DIY rękodzieło choinkowe dla dzieci

Wielu rodziców stara się poświęcić więcej czasu swoim dzieciom, bawić się z nimi, chodzić i robić coś razem. Wszystko to pomaga dziecku w każdym wieku rozwijać się, poznawać otaczający go świat i bawić się. Dzieci naprawdę lubią otrzymywać śmieszne prezenty lub dawać je komuś, więc w tym artykule dowiesz się, jak zrobić piękne choinki własnymi rękami. Można je wykorzystać jako ozdobę wnętrza dziecięcego pokoju lub do pracy z dziećmi w kreatywnym kręgu. Majsterkowanie to doskonała okazja, aby pokazać rodzinie i przyjaciołom oznaki dbałości i podarować im oryginalny prezent.

Rzemiosło choinkowe dla dzieci - zrób to sam

Materiały choinkowe:

– zielony i jasnozielony papier;

– nożyce;

– dziurkacz;

– papier;

– klej;

– kije bambusowe.

Rękodzieło z dziećmi: choinki z papieru

Stwórz choinkę własnymi rękami. Klasa mistrzowska

Stwórz choinkę własnymi rękami. Klasa mistrzowska

1. Przetnij zielony liść na pół nożyczkami i poproś dziecko o złożenie każdej z połówek uzyskanych za pomocą akordeonu. Takie akordeony wykonujemy do woli, aby uzyskać wystarczającą ilość choinek.

2. Weź dziurkacz i zrób dziurę w środku powstałego akordeonu. Jeśli papier jest łatwo przeciskany, dziecko może wykonać tę procedurę samodzielnie..

Bierzemy dziurkacz i robimy dziurę w środku powstałego akordeonu.

3. Następnie rozciągamy akordeon i za pomocą nożyczek nadamy temu arkuszowi kształt choinki.

4. Teraz włóż patyk do drzewa akordeonowego, otrzymasz oryginalny pień. Możesz wyjąć patyk z loda lub zrobić go z papieru. Zwiń kolorowy papier w odpowiednim kolorze do tuby, przyklej krawędzie klejem, aby się nie rozwijały. Włóż papierowy patyczek do akordeonu w jodełkę.

Teraz wkładamy patyk do drzewa akordeonowego, otrzymujemy oryginalny pień.

5. Aby zrobić drzewostan, wykonujemy podstawę z papieru lub tektury. Możesz wyciąć paski papieru o szerokości około jednego centymetra i złożyć je na pół. Przykryj pasek klejem i owiń wokół pnia drzewa.

Obejrzyj film na ten temat: Stwórz choinkę z papieru, lekcje mistrzowskie

Starsze dzieci mogą wykonać to rzemiosło samodzielnie, a małe z pomocą rodziców lub nauczyciela. Choinka może być ozdobą, prezentem lub pamiątką, a także łatwym sposobem na nauczenie dziecka obsługi dziurkacza i nożyczek. Z zielonych nici lub wstążki ułóż pętle na choince i zawieś w pokoju dziecięcym. Choinki w różnych kolorach będą wyglądać oryginalnie. Kiedy robisz takie rzemiosło z dzieckiem, powiedz mu o tym drzewie iglastym, jak długo rośnie, co jest przydatne i które ze zwierząt służy jako mieszkanie. Rękodzieło dziecięce odgrywają ważną rolę w wychowaniu i rozwoju dziecka.