Rzemiosło patchworkowe

Wykonujemy rękodzieło ze skrawków tkanin własnymi rękami. Opanuj swoje patchworkowe umiejętności i twórz ekskluzywne patchworkowe niespodzianki dla swoich bliskich. Do tego potrzebujesz ...

DIY patchworkowe rękodzieło

Technika szycia z łat została wynaleziona przez Brytyjczyków i nazywa się patchworkiem. Obecnie istnieje wiele patchworkowych rzemiosł, które służą do dekoracji wnętrz lub tworzenia kreatywnych prezentów. Proponujemy zrobić saszetkę z lawendą, poduszkę na igły dla potrzebujących i rękawiczkę – niejednolita całość rzemieślnictwo do kuchni.

Saszetka strzępków z lawendą

Saszetka to rzemiosło o dowolnym kształcie, którego zasadniczym elementem jest aromatyzowany wypełniacz. Jako środek aromatyzujący możesz użyć przypraw, takich jak cynamon lub wanilia, aromatycznych ziół, takich jak lawenda, melisa, skórki cytrusów lub piołun, aby odstraszyć mole w szafie.

Materiały patchworkowe:

– strzępy;

– nożyce;

– wątki;

– maszyna do szycia

– taśma ozdobna;

– kwiaty lawendy.

 Klasa mistrzowska: robienie saszetki ze skrawków z lawendą

1) Najpierw wycinamy z łatek cztery identyczne kwadraty, następnie za pomocą szpilek mocujemy dwa z nich i szyjemy wzdłuż krawędzi. Następnie powinieneś otrzymać prostokąt. To samo robimy z pozostałymi dwoma kwadratami..

Klasa mistrzowska: robienie saszetki ze skrawków z lawendą

2) Teraz przypinamy powstałe dwa prostokąty i szyjemy je wzdłuż krawędzi. Okazuje się, że jest to duży kwadrat.

3) Wydrukuj lub przerysuj wzór serca. Stosujemy to do tego kwadratu. Serduszko mocujemy szpilkami i zostawiając miejsce na dodatki wycinamy serce z naszytych łatek.

DIY patchworkowe rzemiosło

4) Tył serca może być również wykonany ze strzępów, jak przód, lub z jednego kawałka materiału.

5) Gdy przednia i tylna część patchworku są gotowe, przyszyj do jednej z nich wstążkę złożoną w pętelkę. Pamiętaj o przyszyciu do wnętrza produktu..

6) Teraz szyjemy części serca na maszynie do szycia, ale zostawiamy dziurę na lawendę.

Teraz szyjemy części serca na maszynie do szycia, ale zostawiamy dziurę na lawendę

7) Przez tę samą dziurę wykręcamy serce i wypełniamy pachnącą trawą.

8) Ostrożnie zszyj otwór, możesz to zrobić ściegiem ślepym.

9) Gotową saszetkę udekoruj guzikami, koralikami lub wstążkami.

Saszetkę można zawiesić w szafie, aby stworzyć przyjemny zapach. Jeśli w domu jest wiele szaf, możesz zrobić jedną taką patchworkową saszetkę w każdej z nich własnymi rękami. Mówi się, że lawenda, melisa i serdecznik pospolity sprzyjają dobremu i spokojnemu snu, więc dlaczego by nie zrobić tych nieciekawych rzemiosł wypełnionych tymi ziołami i powiesić je w pobliżu łóżka.?!

Łatka klap

Wiele kobiet dba o to, aby kuchnia była czysta i piękna. Uchwyty do garnków nie tylko sprawiają, że praca w kuchni jest bezpieczna, ale mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. Najczęściej kupowane są pojemniki na garnki, ale łatwo je zrobić z leżących w pobliżu skrawków.

Materiały do ​​samodzielnego wykonania uchwytów do garnków z klapek:

Materiały do ​​samodzielnego wykonania uchwytów do garnków z klapek:

– strzępy;

– zwykły materiał;

– włóknina;

– nożyce;

– wątki;

– szpilki;

– taśma ozdobna;

– maszyna do szycia;

– żelazo.

 Zacznijmy szycie naszego rzemiosła od skrawków tkanin

1) Wytnij koło z gładkiej tkaniny – wzór z wcięciami o długości kilku milimetrów na szew.

2) Wytnij trójkąty z łatek. Składamy je w kółko i upewniamy się, że dobrze do siebie pasują..

Zacznijmy dekorować górne koło garnka. Weź taśmę i umieść ją wokół krawędzi. Dla wygody szycia przymocuj taśmę szpilkami i zszyj ją.

3) Następnie należy uszczelnić każdy trójkąt włókniną i wyprasować tak, aby tkanina przykleiła się do włókniny.

4) Teraz musisz zszyć ze sobą dwa sąsiednie trójkąty. I odwracając je, wyprasuj szew żelazkiem.

Zacznijmy szycie naszego rzemiosła od skrawków tkanin

5) W ten sam sposób kontynuujemy proces szycia wszystkich naszywek – trójkątów. Pamiętaj, aby za każdym razem wygładzić szwy. Czy to jest to konieczne. Szyj, aż otrzymamy kółko.

6) Teraz musisz zagęścić powstały okrąg. Wytnij spód włókniny na hals. Na kółko strzępów nakładamy kółko z włókniny i prasujemy je tak, aby się ze sobą skleiły. Upewnij się, że na tym etapie musisz uszyć krawędź koła na maszynie do pisania.

Teraz musisz zagęścić powstały okrąg. Wytnij spód włókniny na hals.

7) Potrzebujemy kolejnego koła z włókniny na górę uchwytu na garnek.

8) Zacznijmy dekorowanie górnego koła garnka. Weź taśmę i umieść ją wokół krawędzi. Dla wygody szycia przymocuj taśmę szpilkami i zszyj.

Potrzebujemy kolejnego koła z włókniny na górę uchwytu na garnek.

9) Z kawałka taśmy robimy pętlę, a także przyczepiamy ją do koła. Tę pętlę można wykorzystać do zawieszenia uchwytu na garnek.

10) Nałóż wykończoną górną część pinezki na kółko z włókniny z punktu 7 tak, aby przednie części kółek znalazły się wewnątrz. Pozostawiając otwór do odwrócenia na lewą stronę, zszyj te koła. Następnie wyjmujemy produkt i zakrywamy otwór.

11) Wykonujemy kilka ściegów okrężnych w całej halsie. Zapewni to siłę i niezawodność produktu..

Uchwyt wykonany ze skrawków materiału jest gotowy. Zrób taki prezent swoim mamom i babciom.

Poduszka szpilkowa

W czasach starożytnych, kiedy tkaniny dopiero zaczynały zdobywać popularność i rozprzestrzeniać się na całym świecie, łóżka igiełkowe uważano za wielki luksus i były przeznaczone tylko dla zamożnych ludzi. Poduszka do szpilek była pudełkiem lub podkładką do przechowywania szpilek i igieł. Ułatwiało to proces pracy rzemieślników, ponieważ cenny czas nie był marnowany na szukanie drobnych detali do sztuki szycia. Patchworkowa poduszka na szpilki może stać się oryginalnym elementem dekoracyjnym lub miłym prezentem dla miłośników szycia..

Poduszka patch

Materiały amortyzujące igłę:

– strzępy dwóch rodzajów;

– nożyce;

– igła;

– wątki;

– wata;

– karton;

– szpilki;

– przycisk;

– maszyna do szycia.

Zszyj poduszkę igłową ze skrawków materiału

1) Najpierw wykonujemy szablon bazy. Z tektury wycinamy kwadrat, rozmiar zależy od pożądanych wymiarów przyszłego łoża igłowego.

2) Tkanina podstawowa powinna być wykonana z gęstej szmatki. Kładziemy na nim kartonowy kwadrat i zakreślamy go. Zostaw naddatek na szew 2-3 mm i wytnij kwadrat.

Zszyj poduszkę igłową ze skrawków materiału

3) Tkanina na środek igielnicy powinna być mniej gęsta i z ornamentem. Aby zrobić wzór na środek, musisz podzielić kartonowy szablon na cztery części. Następnie otrzymujesz mały kwadrat. Nakładamy go na tkaninę i wycinamy.

4) Teraz składamy dodatki na szew na głównej tkaninie po każdej stronie kwadratu do wewnątrz i prasujemy je żelazkiem.

Teraz składamy naddatki na szew na głównej tkaninie po obu stronach kwadratu do środka i prasujemy je żelazkiem

5) Następnie wyginamy każdy róg kwadratu tkaniny do środka i mocujemy każdy taki fałd szpilką.

6) Odwróć kwadrat tak, aby stał się rombem i na jego środku kładziemy kwadrat materiału z ornamentem, który jest środkiem. Teraz zginamy rogi rombu w kierunku środka, a także mocujemy je szpilkami. Po zamocowaniu wszystkich rogów środek z ornamentem nie będzie widoczny.

Teraz zszywamy te rogi razem na środku.

7) Teraz zszywamy te rogi razem na środku.

8) Następnie musisz zgiąć krawędzie każdego z rogów, tworząc rodzaj zagięcia. Po złożeniu tych fałd szyjemy ich krawędzie główną tkaniną ze ślepym szwem..

9) Okazało się, że jest to piękny kwadrat z wzorem. Do wykonania są jeszcze trzy kwadraty..

10) Gdy cztery takie kwadraty są gotowe, to po prostu zszywamy je razem.

Kiedy cztery takie kwadraty są gotowe, po prostu zszywamy je razem.

11) Aby dopasować rozmiar tych kwadratów, wytnij dolną część igielnicy z gęstej łaty. Doczepiamy go, zostawiając dziurę do wypchania bawełną.

12) Na środku łoża igłowego, gdzie wszystkie cztery kwadraty są połączone, przyszywamy guzik.

Piękna patchworkowa poduszka gotowa.

Rzemiosło ze skrawków będzie świetnym sposobem na przywrócenie starego życia do starych rzeczy własnymi rękami. Nie spiesz się, aby wyrzucić ubrania, które przestałeś nosić, opanuj umiejętności patchworku i twórz ekskluzywne przedmioty ze skrawków własnymi rękami.