Tkanie bransoletek na krośnie i procy. Filmy i diagramy

Rainbow Loom to zestaw kolorowych gumek używanych do robótek ręcznych przez dzieci z całego świata. Dziś z gumek tkane są oryginalne tęczowe bransoletki, pierścionki, zabawki, torebki, ubranka dla ludzi i lalek oraz wiele innych. W tym artykule dowiesz się, jak utkać bransoletki z gumek na procy lub maszynę, a także możesz obejrzeć przydatny film.

Zanim zaczniesz tkać bransoletki własnymi rękami, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni invernar. Już dziś możesz kupić zestawy Rainbow Loom w niemal każdym sklepie. Ze względu na dużą popularność tego rękodzieła gumki można łatwo znaleźć w sklepach papierniczych, butikach z rękodziełem i działach z artykułami dziecięcymi. Oferują zakup zarówno prostych toreb z gumkami w tym samym lub różnych kolorach, jak i kompletnych zestawów, które zawierają gumki w różnych kolorach, maszynę i haczyk.

Dziś producenci oferują gumki z pryszczami, a także neony, które świecą w ciemności. Takie gumki możesz znaleźć samodzielnie w sklepie lub zamówić online. Różnorodność panuje również wśród maszyn, które różnią się ilością słupków i rozmiarami..

Jak utkać gumową bransoletkę na procy

Proca to najprostsza i najtańsza maszyna tkacka. Składa się tylko z dwóch słupków, które są mocowane na podstawie. W tej klasie mistrzowskiej nauczysz się tkać bransoletkę o nazwie "okrągłe węzły" na procy.

Proca to najprostsza i najtańsza maszyna tkacka. Składa się tylko z dwóch słupków, które są mocowane na podstawie. W tej klasie mistrzowskiej nauczysz się tkać bransoletkę o nazwieTkanie procy

Tkanie rozpoczyna się od elastycznej taśmy, która jest skręcana w ósemkę i naciągana na słupki. Kolejną gumkę nakłada się na kolumny w zwykły sposób bez skręcania..

Weź szydełko i złóż dolną gumkę na środku z dwóch słupków. Następnie weź gumkę w innym kolorze, przekręć ją na pół i umieść na prawym słupku. Weź haczyk i włóż go w rowki słupka, na którym ta gumka jest noszona. Podważ dolną gumkę, przeciągnij ją przez skręconą i przenieś na inny słupek. Załóż gumkę na dwie kolumny bez skręcania, a gumkę z prawej kolumny złóż do środka.

Na lewej kolumnie powinieneś mieć trzy gumki, dolną należy wrzucić na środek. Teraz, jeśli powtórzysz te kroki, otrzymasz tkanie okrągłych węzłów..

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak utkać bransoletkę z okrągłymi węzłami na procy, zobacz wideo.

Elastyczna bransoletka "okrągłe węzły" na procy

Elastyczne bransoletki na schemacie procy

Tkanie bransoletek na procy to najprostsze tkanie, jakie mogą zrobić nawet początkujący. Aby opanować ten rodzaj robótek ręcznych, będziesz musiał obejrzeć kilka samouczków wideo ze szczegółowymi lekcjami mistrzowskimi. Dużą pomocą są wzory tkania z gumek na procy i maszynie. Jeśli dokładnie zastosujesz się do wszystkich instrukcji, możesz z łatwością utkać oryginalną bransoletkę z gumek.

Jeśli lubisz ten rodzaj robótek ręcznych, nie szukaj schematów krok po kroku, obejrzyj wideo, ponieważ w ten sposób możesz zapamiętać algorytm działań.

Okazuje się, że proste bransoletki najwygodniej tkać na procy, ponieważ ta mini-maszyna może być skręcana w dowolnym kierunku, a maszyna jest na stole.

Na procy można tkać bransoletki warkocz francuski, Fusilli, Pavement, Spikelet i wiele innych, na procach tkane są również małe figurki.

Sugerujemy, abyś spróbował utkać pięknie Bransoletka Fusilli na procy. Aby to zrobić, musisz założyć pierwszą gumkę z ósemką, a następnie przekręcić drugą gumkę na pół i umieścić ją na prawej kolumnie. W ten sam sposób wsuń gumkę na lewy słupek. Następnie załóż gumkę na dwa słupki bez skręcania i zacznij zdejmować gumki. Usuń najniższą gumkę z każdego słupka do wewnątrz.

Następnie musisz usunąć pośrodku górne zwoje gumki, która została skręcona na pół. Teraz ponownie załóż gumki z podwójnym skręceniem na dwóch słupkach. Teraz złóż dolną gumkę, ale nie dotykaj pozostałego zwoju gumki skręconej na pół. Następnie musisz ponownie złożyć jeden obrót podwójnej gumki. Te kroki trzeba będzie powtarzać, aż bransoletka będzie miała pożądany rozmiar..

Zobacz bardziej szczegółowo, jak utkać bransoletkę na procy w poniższym filmie:

Bransoletka FUSILLI na procy z gumek tęczowe opaski tkackie

Zasada tkania bransoletek jest dość prosta i można ją powtórzyć nie tylko na procy, ale także na palcach. Oferujemy narysowane schematy, jak utkać bransoletki z gumek.

Załóż gumkę na palce lub na słupki procy i przekręć ją ósemką.

Umieść gumkę na palcach lub na słupkach procy i przekręć ją ósemką.

Przekręć dwie kolejne gumki w ten sam sposób, aby mieć trzy ósemki na palcach..

Przekręć dwie kolejne gumki w ten sam sposób, aby mieć trzy ósemki na palcach.

Teraz zamień dolną i środkową gumkę bez zdejmowania, a następnie złóż ją do środka.

Teraz zamień dolną i środkową gumkę bez zdejmowania, a następnie złóż ją do środka.

Załóż nową gumkę bez skręcania i wyrzuć gumkę od dołu na środku.

Załóż nową gumkę bez skręcania jej i złóż gumkę od dołu na środku.

Powtarzaj kroki tkania, aż bransoletka będzie miała odpowiedni rozmiar dla twojego nadgarstka.

Powtarzaj kroki oplatania, aż bransoletka będzie miała odpowiedni rozmiar dla twojego nadgarstka.Bransoletka typu fishtail na palcach

Czytaj też: bransoletka wykonana z gumek na maszynie

Tkanie z gumek na maszynie wideo

Na profesjonalnym krośnie można tkać różnorodne produkty, a także wymyślać nowe akcesoria, które można utkać z gumek. Jeśli nauczyłeś się już tkać bransoletki, takie jak francuski warkocz i Fishtail, możesz utkać oryginalne bombki.

Aby to zrobić, potrzebujesz maszyny trzyrzędowej, której środkowy rząd należy przesunąć o jedną kolumnę. Weź dwie gumki i załóż je na słupki. Musisz zacząć od pierwszej kolumny dolnego rzędu i drugiej środkowej, przesuniętej o jedną w lewo. Następnie załóż gumkę na pierwszą kolumnę drugiego rzędu i na trzecie dno, następnie na drugie dno i na trzeci środek, więc powinieneś całkowicie wypełnić dwa rzędy. Odwróć maszynę i wsuń podwójnie skręconą gumkę na środkowy słupek końcowy. Z niego musisz usunąć dolną elastyczną taśmę i założyć ją na kolumnę, na której jest zamocowana po drugiej stronie. Stopniowo będziesz musiał usunąć w ten sposób wszystkie gumki i umieścić je na słupkach, w których są zamocowane. Pozostaje zapiąć splot i założyć zapięcie na haczyk.

Obejrzyj szczegółowy film: Tkanie na krośnie bardzo pięknej bransoletki z gumek Rainbow Loom

Mamy nadzieję, że nasze artykuły pomogą Ci nauczyć się, jak wykonać proste i złożone tęczówki na maszynie lub procy. Obejrzyj jeszcze więcej filmów i przeczytaj nasze artykuły na temat tkania bransoletek Rainbow Loom..