Rękodzieło DIY na stary nowy rok

Dzień dobry wszystkim! W Rosji święta nadal trwają. Jest więc powód, aby pomyśleć o tym, jak spędzić weekend z korzyścią. Oferujemy Państwu bardzo ciekawą działalność twórczą – wykonywanie rękodzieła na Stary Nowy Rok. Do tej pracy możesz wykorzystać dostępne materiały, które znajdują się w każdym domu! Z ich pomocą postaramy się zrobić coś bardzo ciekawego i oryginalnego..

Główną część naszego artykułu poświęciliśmy materiałom dla kreatywności. A w ostatniej części powiemy Ci, jak zrobić zdjęcie ze starego zegara, który zbiera kurz i nie był używany od dawna..

Jakie stare rzeczy mogą być przydatne do robienia różnych rzemiosł

W tym artykule dowiesz się, jak własnymi rękami tworzyć rękodzieło na stary nowy rok. Oczywiście ta sprawa nie wymaga materiałów, które są bardzo drogie. Musisz się rozejrzeć i rozejrzeć. Co widziałeś? Widzisz oczywiście swój przytulny dom. Teraz udekorujemy Twoje mieszkanie różnymi rękodziełami. Co należy wziąć do tych celów? Każdy materiał, który uważasz za wygodny. Z czego można zrobić obrazek, zabawkę lub dekorację?

 • Możesz zabrać stare płyty CD, gałęzie drzew, tuby koktajlowe, stare bombki świąteczne.
 • Możesz zrobić ciekawe rękodzieło ze starych żarówek: potrzebujemy papieru, wełny, która nie nadaje się do dziania, słoików na prezenty z zakrętkami.Rękodzieło DIY na stary nowy rok

Powiemy Ci, co można zrobić z tego wszystkiego. Może masz też jakieś ciekawe pomysły? Możesz się z nami podzielić.

Stare dyski rzemieślnicze

Stare krążki można pociąć na małe kawałki i wykonać z nich np. mozaikę lub oryginalną ozdobę choinkową. Można je również pomalować na jasne kolory. Na błyszczącej stronie krążka można również narysować skomplikowane wzory..

Mistrz z Australii, Sean Avery, był w stanie wymyślić, jak pozbyć się zbędnych starych płyt CD. Mówił o tym, że stare płyty nie na próżno są przechowywane na półkach, ponieważ mogą się przydać i błyszczeć swoim przelewem. Sean łamie płyty na małe kawałki, a następnie robi z nich figurki zwierząt..

Rękodzieło DIY na stary nowy rokrękodzieło ze starych rzeczy na nowy rokrękodzieło ze starych rzeczy na nowy rok

Istnieją również bardzo ciekawe opcje rękodzieła z płyt CD na Stary Nowy Rok – są to obrazy klikalne.

Rurki koktajlowe

Jeśli interesuje Cię rzemiosło ze starych rzeczy na Nowy Rok, w tym artykule możesz zobaczyć najlepsze pomysły. Możesz zrobić oryginalny wolumetryczny płatek śniegu z rurek koktajlowych. Aby to zrobić, potrzebujesz około 20 tub. Powinny być ciasno związane na środku i ściągnięte razem. W przypadku, gdyby nie były w stanie zgiąć się na boki, pomożemy im w tym, wyginając się w różnych kierunkach. A jeśli masz kolorowe rurki, możesz z nich zrobić jasne rzemiosło. Choinki, płatki śniegu, wianki z rurek – szybkie i ciekawe rękodzieło dla dzieci i dorosłych!

rękodzieło ze starych rzeczy na nowy rok

rękodzieło ze starych rzeczy na nowy rok

Gałęzie drzew

To rzemiosło można wykonać z dziećmi. Musisz wziąć dwie większe gałęzie i dwie mniejsze. Przymocuj je na krzyż. Następnie powstałe krzyże należy przymocować jeden do drugiego w taki sposób, aby uzyskać płatek śniegu z ośmioma promieniami. Od góry płatek śniegu można ozdobić gałązkami choinki, jutą lub serpentyną.Rękodzieło DIY na stary nowy rok

Bombki choinkowe

Nasza choinka stoi w pokoju od 10 dni i już jesteśmy nią trochę zmęczeni. Możesz ubrać ją w nowe ozdoby choinkowe lub dodać kilka, trzy nowe kule. Bombki możesz ozdobić pięknymi farbami lub posypać iskierkami.

Rękodzieło DIY na stary nowy rokRękodzieło DIY na stary nowy rokRękodzieło DIY na stary nowy rok

Żarówki

Trzeba przyznać, że nie jesteśmy zbyt odważni w wyjmowaniu wkładu ze starej żarówki. Tutaj teraz wydaje się, że miód pęknie. Ale i tak powiemy Ci, jak zrobić piękną biżuterię z łapy! Możesz zrobić kulę śnieżną w żarówce. Z żarówek możesz zrobić kolorową girlandę! Możesz też zrobić z nich zabawkę na choinkę..rękodzieło na 14 stycznia

Kula śnieżna ze słoika

Na ten temat pisaliśmy już wcześniej. Ale przypomnijmy jeszcze raz. Każda figurka powinna być mocno przyklejona do wieczka. Do słoika należy wlać wodę wraz z częścią gliceryny i przykryć śniegiem. Następnie dobrze dokręć pokrywkę i sprawdź, czy nie ma przecieków, a następnie potrząśnij słoikiem i odwróć go do góry nogami. Śnieżka w słoiku będzie się kręcić bardzo, bardzo długo.Rękodzieło DIY na stary nowy rok

Wełna

A oto wiele ciekawych pomysłów! Na przykład wełnę nasączoną klejem można nawinąć na balon. Po całkowitym wyschnięciu kulę należy opróżnić. Zostaje ci piękna kłębek nici.

rękodzieło na 14 styczniarękodzieło na 14 styczniaRękodzieło DIY na stary nowy rokRękodzieło DIY na stary nowy rok

Klasa mistrzowska: Zimowe malowanie z zegara

Zwracamy uwagę na rzemiosło na 14 stycznia. Naprawdę lubimy robić coś własnymi rękami. Podzielmy się z Wami rzemiosłem ze starych guzików. Potrzebne będą: koraliki lub koraliki, stare zegarki, nici, koronki, plastelina, wstążki, klej, ołówek do szkicowania, śrubokręt.

rękodzieło ze starych rzeczy na nowy rok

Postęp:

 1. Do płaskich guzików użyliśmy plasteliny, aby nie dało się ich bardzo mocno docisnąć do tła. W takim przypadku nasz obraz będzie mógł nabrać objętości.
 2. Najpierw musisz zdjąć szkiełko z zegarka. Teraz musisz zacząć przygotowywać guziki dla bałwana. Spleciliśmy je nitkami.
 3. Za pomocą ołówka narysuj szkic i umieść na nim przyciski..
 4. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ustawić wskazówki zegara. Oczywiście pokażą godzinę – 23:55, dokładnie pięć minut przed nadejściem Starego Nowego Roku!
 5. Możesz również od razu zrobić zaspy śnieżne, dołączając satynowe wstążki w falę. Nie należy też zapominać o słońcu z promieniami. Dopiero potem możesz zacząć tworzyć pozostałe szczegóły obrazu..
 6. Gwint powinien być używany do wytwarzania dymu z rury..
 7. Teraz robimy dom. Musisz przykleić dach na plastelinie.
 8. Pod niewielkim nachyleniem i niewielkim zachodzeniem na siebie musisz przykleić guziki na nogach jeden na drugim. To będzie ściana domu.
 9. Teraz zaczynamy robić okna do domu.
 10. Bałwan. Będzie składać się z guzików oplecionych nitkami. Co jeszcze jest potrzebne do ulepienia bałwana? Musisz przygotować na nim guziki z plasteliny i kleju. Użyliśmy również kawałków koronki i koralików do wykonania dziobka z marchewki i półfabrykatów bałwanka. Jak sprawić, by śnieżki były większe niż poprzednie? Wokół nich przykleiliśmy guziki.
 11. Teraz powinieneś wziąć kilka sznurków z węzłem i zrobić uchwyty gałązek. Wszystko! Nasz bałwan jest gotowy!
 12. Płatki śniegu, możesz zrobić je z koronki. Lub tak – połóż kulki śniegu na kleju.
 13. Potem pozostaje zakryć zegarek szkłem. Obraz jest gotowy!

Rękodzieło DIY na stary nowy rokRękodzieło DIY na stary nowy rokRękodzieło DIY na stary nowy rokRękodzieło DIY na stary nowy rokrękodzieło ze starych rzeczy na nowy rokrękodzieło ze starych rzeczy na nowy rokrękodzieło ze starych rzeczy na nowy rokrękodzieło ze starych rzeczy na nowy rok

Mamy nadzieję, że spodobają Ci się nasze pomysły na majsterkowanie.