DIY gumowe bransoletki, samouczki wideo

Kupiłeś Rainbow Loom Bands i nie wiesz od czego zacząć? Tkanie z nich bransoletek jest dość proste, najważniejsze jest znalezienie odpowiedniej klasy mistrzowskiej i opanowanie kilku technik tkackich. Te gumki są popularne na całym świecie wśród dorosłych i dzieci. Współcześni rzemieślnicy i rzemieślnicy nauczyli się tkać nie tylko bransoletki, ale także torby, etui, zabawki, a nawet sukienki. Proponujemy obejrzeć lekcje tkania gumowych bransoletek. Dzięki szczegółowym filmom możesz utkać proste i złożone produkty własnymi rękami w zaledwie kilka minut.

Lekcja wideo nr 1. Najprostsza bransoletka typu fishtail

Lekcja wideo nr 1. Najprostsza bransoletka typu fishtail

Nawet małe dziecko może utkać taką bransoletkę, ponieważ wzór jej tkania jest dość prosty. Jeśli masz krosno, użyjesz tylko dwóch słupków do tkania Fishtail. Ta bransoletka może być tkana na palcach, na widelcu lub na procy, więc nie martw się, jeśli masz tylko gumki..

Wideo: bransoletka "Rybi ogon"

Tkanie zaczyna się od tego, że pierwsza gumka jest skręcona ósemką i założona na dwie kolumny. Następnie musisz założyć na wierzch jeszcze dwie gumki. Teraz możesz zacząć tkać. Polega na tym, że dolna gumka jest przerzucona przez słupek a pozostałe gumki do środka. Wygodnie jest to zrobić za pomocą szydełka dostarczonego z zestawem lub palcami. Gdy na słupkach pozostaną dwie gumki, należy założyć kolejną. Powtarzaj pukanie i wsuwanie gumek, aż bransoletka będzie potrzebować długości. Na koniec trzeba zapiąć haczyk.

Samouczki wideo: Bransoletka Nieskończoność

Samouczki wideo: Bransoletka Nieskończoność

Aby utkać tę bransoletkę, potrzebujesz trzyrzędowego krosna. Środkowy rząd należy przesunąć o jedną kolumnę. Na skrajnych kolumnach wszystkich rzędów musisz założyć dwie gumki, aby zrobić trójkąt. Następnie załóż gumki na wszystkie kolumny dwóch skrajnych rzędów, a jedną kolumnę należy pozostawić wolną. Weź dwie gumki i, tak jak na początku tkania, załóż środkową kolumnę z trójkątem.

Elastyczna bransoletka "nieskończoność" instrukcja wideo

Zaczynając od drugiej kolumny, załóż gumki w ósemkę. W takim przypadku musisz wziąć dwie gumki i położyć je na skrajnych kolumnach. Na skrajnej środkowej kolumnie musisz założyć gumkę w dwóch obrotach. Teraz zaczep dolną gumkę od środkowego rzędu skrajnej kolumny i wrzuć ją do skrajnego rzędu. Należy to zrobić dla dwóch skrajnych rzędów..

Jak utkać bransoletkę nieskończoności lub nieskończoności?  

Następnie kontynuuj przerzucanie elastycznych taśm z jednej kolumny do drugiej wzdłuż skrajnych rzędów maszyny. Możesz zobaczyć bardziej szczegółowo, jak utkać bransoletkę Infinity w samouczku wideo.

Lekcje tkania bransoletek z gumek to najlepszy materiał dydaktyczny dla początkujących i chcących doskonalić się w tego typu robótkach ręcznych.