jak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążek

Dzień Wielkiego Zwycięstwa jest tuż za rogiem. A większość rodziców zadaje sobie pytanie: Skąd wziąć wstążkę św. Jerzego na paradę? Możemy Ci śmiało powiedzieć – nie musisz wydawać pieniędzy na tę symbolikę, ponieważ jeśli masz do dyspozycji trochę wolnego czasu, możesz samodzielnie zrobić wstążkę w domu. W tym artykule będziemy opłakiwać, jak można zrobić wstążkę St. George za pomocą satynowych wstążek..

Skąd wzięła się wstążka św. Jerzego?

W tym artykule dowiesz się, jak zrobić wstążkę St. George ze wstążek. Ale najpierw udzielmy kilku informacji. Wszyscy uważają, że wstążka św. Jerzego jest symbolem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Tak, w pewnym sensie wszystko jest takie. Mimo to sama taśma pojawiła się po raz pierwszy za panowania Katarzyny II. To ta cesarzowa wprowadziła ten znak honoru w naszym kraju, aby nagrodzić wojsko, które potrafiło wyróżnić się odwagą i bohaterstwem w bitwie..

Wstążkę św. Jerzego Zwycięskiego nosi się przyklejoną do ubrania. Jego kolor to ogień i dym. Ponadto taśma wskazuje na niszczycielską siłę wojny. W poniższej sekcji zwracamy uwagę na mistrzowską klasę tworzenia wstążki św. Jerzego przy użyciu satynowego materiału i jej projektu w oryginalne świąteczne broszki.

Numer klasy mistrzowskiej 1

Tutaj opowiemy Ci, jak zrobić wstążkę św. Jerzego własnymi rękami. Oferujemy dla Ciebie ciekawą lekcję mistrzowską. W naszej dzisiejszej klasie mistrzowskiej opowiemy Ci o procesie tworzenia prostej broszki z satynowych wstążek. Aby go stworzyć, będziesz potrzebować następujących narzędzi i materiałów:

  • zapalniczka.
  • nożyce.
  • pinceta.
  • pistolet na klej.
  • gotowa wstążka St.George lub trzy czarne

    cienka i dwie pomarańczowe wstążki satynowe 3-5mm każda. Ich długość powinna wynosić 50 cm.

  • dekoracje, jak chcesz.

DIY wstążka własnymi rękami w stylu kanzashi

Postęp: 

  1. Jeśli nie masz gotowej wstążki, możesz samodzielnie złożyć wstążkę St.George.
  2. Aby to zrobić, musisz na przemian sklejać ze sobą krawędzie satynowych wstążek. W tej pracy będziesz musiał użyć pistoletu do klejenia: może on wypuścić cienką linię kleju wzdłuż samej krawędzi satyny. Daj wstążce trochę czasu na wyschnięcie przez 35-40 minut.
  3. Następnie musisz go wyprasować żelazkiem.
  4. Następnie trzeba pociąć 30 cm gotowej taśmy na małe kawałki o długości siedmiu centymetrów.
  5. Następnie należy wygiąć nacięcie pod kątem prostym i zacisnąć je pęsetą. Powtórz tę procedurę z kolejną wstążką, a następnie przechyl wygięte części boku do siebie..
  6. Ta manipulacja jest bardzo łatwa do powtórzenia, jeśli przyjrzysz się uważnie zdjęciu. Następnie musisz ponownie zgiąć taśmę. W takim przypadku za pomocą pęsety weź wstążkę nieco powyżej dolnej krawędzi i dokładnie roztop dolną część ogniem z zapalniczki. Atlas trzymać się razem. W rezultacie otrzymasz blankiet na broszkę..
  7. Musisz zrobić pięć pustych miejsc. Teraz powinieneś wziąć pozostałe dwadzieścia centymetrów taśmy, przyciąć krawędzie zgodnie z rodzajem flagi. Aby to zrobić, musisz zwinąć taśmę w tradycyjny sposób i przykleić ją na środku..
  8. Następnie musisz uszyć zapięcie na szpilkę lub broszkę z tyłu. Następnie musisz skleić pięć płatków, które dostałeś wcześniej..
  9. Środek można wykonać z dowolnej dekoracji: kamienia, koralika, guzika. Następnie trzeba go przykleić do wstążki St.George..

DIY wstążka własnymi rękami w stylu kanzashiZrób to sam wstążka St.George ze wstążek fotograficznychwstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'ajak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążekjak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążekwstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'awstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'aDIY wstążka własnymi rękami w stylu kanzashiDIY wstążka własnymi rękami w stylu kanzashiDIY wstążka własnymi rękami w stylu kanzashi

Jak już zrozumiałeś, każdy może zrobić wstążkę św. Aby to zrobić, wystarczy mieć świetny nastrój i trochę wolnego czasu..

Numer klasy mistrzowskiej 2

W tej klasie mistrzowskiej pokażemy, jak zrobić piękną broszkę z satynowej wstążki św. W tej pracy środek wstążki zostanie ozdobiony pięknym pomarańczowym kwiatkiem..

  • Jeśli chcesz wyglądać elegancko i nie nudno, jako główny element możesz użyć czarnej satyny..
  • Aby zrobić taką broszkę, będziesz potrzebować tych samych materiałów, co w poprzedniej klasie mistrzowskiej..

jak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążek

Postęp:

  1. Najpierw musisz zrobić okrągłe płatki. Aby to zrobić, pokrój pomarańczowy pasek (lub czarny) na 8 kawałków po pięć centymetrów. Do tego statku potrzebujesz kwadratowego pustego miejsca. Z tego powodu warto wybrać wstążkę o szerokości równej długości – 5cm.
  2. Następnie musisz złożyć kwadrat po przekątnej i zgiąć rogi do góry. Teraz pozostaje zmielić dwie strony zapalniczką.jak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążek
  3. Pozostaje lekko skorygować obrabiany przedmiot, aby wyeliminować ostre rogi. Następnie będą musiały zostać usunięte. Zrób 8 płatków, a następnie połącz je w kwiat.DIY wstążka własnymi rękami w stylu kanzashi
  4. Możesz związać go za pomocą czarnego koralika rdzeniowego. Teraz musisz zacząć przygotowywać zapętloną wstążkę St.George. Musi być do niego przymocowana szpilka..wstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'a
  5. Teraz pozostaje przykleić kwiatek na środku. Aby uzyskać wytrzymałość, możesz uszyć wiele szwów w rdzeniu.

Jak inaczej zrobić wstążkę św. Jerzego z satynowych wstążek

W pierwszej klasie mistrzowskiej rozmawialiśmy o prostszej wersji wykonania wstążki św. Jerzego z gotowych satynowych wstążek. Poniżej podaliśmy kolejny interesujący przykład. Jeśli masz żądany kolor w magazynie i musisz w krótkim czasie zrobić wstążkę St. George, to ta klasa mistrzowska jest dla Ciebie.

Najpierw weź jedną satynową wstążkę. Jego szerokość powinna wynosić 3cm. a długość to 20cm. najlepiej, aby kolor taśmy był pomarańczowy. Ale może też działać biały lub neutralny beż..

Teraz musisz wziąć karton, wyciąć szablon: szerokość szablonu powinna wynosić siedem centymetrów, a długość powinna wynosić 24 cm.

Zrób równe szczeliny w szablonie. Ich szerokość będzie zależeć od Twojej osobistej dyskrecji..

Teraz musisz przewlec wstążkę przez szczeliny i zabezpieczyć. Możesz użyć zwykłego zszywacza z cienkimi zszywkami.

Następnie musisz pomalować otwarte obszary farbą z balonu. Farbę należy dobrać zgodnie z oryginalnym kolorem cięcia. W przypadku pomarańczowej wstążki brąz jest w porządku. Jeśli używasz jasnej taśmy, pomalujesz ją dwukrotnie, używając dwóch kolorów..

Po całkowitym wyschnięciu jednej strony, to samo należy zrobić z drugiej..

Wszystko! Twoja wstążka St.George jest gotowa! Gotową wstążkę można wykorzystać na broszkę 30-40 minut po wyprodukowaniu. Wcześniej musisz wyprasować taśmę żelazkiem przez bawełnianą szmatkę.

Jeśli uważnie przeczytałeś naszą publikację, zauważyłeś, że wstążka St. George własnymi rękami w stylu kanzashi jest łatwa do wykonania. W tym artykule podaliśmy tylko 2 znane kursy mistrzowskie na temat tworzenia oryginalnej wstążki św. Jerzego wykonanej z satynowej wstążki. Ale wciąż wyobraźnia ludzi jest nieograniczona i istnieje wiele różnych opcji na temat symboliki św. Zapraszamy do zapoznania się z fascynującą klasą mistrzowską w poniższym filmie..

jak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążek

Galeria zdjęć:

Kilka oryginalnych opcji wykonania wstążki św. Jerzego przedstawiliśmy poniżej w naszej galerii zdjęć. Postaraj się to bardzo uważnie przeczytać. Być może jedno ze zdjęć prezentowanych w galerii może stać się głównym impulsem do kreatywności w przeddzień Dnia Zwycięstwa. Mamy nadzieję, że nasze lekcje mistrzowskie będą dla Ciebie przydatne i wykonasz oryginalne i piękne wstążki i broszki dla całej rodziny. Możesz również zaangażować swoje dziecko w tę pracę, tłumacząc mu mimochodem, że noszenie wstążki św. Jerzego w Dniu Zwycięstwa jest zaszczytną misją. W ten sposób wyraża wielki szacunek weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, którzy bronili naszego kraju..

jak zrobić wstążkę św. Jerzego ze wstążekwstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'awstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'awstążka zrób to sam z klasy mistrzowskiej George'aZrób to sam wstążka St.George ze wstążek fotograficznychZrób to sam wstążka St.George ze wstążek fotograficznych