prezent dla weterana własnymi rękami 9 maja

Jak pokazują statystyki, liczba weteranów z roku na rok maleje. Oczywiście ten czynnik w żaden sposób nie może się podobać. W końcu tacy ludzie zasługują na wielką uwagę. W święto Wielkiego Zwycięstwa Weterani Wielkiej Wojny Ojczyźnianej są zachwyceni prezentami. Jednocześnie zawsze możesz zrobić prezent weteranowi w Dniu Zwycięstwa własnymi rękami. W takim przypadku nie trzeba wydawać pieniędzy i szukać czegoś odpowiedniego w sklepach. Przeczytaj nasz artykuł, w którym możemy zaproponować Ci najciekawsze pomysły na prezenty, które łatwo wykonać własnymi rękami..

Pomysły na rękodzieło na prezent dla weterana

Kwiaty.

Z reguły wszystkie prezenty muszą być przygotowane wcześniej. Dlatego w wielu szkołach dzieci wytwarzają ciekawe produkty. Na przykład dzieci w przedszkolu lub pierwszoklasistach mogą swobodnie robić kwiaty. W takim przypadku możesz potrzebować kolorowego papieru, kleju i słomek koktajlowych..

Postęp:

 1. Przede wszystkim weź żółty karton i wytnij z niego okrąg. To koło musi mieć średnicę 3 cm..
 2. Paski w ilości 8 sztuk wycinane są z kolorowego papieru w kolorze białym lub czerwonym. Powinny mieć 10 cm długości i 2 cm szerokości.
 3. Aby zrobić kwiaty, potrzebujesz wstążki St.George. Jeśli nie jest to dostępne, jest wykonywane niezależnie. Weź pomarańczowy papier i przyklej na nim kilka czarnych pasków.
 4. Teraz będą mylone ze zbieraniem kwiatów. Zgięte na pół paski naklejamy na żółte kółko. Będą płatkami, więc są sklejone w kółko..
 5. Następnie na zewnątrz rdzenia rurka koktajlowa. Na wierzchu przymocuj kolejne kółko posmarowane klejem i dociśnij.
 6. Jeśli kwiat jest gotowy, odetnij końce wstążki St.George, aby uzyskać dwa goździki. Przyklej taśmę do łodygi. Takie działania wykonuje się za pomocą taśmy papierowej, ale jeśli weźmiesz taśmę tekstylną, to po prostu przywiążesz ją do tuby..

klasa mistrzowska prezent dla weterana własnymi rękami

Prezent dla weterana – kapcie.

Oczywiście przyjemnie jest dawać i otrzymywać wszelkiego rodzaju kwiaty i kartki. Ale przede wszystkim weterani cenią praktyczne upominki, które również bardzo łatwo wykonać. Na przykład możesz bez trudu zrobić kapcie. Do produkcji wymagany jest filc. Kapcie są skrojone zgodnie ze wzorem. Oczywiście należy nadać produktowi bardziej świąteczny wygląd. Najłatwiejszą opcją jest przyszycie guzika. Warto wybrać duży i jasny przycisk. Nawet pierwszoklasista może go przyszyć. Możesz również ozdobić kapcie cyrkoniami lub innymi elementami. Ogólnie rzecz biorąc, taki prezent dla weterana 9 maja, który zrobisz własnymi rękami, będzie chciał otrzymać. Produkt na długo będzie przypominał ludziom o tym radosnym dniu..

prezent zrób to sam dla weterana w Dniu Zwycięstwa

Kolejnym przydatnym prezentem jest stojak na telefon komórkowy.

Prosta plastikowa butelka szamponu może być również używana jako rzemiosło. Jeśli wytniesz dziurę w tej butelce i zrobisz dziury, możesz uzyskać stojak, który będzie zawieszony na ścianie. Gotowy produkt ozdobiony jest farbami lub innymi elementami..

prezent dla weterana własnymi rękami 9 maja

Miły prezent dla weterana.

Każdy lubi dostawać kwiaty. Ale w Dzień Zwycięstwa nie powinieneś ograniczać się do prostego bukietu kwiatów. Zawsze możesz zrobić oryginalną kompozycję dla weterana II wojny światowej własnymi rękami. Taka kompozycja będzie miała kształt gwiazdy. Cóż, możesz śledzić dalszy postęp prac..

Postęp:

 1. Potrzebujesz więc gąbki w kwiaty, aby zrobić gwiazdę. Wycina się z niego gwiazdę z pięcioma końcami..
 2. Aby ten element wyglądał estetycznie, ozdobiony jest listkami. Praca wykorzystuje zszywacz.
 3. Następnie weź duże czerwone goździki, które są przymocowane do powierzchni gwiazdy. Są zamocowane tak, że nie można zobaczyć gąbki..
 4. Na końcu kompozycję zdobi wstążka św. Jerzego..

prezent dla weterana własnymi rękami 9 maja

Karta.

Jeśli zdecydujesz się zrobić prezent weteranowi własnymi rękami, pomoże ci w tym następna klasa mistrzowska. Najczęstszym prezentem na 9 maja jest pocztówka. Jest tu oczywiście wiele opcji. I każda taka opcja jest dość prosta do wykonania. W celu wykonania pocztówki przygotuj:

 • Kolorowy klej do tektury i papeterii;
 • Nożyczki i kawałek folii;
 • Prosty ołówek i linijka.

Postęp:

 1. Aby stworzyć ciekawą pocztówkę, potrzebujesz niebieskiego lub niebieskiego kartonu. Ten kolor będzie symbolizował niebo..
 2. Na środku arkusza za pomocą prostego ołówka narysuj kilka równoległych linii. Następnie wykonaj nacięcia nożyczkami. W rezultacie otrzymujesz wazon..
 3. Następnie wygnij arkusz na jedną i drugą stronę. Dzięki temu pocztówka będzie obszerna..
 4. Teraz łodygi i kwiaty są przyklejone do arkusza tektury. Kwiaty nie są trudne do wykonania. Są one wykonane w następujący sposób, jak pokazano na zdjęciu..jak zrobić prezent weteranowi własnymi rękami
 5. Odetnij łodygi z zielonego kartonu i zwiń każdą z nich.jak zrobić prezent weteranowi własnymi rękami
 6. W efekcie kwiaty przyklejają się do łodyg, a same łodygi do kartonu.
 7. Pozostaje tylko pięknie podpisać pocztówkę i nadać jej skończony wygląd..

DIY prezent dla weterana

Wreszcie

Mamy nadzieję, że dzisiaj udało Ci się nauczyć, jak zrobić prezent weteranowi własnymi rękami. Nie myśl, że robienie takich prezentów jest trudne i kosztowne. W rzeczywistości wszystko jest tutaj proste. Jeśli małe dzieci robią takie produkty, to oczywiście mogą potrzebować pomocy. Dlatego nie odmawiaj im tego. Nie zapominaj, że tworzenie rzemiosła dla was obojga może przynieść tylko pozytywne emocje..