Sposoby tkania z gumek, 5 technik z wideo

Bransoletka to biżuteria noszona przez prawie wszystkie osoby, bez względu na płeć czy wiek. Piękny pierścionek na dłoni doda uroku każdemu spojrzeniu, dlatego jest popularny od czasów starożytnych. Dziś pojawiły się nowe materiały do ​​wyrobu biżuterii – gumki Rainbow Loom Bands. Teraz bransoletki mogą wykonywać nie tylko doświadczeni rzemieślnicy, ale także uczniowie. W tym artykule poznasz 5 sposobów na wykonanie gumowych bransoletek.

Historia bransoletek

Każdy wie, że biżuteria taka jak pierścionki, kolczyki, naszyjniki pojawiła się już w starożytności, w tym samym czasie powstały pierwsze bransoletki. W starożytności ludzie byli bardzo przesądni, więc każda biżuteria miała magiczne znaczenie. Bransoletki czasami mogą wskazywać, że dana osoba należy do określonego plemienia, religii lub ma określoną pozycję lub status w swoim społeczeństwie.

Minęło dużo czasu, a dziś nastawienie ludzi do bransoletek znacznie się zmieniło. Teraz są powszechną dekoracją, która pozwala wyróżnić się z tłumu i wyróżnić się swoją osobowością. Współcześni rzemieślnicy nauczyli się robić bransoletki z różnych materiałów i przekształcać je w prawdziwe dzieła sztuki. Dzieci też kochają bransoletki, więc starają się zrobić je z dowolnych materiałów, które są dla nich dostępne. Można powiedzieć, że to dzięki dziecięcej wyobraźni i wskazówkom dorosłych pojawił się taki kierunek robótek, jak tkanie bransoletek z gumek..

Cechy tkania bransoletek z gumek

Samo słowo „bransoletka” pochodzi od francuskiego słowa bransoletka, które oznacza „nadgarstek”. Bransoletka ma kształt zamkniętego pierścienia. Jubilerzy wykonują tę biżuterię z metali, odlewając lub łącząc ogniwa łańcuszka, a dzieci tkają z nici, wstążek lub gumek.

Tkanie bransoletek jest podobne do robienia na drutach nici, tylko różne elementy mogą pełnić funkcję igieł dziewiarskich: ołówki, widelce, proca, krosna, a nawet własne palce

Tkanie bransoletek jest podobne do robienia na drutach nici, tylko różne elementy mogą pełnić funkcję igieł dziewiarskich: ołówki, widelce, proca, krosna, a nawet własne palce. Materiały tkackie są zmieniane w zależności od kolorów lub innych cech. Jeśli bransoletka jest przeznaczona dla chłopca, często stosuje się klasyczny styl tkania i materiały w kolorze niebieskim, czarnym lub białym. Ręcznie robiona bransoletka będzie dobrym prezentem dla przyjaciółki lub dziewczyny, więc nie trać czasu i spróbuj opanować podstawy tkania.

Ręcznie robiona bransoletka będzie dobrym prezentem dla przyjaciółki lub dziewczyny, więc nie trać czasu i spróbuj opanować podstawy tkaniaBransoletka DIY będzie dobrym prezentem

Metoda numer 1. Irys na palcach

Fishtail to najprostszy sposób na splot elastycznych bransoletek. Nie trzeba do tego kupować całych zestawów LoomBands, ponieważ wystarczy kupić tylko gumki i wziąć szydełko.

Metoda tkania gumkami Iris na palcachMetoda tkania z gumkami: tęczówki na palcach

Aby utkać fishtail, będziesz musiał wydać około 60 gumek, wszystko zależy od szerokości nadgarstka. Jeśli jesteś praworęczny, naciągnij gumki na lewą rękę, środkowy i wskazujący palec. Najpierw jedną gumkę skręca się w ósemkę i tak zakłada się na dwa palce. Następnie na wierzchu noszone są dwie dodatkowe gumki bez skręcania..

Najpierw jedną gumkę skręca się ósemką i tak zakłada się na dwa palceZakończ tkanie, zakładając zapięcie haczykowe na zewnętrzne pętelki

Teraz możesz chwycić szydełko i założyć dolną gumkę na palce lub zrobić to samo wolną ręką. Ponownie wsuń gumkę na dwa palce w zwykły sposób, przerzuć dolny na górę. Powtarzaj zakładanie i zdejmowanie gumek, aż kawałek będzie miał odpowiedni rozmiar dla twojej dłoni. Kolory gumek można zmieniać w dowolnej kolejności..

5 sposobów na splot gumekProsta bransoletka wykonana z gumek na palcach

Aby zakończyć tkanie, musisz zarzucić gumki na cały palec, na palcu powinny być 4 pierścienie.

Wideo: metoda tkania bransoletki z gumek bez maszyny na palcach

Zarzuć dolną gumkę na palec tak, aby były dwie gumki i załóż zapięcie na haczyk. Dekoracja jest gotowa!

Metoda numer 2. Tkanie tęczowej bransoletki na widelcu

Tkanie tęczowej bransoletki na widelcu

Każdy dom ma widelec, więc Loom Bands zamieniło swoje sztućce w krosno. Nawet bez specjalnych umiejętności możesz opanować podstawy tego tkania na widelcu. Będziesz potrzebować około 100-120 gumek i plastikowego zapięcia na haczyk.

Metoda tkania bransoletki z gumek na widelcach

Weź gumkę, przekręć ją ósemką i załóż na środkowe zęby. Ponieważ zęby widelca są wąskie, gumkę należy złożyć na pół. Złóż kolejne gumki na pół i załóż je na zewnętrzne zęby widelca bez skręcania. Następnie dolne podwójne pętle są przerzucane na zęby, a gumki są ponownie zakładane po bokach. Aby zakończyć tkanie, musisz przenieść gumki z bocznych zębów na środkowe, zarzucić dolne pętle na górę, a następnie założyć dwie podwójne pętle na haczyk.

Nr 3 Sposoby tkania z gumek na specjalnej maszynie

Bransoletka Dragon Scale jest bardzo piękna, ponieważ jest znacznie szersza niż bransoletka Fishtail. Najlepiej zrobić to na profesjonalnej maszynie, na której rzędy są usuwane lub przesuwane. Tkanie zaczyna się od tego, że ósemki zakłada się na gumki na ośmiu kolumnach, a następnie ósemki należy założyć między tymi kolumnami.

Bransoletka warkocz francuski z gumek na krośnie dla początkujących

Następnie, zaczynając od drugiej kolumny, zacznij szydełkować dolne gumki i przerzucić je na kolumny. Następnie naciągnij gumki na słupki bez skręcania. Dolne gumki przerzucamy na górne, a następnie ponownie zakładamy gumki bez skręcania.

Powtarzaj zaplatanie, aż pasek bransoletki osiągnie pożądany rozmiar. Gdy bransoletka jest już prawie gotowa, należy założyć jedną gumkę na cztery zewnętrzne kolumny i przerzucić na nią pętle z pozostałych kolumn.

Prosta bransoletka na maszynie

Aby ukończyć tkanie z skrajnej kolumny, musisz przenieść gumkę do drugiej kolumny i rzucić dolne. Następnie z drugiej kolumny przenieś na zewnętrzne gumki. To samo należy powtórzyć po drugiej stronie. Dwie pętle można wyjąć z maszyny i założyć haczyk.

Metoda numer 4. Tkanie na procy

Nie myśl, że na procy można wykonać tylko elementarną bransoletkę Fishtail, będziesz nawet w stanie utkać chodnik. Aby to zrobić, weź dwie gumki, przekręć je ósemką. Następnie bierze się dwie gumki w innym kolorze i rzuca na wierzch bez skręcania.

Tkanie na bransoletce z procy TROTOIRETkanie na bransoletce z procy TROTOIRE

W przeciwieństwie do innych technik tkackich, nie dwie gumki są wyrzucane ze słupka na chodnik, ale jedną. Następnie ponownie zakłada się dwie gumki na procę i dwie pary gumek są już zrzucane z drugiej kolumny.

Jak utkać bransoletki z gumek metodą TROTOIRE

Załóż ponownie dwie gumki, zrzuć jeden dół, następnie załóż dwie gumki i zrzuć dwie z drugiej kolumny. Nie ma nic trudnego w tkaniu, kontynuuj, aż rozmiar bransoletki będzie odpowiedni. Aby zakończyć pracę z jednej kolumny, zrzucamy gumki z drugiej i zakładamy haczyk.

Metoda numer 5. Jak zrobić ołówkową bransoletkę

Gumki Rainbow Loom stały się tak popularne, że do tkania zaczęły używać nie tylko widelców, palców i krosien, ale także zwykłych ołówków. Spróbuj utkać bransoletki techniką łańcuszków rowerowych na ołówkach. Pomiędzy dwoma nowymi identycznymi ołówkami zaciska się kwadratową lub prostokątną gumkę i owija taśmą. Pierwszą gumkę należy przekręcić ósemką i założyć ołówki. Następnie kolejna gumka jest skręcana na pół i zakładana na jeden ołówek.

Tkanie bransoletki na ołówkach

Teraz włóż haczyk na górę, podważ gumkę, skręconą o osiem i przenieś ją na inny ołówek. Następnie dwukrotnie przekręć gumkę na jednym ołówku, ponownie nawlecz haczyk od góry i podważ dwie dolne gumki, przeciągając je przez górne. Przerzuć gumki do innej kolumny. Powtórz nawijanie gumek na słupkach jeden po drugim i przerzuć je tak jak poprzednio. Rezultatem jest łańcuch rowerowy. Bransoletka, jak we wszystkich poprzednich przypadkach, jest zaczepiona i wyjęta z ołówków – stoblikov.

Po obejrzeniu filmu krok po kroku, jak zrobić gumowe bransoletki zrób to sam, zobaczysz, że jest to dość proste. Elastyczne bransoletki to kreatywny dodatek i dobry wypoczynek dla dzieci i dorosłych.