Lekcje wideo tkania bransoletek z gumek

Każdy obraz jest uzupełniony drobnymi szczegółami. Bez odpowiednich akcesoriów nie będzie takiej gry kolorów i wyrazistości detali. Latem i wiosną szczególnie popularna jest biżuteria, taka jak bransoletki. Teraz możesz znaleźć duży asortyment tych akcesoriów. Wszystkie różnią się wzornictwem, materiałami wykonania i techniką tkania. Cyrkonie i koraliki służą jako ozdoby. Ale człowiek zawsze dąży do oryginalności i szuka nowych rozwiązań. To świetny pomysł na stworzenie pięknych bransoletek z gumki. Akcesoria są wykonane dość prosto, a materiał źródłowy jest dostępny i tani. W rezultacie możesz uzyskać wspaniałą biżuterię w pożądanym kolorze i kształcie..

Jak utkać żółwia zabawkę z Rainbow Loom Bands

Popularność gumowych bransoletek obserwuje się wśród uczniów i młodzieży. Nawiasem mówiąc, może to być świetny pomysł na spędzenie weekendu z dzieckiem. Upewnij się, że to pokocha, bo cóż może być lepszego niż ręcznie robiona biżuteria. Dla osób w bardziej dojrzałym wieku tworzenie bransoletek może stać się w pewnym sensie czynnością odprężającą, relaksacyjną.

Niezbędne materiały do ​​tkania bransoletek

Niezbędne materiały do ​​tkania bransoletek

Jak można zrozumieć, najważniejszym materiałem, z którego wykonane są bransoletki, są gumki. Możesz je kupić w sklepach z artykułami biurowymi lub w dziale biżuterii. Możesz także zajrzeć do wyspecjalizowanych punktów sprzedaży materiałów do rękodzieła lub przejrzeć targ. Gumki nie są proste, tekstylne, ale silikonowe. Są małe, cienkie i występują w różnych kolorach..

Recenzja zestawu do tkania z gumek wideo

Oprócz materiału będziesz potrzebować narzędzia, za pomocą którego będą tkać bransoletki. Szydełko doskonale spełnia tę funkcję. Tylko nie bierz dużego, wystarczą 3-4 liczby.

Szydełko doskonale spełnia tę funkcję.

Kolejnym narzędziem są specjalne maszyny do taśm elastycznych, na których w rzeczywistości tkane są bransoletki. Ich koszt różni się w zależności od rozmiaru, rodzaju i jakości materiału. Przy minimalnych kosztach po raz pierwszy możesz użyć widelca, który ma dwa końce. Narzędzie można kupić w sklepach z artykułami do szycia..

Pod względem parametrów użytkowych maszyny są oczywiście lepsze od widelca. W zależności od tego, ile jest na nich kolumn, możesz tkać różne wzory. Ludzie, którzy tworzą akcesoria z gumek, robią coś więcej niż tylko bransoletki. Na maszynach można tworzyć figurki zwierząt, kwiatów, a nawet utkać etui na telefon komórkowy. Maszynę możesz kupić w sklepie internetowym. Będzie znacznie taniej i nie trzeba tracić czasu na szukanie towaru w sklepach czy na targu..

Idealnie możesz kupić gotowy zestaw. Zawiera już duży asortyment gumek w różnych kolorach, maszynę do przekształcania i haczyk

Idealnie możesz kupić gotowy zestaw. Zawiera już duży asortyment gumek w różnych kolorach, maszynę do przekształcania i haczyk. Nie denerwuj się, jeśli poszukiwania narzędzia nie zakończyły się sukcesem, możesz zacząć od elementarnych akcesoriów, które są tkane za pomocą rączki lub zwykłego widelca.

Wideo: Jak utkać psa z gumek

I tak jeszcze raz o zestawie niezbędnych narzędzi. Aby stworzyć bransoletkę będziesz potrzebować:

  1. Gumki silikonowe w wybranym kolorze lub wielokolorowe.
  2. Widelec specjalny z dwoma końcami, uchwytem lub widelcem stołowym.
  3. Szydełko nr 3-4.

Wzory, które można utkać z gumek, ogranicza tylko wyobraźnia. Jeśli szukasz w Internecie, możesz znaleźć wiele skomplikowanych kształtów, gdzieś wpaść na pomysł i być może sam wymyślić wzór na przyszłą bransoletkę. Ale jak wiesz, musisz zacząć od małych rzeczy. Dlatego pierwszy test należy wykonać na prostej bransoletce. Ale to wcale nie znaczy, że będzie nudno i nieciekawie. Możesz stworzyć bransoletkę za pomocą zręcznych i zręcznych rąk, a także gumek.

gumki do bransoletek

Technika tkania bransoletek z gumek

W pracę zaangażowane są dwa palce: środkowy i wskazujący. Muszą założyć gumkę, która jest wstępnie złożona ze znakiem ósemki lub nieskończoności, w zależności od tego, co jest wygodniejsze. Na naszą gumkę należy założyć następującą gumkę. Tylko tym razem nie ma potrzeby składania. Następnie gumkę, która została założona jako pierwsza, należy zdjąć z palców, a następnie nawlec ją na drugą gumkę. Następnie kontynuujemy tkanie w ten sposób, w wyniku czego otrzymasz łańcuch elastycznych taśm. W razie potrzeby kolory gumek można zmieniać i wtedy bransoletka będzie jasna lub może być wykonana w jednym kolorze.

Wideo: Nowa technika tkania z gumek

Po zakończeniu tkania można to zrozumieć, opierając się na pożądanej długości, plastikowy zamek jest przymocowany do pętli znajdujących się na krawędzi. To wszystko. Oryginalna bransoletka jest gotowa. Cienkie elastyczne bransoletki świetnie wyglądają, jeśli nie są noszone pojedynczo, ale kilka produktów jednocześnie.

Różne opcje elastycznych bransoletek

tkanie bransoletek z gumek na rybim ogonie procy

  • Rybi ogon

Po nauczeniu się pierwszej techniki tkania możesz zacząć komplikować sobie zadania. Nieco unowocześniona wersja bransoletki wykonana jest techniką tkacką, znaną wielu pod nazwą „Rybi ogon”. Efektem tkania będzie bransoletka, a jej kształt będzie obszerny. Do stworzenia akcesorium używa się około 50 gumek i oczywiście zapięcia. Tkanie jest wygodne przy pomocy specjalnej maszyny, ale jeśli jej nie ma, palce przyjdą na ratunek.

Wideo: Bransoletka wykonana z gumek na palcach techniką fishtail

Podobnie jak w pierwszej technice, w pracy wykorzystywane są dwa palce: środkowy i wskazujący. Powinny być założone na gumkę złożoną w ósemkę. Poniższe gumki, które będą używane, nie muszą być skręcane. Na ósemkę nakłada się dwie gumki, lepiej, jeśli są w różnych kolorach. Następnie musisz zdjąć z nich pierwszą gumkę, następnie drugą ósemkę i zdjąć z niej dolną gumkę. Gumka, która była na górze, powinna pozostać na palcach..

Ponadto tkanie trwa do osiągnięcia pożądanej długości, po czym mocowany jest zamek. To wszystko.

  • Gąsienica

Jak utkać bransoletki z gumek: wideo Caterpillar

Inną odmianą poprzedniej metody jest „Gąsienica”, tutaj już konieczne jest użycie najprostszej maszyny tkackiej. Takie maszyny mają co najmniej 4 kolumny.

Tkanie zaczyna się od tego, że na kolumny, które się ze sobą przecinają, zakładane są gumki w kształcie ósemki. Dalej z kolei powinieneś założyć pierścienie w dwóch rzędach (elastyczne gumki, które się nie skręcają). Następnie musisz usunąć z nich wcześniej noszone ósemki. Następnie kładzie się jeszcze jeden rząd gumek umieszczonych na krzyżu, usuwa się z nich rząd gumek znajdujących się na dole.

Bransoletka Caterpillar wykonana z gumek na małej maszynie

W wyniku tkania powstaje trójwymiarowa bransoletka, która posiada wzór zębów. Po utkaniu pożądanej długości należy usunąć wszystkie pętelki na jednej z kolumn i zapiąć zamek.

  • Tęcza

Można powiedzieć, że to klasyka tworzenia bransoletek w tej technologii. Charakterystyczną cechą jest to, że do stworzenia akcesorium trzeba użyć widelca.

tkanie bransoletek z elastycznych pasków zdjęcie

Musisz wziąć gumkę, złożyć ją na pół i umieścić na dwóch środkowych kołkach widelca, a gumka powinna wyglądać jak ósemka. Ponadto, przy użyciu tej samej technologii, na skrajnych sworzniach widelca naciągnięto jeszcze dwie elastyczne taśmy. Pierwszą gumkę należy zdjąć z górnej części pętelek znajdujących się pośrodku, delikatnie zsuwając gumkę do dołu. Następnie ponownie jedną gumkę nakłada się na środkowe szpilki. Powinien być złożony na pół, ale nie skręcony przez ósemkę. Rząd, który został wykonany wcześniej, jest usuwany z górnej części gumki noszonej jako ostatni. Proces tkania przebiega w tej kolejności: umieszczamy jedną gumkę na środku widelca, dwie gumki znajdują się wzdłuż krawędzi. Każdy kolor gumki ma dwa powtórzenia rzędu..

Jak zrobić bransoletkę z gumki za pomocą widelca

Taka praca z małymi częściami może powodować pewien dyskomfort. Aby łatwiej poradzić sobie z gumkami, możesz użyć haczyka, a przy jego braku wykałaczki.

Nazwa techniki tkackiej pochodzi od koloru. Jeśli wybierzesz odpowiednią kombinację, w końcu akcesorium będzie wyglądać jak tęcza. Po zakończeniu tkania i osiągnięciu wymaganej długości bransoletka musi zostać ukończona. Aby to zrobić, musisz przesunąć pętle z szpilek znajdujących się wzdłuż krawędzi do środka, a pętle znajdujące się na dole należy założyć na te u góry. Na dwie pętle, które pozostają pośrodku, zakłada się nieskręconą gumkę. Następnie musisz ułożyć pętle jedna na drugiej i zapiąć zapięcie w kształcie litery S. Następnie, ciągnąc za dwie pętle, możesz wyjąć bransoletkę z narzędzia roboczego. Po zdjęciu bransoletki musisz ją ukształtować. Aby to zrobić, musisz ciągnąć w różnych kierunkach, aby wszystkie sploty znalazły się na swoim miejscu..

Jak widać, proces tkania widelca jest dość prosty i szybki, a efekt jest przyjemny dla oka..

  • Smocze łuski

Efektem końcowym jest bardzo stylowa bransoletka. Aby stworzyć ażurowe akcesorium, potrzebujesz gumek w różnych kolorach, 4 zapięć, szydełka i maszyny jednorzędowej.

Smocza Łuska Efektem końcowym jest bardzo stylowa bransoletka

Tkanie zaczynamy od stworzenia pierwszego rzędu. Konieczne jest wykonanie czterech ósemek z gumek i ułożenie w jednym rzędzie. Następnie, stosując tę ​​samą technikę, umieść gumki w pustych miejscach. Upewnij się, że skręcenie gumek jest w kierunku przeciwnym do Ciebie. Ponadto na tych kolumnach, w których gumki znajdują się w podwójnej warstwie, za pomocą haczyka należy rzucić pętle na dole. Aby kontynuować tkanie, musisz obniżyć gumkę pierwszego rzędu.

Na słupkach, gdzie znajdują się dwa rzędy gumek, należy założyć pierścień, bez skręcania. Pętelkę, która jest na dole, zakładamy na pętlę górną, a pętla lewa pozostaje wolna. Teraz musisz ponownie opuścić bransoletkę na dół i wziąć gumki w innym kolorze. Następnie powtarzamy wszystko tak samo jak na początku tkania..

Elastyczna bransoletka RAINBOW LOOM Smocza łuska

Musisz kontynuować tkanie tym kolorem z drugiej kolumny. Konieczne jest wykonanie dwóch rzędów, dla każdego użytego koloru, oczywiście w razie potrzeby można użyć większej liczby rzędów. Kiedy tkana jest pożądana długość, musisz to zrobić: usuń skrajną pętlę i umieść ją na kolumnie znajdującej się obok, przetwórz przeciwną krawędź w ten sam sposób. Następnie musisz wziąć kolejną pętlę po lewej stronie i umieścić ją na sąsiedniej kolumnie, te same manipulacje wykonuje się z pętlami po prawej stronie. W rezultacie wszystkie pętle powinny pozostać na czterech kolumnach, do tych pętli przymocowany jest zapięcie. Bransoletka Dragon Scale jest gotowa, zobacz także bardziej szczegółową klasę mistrzowską.

Mistrzowska klasa tkania bransoletek z gumek

Bransoletki z wzorami

Bransoletki, które mają dowolny wzór, wyglądają bardzo stylowo. Technika ich tkania wymaga wiele uwagi, ale gdy ręka jest pełna, to wszystko odbywa się mechanicznie.

  • Wzór gwiazdy

Aby stworzyć wzór, potrzebujesz trzyrzędowej maszyny, wielokolorowych gumek silikonowych i szydełka. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest założenie pierścieni wykonanych z czarnych gumek na obwodzie maszyny. W sumie otrzymujesz 24 sztuki: 10 na długich krawędziach i 2 na bocznych. Następnie na czarnych gumkach musisz zrobić czerwone gwiazdki. Każdy z nich ma 6 promieni. Możesz sprawić, by każda gwiazda miała inny kolor.

elastyczna bransoletka wzór gwiazdy

Musisz rozpocząć tworzenie od pierwszej środkowej kolumny i kontynuować poruszanie się wzdłuż wskazówki zegara, to bardzo ważny punkt. Powinno to być kontynuowane do momentu pojawienia się gwiazd na wszystkich wolnych kolumnach centralnych. W rezultacie otrzymujesz 7 identycznych gwiazdek..

Następnie musisz złożyć czarną gumkę na pół i założyć jej kolumny znajdujące się pośrodku przez jedną kolumnę. Powinieneś zacząć od krawędzi. Teraz musisz odwrócić bransoletkę i zdjąć gumkę znajdującą się na krawędzi. Można to zrobić za pomocą szydełka, a następnie gumkę nakłada się na kolumnę pośrodku. Konieczne jest wypracowanie każdego promienia przyszłego wzoru. Aby to zrobić, elastyczne paski należy przesunąć z części środkowej na krawędzie. Ruchy wykonywane są wbrew ruchowi wskazówki zegara. Takie działania należy wykonać z następną gwiazdą. Pierwsza pętla jest nawleczona do środka, a następna do krawędzi przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Jak zrobić bransoletkę z gumki? "gwiazdki"

Następnie możesz zacząć rzucać czarnymi gumkami, robi się to w taki sam sposób, jak w przypadku gwiazd – od środka do krawędzi. Po zakończeniu tkania wszystkich czarnych gumek należy wziąć gumkę i nawlec ją w skrajne pętle. Pętla powinna pozostać na haczyku. Jest to konieczne, aby uprościć wyjmowanie gotowej bransoletki z maszyny..

Teraz musisz zdjąć plecioną bransoletkę z narzędzia roboczego, czynności muszą być ostrożne, aby gumki się nie złamały. Aby wzór znalazł się na swoim miejscu, bransoletkę należy pociągnąć w różnych kierunkach bez większego wysiłku.

Możliwa jest sytuacja, gdy gotowa bransoletka nie będzie miała wystarczającej długości, wtedy trzeba będzie ją zwiększyć. Wydłużanie odbywa się w następujący sposób: zakładamy na palce czarną gumkę, kolejną gumkę zakładamy na wierzch i naciągamy pierwszą na drugą. Musisz dodawać pętle, aż uzyskasz pożądaną długość..

Dwie ostatnie pętle służą jako punkt zaczepienia zapięcia. To wszystko, bombka z oryginalnym wzorem gwiazdek jest gotowa.

  • Kosa po francusku

Tkanie w tym stylu docenią dziewczyny i dziewczęta kochające wdzięczną biżuterię. Aby zrobić bransoletkę, potrzebujesz maszyny dwukolumnowej, a także gumek w ulubionych kolorach..

bransoletka Warkocz po francusku

Bransoletkę należy założyć znaną już metodą „rybiego ogona”. Do prezentowanego produktu wybrano kolory pomarańczowy i zielony. Z pomarańczowej gumy zrób ósemkę i połóż ją na środkowym i wskazującym palcu. Naciąga się na nią zieloną gumkę, a następnie pomarańczową gumkę, ale nie trzeba jej przekręcać, wygląda jak pierścień. Następnie musisz usunąć pierwszą ósemkę i nałożyć na nią kolejny zielony pierścień. Pojawią się dalsze różnice, musisz uważnie monitorować proces.

Francuski warkocz. Bransoletka Rainbow Loom Bands. Wideo

Teraz musisz usunąć pętlę znajdującą się pośrodku po prawej stronie, jest pomarańczowa. Po lewej stronie dolna gumka jest usunięta – zielona. Następnie splot następny rząd: musisz założyć pomarańczową gumkę z pierścieniem. Po lewej stronie usunięto centralną pętlę, a po prawej dolną. Tak więc kontynuujemy tkanie, aż warkocz dotrze do końca..

Aby zakończyć tkanie, należy wykonać następujące czynności: z każdej kolumny, na której pozostają pętle, należy kolejno usunąć dolne pętle, a pętlę, która pozostaje po lewej stronie, należy wrzucić na kolumnę po prawej . Dwie ostatnie szlufki służą jako miejsce do zapięcia zapięcia, po czym można wyjąć bransoletkę French Braid z maszyny.

Instrukcja krok po kroku

Przedstawiona instrukcja przypomina w swojej technologii tworzenie wzoru gwiazdy, ale ze względu na to, że promienie gwiazdy nie będą miały 6, a 4 – nazywa się to “Pająkiem”.

Styl elastycznej bransoletki

Aby zrobić bransoletkę, potrzebujesz maszyny trzyrzędowej. Na krawędziach maszyny musisz założyć gumki o wybranym kolorze. Musisz zacząć od skrajnego lewego rzędu, po którym jest skrajny rząd po prawej stronie, kolejność jest bardzo ważna, nie powinieneś tego lekceważyć. Jeśli sekwencja nie jest przestrzegana, wzór po prostu nie zadziała. Następnie musisz założyć cztery pierścienie gumek zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po uformowaniu krzyżyków i założeniu gumek, na środku należy umieścić gumkę w innym kolorze, odbywa się to w potrójnym obrocie.

Styl bransoletki z elastycznej opaski "pająk" jak to zrobić. Wideo

Na kolumnie znajdującej się na krawędzi, z boków znajdujących się u góry iu dołu, należy założyć jedną gumkę w podwójnym obrocie. Teraz za pomocą szydełka możesz zacząć wyplatać wzór. Gumki z kolumny znajdującej się w środku należy usunąć, przeciągnąć przez skręconą trzykrotnie elastyczną taśmę i opuścić na kolumnę, gdzie znajduje się drugi koniec pierścienia. Wszystkie ruchy wykonywane są ściśle w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Takie działania należy wykonać z każdym składnikiem wzoru. Następnie możesz rozpocząć obróbkę linii krawędzi. Aby rozpocząć, musisz po kolei rzucić prawą i lewą pętlę na następną kolumnę. Po zakończeniu pracy z skrajnym rzędem musisz przewlec gumkę w pętlę znajdującą się wzdłuż krawędzi. Następnie zostaw go na haku. Teraz możesz zdjąć bransoletkę z narzędzia roboczego. Jeśli potrzebujesz wydłużenia, możesz użyć metody opisanej we wzorze gwiazdy..

Przedstawione opcje tkania z gumek nie są jedynymi. Wszystkie można łatwo ze sobą łączyć i ulepszać..