. Przywiązujemy go do pierwszego stożka, a następnie owijamy drugi stożek drutem. Guzki na dole to zewnętrzna krawędź koła. Uformuj następny pierścień, o mniejszej średnicy niż pierwszy, z 10 stożków. Kosz będzie miał 2 rzędy, są one połączone klejem topliwym. Rękojeść kosza utworzona jest z 10 stożków połączonych w formie pierścieni. Powinien być wzmocniony grubą drucianą ramą, aby zachować swój kształt. Dno kosza musi być wykonane z arkusza tektury, do którego przyklejone są 3 dolne części ze stożków.

Łączymy 12 stożków cienkim drutem w kółko. Przyczepiamy go do pierwszego stożka, a drugi owijamy drutem

Zobacz także zdjęcia rzemiosła, które można wykonać z szyszek

Zobacz także zdjęcia rzemiosła, które można wykonać z szyszek

Choinka z szyszek

wystrój świecznika stożkowego

dekoracja świeczników z szyszkami

sosna szyszka wystrój

dekoracja stożka

Rękodzieło od szyszek do szkoły

przygotowywanie noworocznych rzemiosł z szyszek

Małe zwierzątka z szyszek i plasteliny

stożek zając

wiewiórka szyszka

wąż - gorynych, craft

dinozaury z szyszek sosnowych

lis - plastelina z szyszkami

pingwiny szyszka

święty mikołaj z rożka

Rękodzieło z szyszek, zdjęcie jeża

rękodzieło z szyszek zdjęcia jeża

jeż z plasteliny i szyszki

Więcej przydatnych informacji znajdziesz w dziale: majsterkowanie