Rzemiosło z puszki po piwie własnymi rękami: świecznik

Nawet najprostsze przedmioty potrafią stworzyć romantyczną atmosferę. Oryginalne świeczniki ozdobią świąteczny stół i wypełnią pokój nutami romantyzmu i magii. Co ciekawe, słowo świecznik jest używane, jeśli stojak jest przeznaczony na jedną świecę, a jeśli na kilka świec, to jest to kandelabr. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić świecznik z metalowej puszki po piwie własnymi rękami..

Rzemiosło z puszek własnymi rękami:

– metalowa puszka z sody lub piwa;

– nóż biurowy;

– znacznik;

– papier;

– rękawiczki do pracy, aby się nie skaleczyć;

– śrubokręt dzielony;

– nożyce.

Mistrzowskie rzemiosło z puszki po piwie

1. Puszka napoju gazowanego lub piwa musi być dobrze umyta w środku i wysuszona, aby uniknąć niepotrzebnych i nieprzyjemnych zapachów, gdy jest używana jako świecznik..

Mistrzowskie rzemiosło z puszki po piwie

2. Następnie za pomocą noża uniwersalnego ostrożnie odetnij górną część puszki, w której znajduje się otwór do picia. Wytnij jak najbliżej krawędzi góry.

3. Teraz bierzemy marker i wzdłuż odciętej krawędzi robimy oznaczenia na 64 paski.

puszki piwa rzemieślniczego

4. Za pomocą nożyczek pokrój słoik na paski, korzystając z zaznaczonych znaczników. Będą wyglądać jak makaron i powinno być ich dużo. Nie spiesz się i rób to ostrożnie, aby były równe..

5. Teraz powstałe paski należy podzielić na kilka podpodziałów. Osiem razy osiem.

6. Każdy podział wytworzy wzór koronki. Aby to zrobić, potrzebujesz śrubokręta z rozwidlonym końcem, a jeśli go nie ma, to za pomocą lutownicy można w nią zamienić zwykły śrubokręt.

7. Na kartce papieru szkicujemy wzór koronki.

Zdjęcie puszki z piwem rzemieślniczym DIY

8. Wytnij kilka pasków z drugiej puszki. Potrzebujemy ich, aby naprawić przyszły wzór..

9. Zacznijmy zbierać każdy wzór. Robimy to za pomocą odpowiedniego śrubokręta, ponieważ cudownie zaciska metalowe paski. A kiedy zbierzemy wzór w jedną kompozycję, to utrwalamy go już wyciętymi paskami z punktu 8.

zdjęcia puszek piwa rzemieślniczegoZdjęcie rękodzieła z puszek po piwie

10. Po zebraniu wszystkich wzorów koronek wyrównaj je i świecznik jest gotowy.

Cudowny metalowy świecznik koronkowy własnymi rękami stworzy w domu romantyzm, a jego delikatne odbicie na ścianie doda baśniowej atmosferze stworzonej miłości. Nie spiesz się i zrób niektóre z tych świeczników. Zafunduj sobie i bliskim kolację w romantycznej scenerii.