Samolot - rzemiosło o tematyce wojskowej

Jako dziecko każdy chłopiec chce zostać nieustraszonym pilotem, aby odbyć jakąś podróż, przezwyciężyć atak wroga i uratować dużą liczbę ludzi. Nie trzeba do tego kupować drogiej zabawki, ponieważ proces zabawy jest ważny dla dzieci. Polecamy rodzicom wykonanie samolotu z tektury razem z dzieckiem. Możesz bawić się z całą rodziną i nauczyć dziecko tworzenia czegoś własnymi rękami.. Samolot rzemieślniczy proponujemy zrobić to na lekcjach porodu w szkole lub przedszkolu, wtedy będzie to dobry prezent dla taty lub dziadka.

Materiały do ​​wykonania samolotu:

– Pudełko zapałek;

– karton biały i kolorowy;

– klej;

– linijka;

– nożyce;

– ołówek;

– flamastry lub kolorowy papier.

Samolot – rzemiosło o tematyce wojskowej

Robienie samolotu własnymi rękami

1) Na arkuszu tektury mierzymy dwa paski wzdłuż szerokości szerokiego boku pudełka. Są to przyszłe skrzydła samolotu, których długość może dochodzić nawet do 21 cm. Odmierz paski linijką, aby okazały się równe na całej długości..

papierowy samolot wzór

2) Na wąskiej stronie pudełka odmierz jeszcze dwa paski o długości do 30 cm. To będzie ogon samolotu.

3) Zginamy jeden wąski pasek na pół i przyklejamy pudełko, z którego najpierw usuwamy zapałki. Pasek jest przyklejony od środka pudełka po dwóch przeciwnych stronach.

papierowy samolot zrób to sam

4) Pokrój drugi wąski pasek na 4 części. W jednym z nich odcinamy ostre rogi i przyklejamy do krawędzi wąskiego ogona. Użyj jeszcze jednej małej wąskiej części, aby uwydatnić ostrza ogona samolotu..

5) Przytnij symetrycznie rogi szerokich pasków.

kartonowy samolot gotowy

6) Przyklej błotniki do pudełka z obu stron tak, aby całkowicie zakryć szeroką część.

7) Narysuj kwadrat na białym kartonie, podziel go na 4 części, z których każda powinna pasować do jednej łopatki śmigła. Wytnij narysowane śmigło i przyklej je na środku wąskiej części pudełka. Kartonowe śmigło można zastąpić plastikowym ze starej zabawki.

8) Teraz możesz zacząć dekorować samolot. Wytnij kwiaty lub gwiazdki z kolorowego papieru, aby ozdobić skrzydła samolotu i ogon. Możesz również użyć flamastrów, koralików lub brokatowego lakieru do paznokci..

Obejrzyj film na ten temat: Rzemiosło o tematyce wojskowej – samoloty

To rzemiosło nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności i jest wykonywane wystarczająco szybko. Wycinanie małych części, a także dekorowanie karoserii samolotu to zabawne zajęcie, które pomoże Twojemu dziecku poczuć się jak prawdziwy inżynier. Teraz Twój maluch może wyruszyć w wyimaginowany lot z nową zabawką..