Dekorowanie sali na balu własnymi rękami

Impreza dyplomowa to ważne wydarzenie w życiu uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Udekorowanie sali w szkole na bal maturalny pomoże stworzyć świąteczną atmosferę. Jeśli dokładnie zastanowisz się nad projektem biżuterii, zwykłe wnętrze klasy lub auli zamieni się w świąteczną. W tym artykule poznasz kilka sposobów, jak udekorować szkolny hol, aby absolwenci na zawsze zapamiętali dzień pożegnania z dzieciństwem.

Dekorowanie sali balonami

Ten rodzaj dekoracji pokoju cieszy się popularnością od dawna. Kule można łączyć w różne łuki, kompozycje kwiatowe i girlandy. Aby ozdobić krawędź sceny, ułóż kwiaty z kulek własnymi rękami, które następnie połącz w wstążkę na całej szerokości sceny..

Dekorowanie sali balonamiDekorowanie sali balonami

Kwiaty będą wyglądać oryginalnie na ścianie pokoju lub wzdłuż schodów. Wybierz kolorystykę w taki sposób, aby w przedpokoju było nie więcej niż 3-4 różne odcienie. Wtedy projekt świątecznego wnętrza będzie wyglądał ekologicznie..

Balony bezhelowe do dekoracji sali szkolnej

Balony bez helu będą ładnie wisieć po przymocowaniu do sufitu. Zarówno pojedyncze kulki, jak i całe pakiety wyglądają oryginalnie. Balony foliowe w formie gwiazdek to również świetny pomysł na ozdobę sufitu..

Na rynku można znaleźć kulki zwane Linkoluns.

Jeśli planujesz zrobić girlandy ze środka sufitu, upewnij się, że nici są jednakowo zwisające, a kompozycja jest symetryczna. Na rynku można znaleźć kulki zwane Linkoluns. Różnią się od zwykłych obecnością kucyka. Girlanda takich kulek będzie wyglądała jak łańcuszek.

Balony bezhelowe do dekoracji sali szkolnejBalony bezhelowe do dekoracji sali szkolnej

Balony przynoszą wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dlatego można urządzić prawdziwy bal, aby pożegnalny wieczór szkolny zapadł w pamięci absolwentów na całe życie..

DIY dekoracje hale

Balony z helem do ukończenia szkoły

Za pomocą balonów napompowanych helem można ułożyć ścieżkę, po której będą chodzić absolwenci i nauczyciele. Aby to zrobić, kilka kulek jest wiązanych ze sobą, a następnie przywiązywanych do wstążki, a na dole kompozycji mocowany jest ciężarek. Umieść takie fontanny z kulek na krawędziach wejścia do sali szkolnej, a także zrób „czerwony dywan”.

Balony z helem do ukończenia szkoły

Balony helowe są wygodne w użyciu do dekoracji scenicznej. Można je zamocować w tej samej odległości od siebie na sznurku i wykonać łuk. Jeśli zrobisz kilka takich kompozycji w różnych kolorach, otrzymasz tęczę. Balony wypełnione helem mogą nawet ozdobić świąteczny stół na bal. W tym celu wykonuje się z nich więzadła, a na dole ustalają ciężar i układają je na stole.

Przydatne wideo: Dekorowanie sali balonami

Balony z helem będą wyglądać pięknie, jeśli tylko je puścisz. Będą równomiernie rozłożone pod sufitem, więc ten rodzaj dekoracji można nazwać najprostszym..

Balony z helem będą wyglądać pięknie, jeśli tylko je położysz

Nie zapomnij zawiesić daty premiery na scenie, aby sala była udekorowana zgodnie z tematyką wydarzenia..

Dekorowanie sali balowej papierowymi pomponami

Dekorowanie sali dyplomowej papierowymi pomponami

Papier Tishyu lub papier papirusowy to idealny materiał do wykonania trójwymiarowego wystroju na uroczyste wydarzenie. Szczególnie popularne są pompony i kwiaty. Różnorodność kolorów w ciszy i przystępny koszt sprawiają, że wystrój z niego jest jeszcze bardziej budżetowy niż ozdoby z bali. Pompony można kupić gotowe lub wykonane ręcznie.

Papier Tishyu lub papier papirusowy to idealny materiał do wykonania trójwymiarowego wystroju na uroczyste wydarzeniePapier Tishyu lub papier papirusowy to idealny materiał do wykonania trójwymiarowego wystroju na uroczyste wydarzenie

Materiały do ​​robienia pomponów:

– cisza;

– drut;

– nożyce;

– wstążka.

Materiały do ​​robienia pomponów:

Pompony klasy mistrzowskiej do dekoracji

1. Do zrobienia dużego pompona potrzeba 8 arkuszy bibuły, z których każdy należy przeciąć na pół.

2. Teraz złóż wszystkie 16 arkuszy razem i zacznij robić z nich akordeon.

3. Zaznacz linię środkową i przywiąż do niej przewód.

4. Odetnij nadmiarowe krawędzie drutu i przymocuj taśmę tak długo, aby pompon można było zawiesić w wymaganej odległości.

Pompony klasy mistrzowskiej do dekoracjiPompony klasy mistrzowskiej do dekoracji

5. Teraz przytnij krawędzie akordeonu z obu stron. Można przyciąć w półkole, trójkąt lub flagę.

6. Następnie przystąp do prostowania pomponu..

Małe pompony również będą wyglądały oryginalnie, do ich wykonania wystarczy tylko jedna kartka papieru w ciszy

Małe pompony również będą wyglądały oryginalnie, do ich wykonania wystarczy ci tylko jedna kartka papieru. Twórz papierowe pompony w różnych rozmiarach i udekoruj nimi salę imprezową.

Twórz papierowe pompony w różnych rozmiarach i udekoruj nimi salę imprezową

Gigantyczne papierowe kwiaty do dekoracji sali

Oprócz pomponów możesz zrobić gigantyczne kwiaty z papieru papirusowego. Aby je wykonać, będziesz potrzebować wielu arkuszy ciszy, nożyczek, kleju i taśmy. Przy szyciu musisz wyciąć płatki na kwiatek w 3 rozmiarach. Im więcej płatków, tym wspanialszy będzie kwiat. Połącz płatki w duży kwiat, kształtując go.

Gigantyczne papierowe kwiaty do dekoracji sali

Teraz zacznij robić rdzeń kwiatu. Aby to zrobić, wytnij okrąg z jednego kawałka papieru papirusowego. Zrób kilka fałd w rdzeniu, aby utworzyć okrągłe wycięcie pośrodku. Przyklej do niego kawałki nici, które będą służyć jako pręciki. Gigantyczny kwiat jest gotowy, pozostaje tylko zrobić łodygę z patyka lub drutu, który również należy owinąć papierem. Te kwiaty stworzą naprawdę bajeczną atmosferę w szkolnej sali..

Te kwiaty stworzą naprawdę bajeczną atmosferę w szkolnej sali.

Oprócz dużych kwiatów z papieru papirusowego można wykonać małe kwiaty. Aby to zrobić, wytnij kształt dowolnego kwiatka, przymocuj kilka półfabrykatów za pomocą zszywacza i wyprostuj płatki. Aby uzyskać różę, wystarczy wyciąć pasek o szerokości 10 cm, zgiąć go na pół, ale nie naciskać.

Następnie owiń pasek wokół palca i uformuj różę własnymi rękami.

Następnie owiń pasek wokół palca i uformuj różę własnymi rękami. Przymocuj spód za pomocą zszywacza. Takie róże można łączyć w kulki lub ozdobić nimi ściany i zasłony przedpokoju..

dekorowanie sali własnymi rękami zdjęcieDekorowanie sali własnymi rękami zdjęcie

Dekorowanie szkolnej sali na bal maturalny to proces twórczy. Nie trzeba korzystać z usług specjalistów, świąteczny wystrój jest łatwy do zrobienia własnymi rękami. Możesz skorzystać z kilku opcji projektowych, jednocześnie tworząc spersonalizowane środowisko..

Możesz skorzystać z kilku opcji projektowych, tworząc spersonalizowane środowisko.

Koszt jednej kartki bibuły jest taki sam jak jednej zwykłej piłki, natomiast efekt takiej dekoracji jest bardziej efektowny i nowoczesny. Wystrój sali szkolnej może być wykonany z tektury falistej lub nawet zwykłych gazet. Najważniejsze jest pokazanie wyobraźni i uwzględnienie stylistycznego projektu całego pomieszczenia..