DIY rzemiosło z tektury falistej

Na Nowy Rok szwaczki i zwykli ludzie wykonują wiele różnych rzemiosł. Do tych celów stosuje się różne materiały, które mogą być tanie lub drogie. Tektura falista to właśnie materiał, z którego wykonuje się ciekawe rękodzieło. W tej publikacji postaramy się opowiedzieć o tym, jakie noworoczne rzemiosło z tektury falistej możesz wykonać własnymi rękami. Możesz użyć tych przedmiotów do dekoracji swojego domu. Ponadto takie gadżety mogą stać się oryginalnym prezentem dla każdego..

Jakie rzemiosło zrobić z papieru falistego na Nowy Rok

Elegancka jodełka.

Jeśli nie będziesz ciężko pracował, możesz zdobyć piękną choinkę. A przy pomocy tektury falistej może być elegancka i piękna. Aby zrobić choinkę, przygotuj:

 • Zielony papier falisty,
 • Arkusz tektury A4,
 • Nożyczki i klej PVA,
 • Ozdoby na choinkę, prosty ołówek.

Postęp:

 1. Tworzymy stożek z arkusza tektury.
 2. Następnie owijamy stożek papierem falistym..
 3. Następnie zrób igły do ​​swojego drzewa. W takim przypadku musisz pociąć papier falisty na długie paski i zrobić z niego grzywkę..
 4. Paski z frędzlami należy owinąć wokół ołówka. Rolki, które się okazały, będą igłami twojego świerka.
 5. Teraz warto nasmarować klejem podstawę skręconych rolek. Przyklej je do stożka w jodełkę.
 6. Przyklej w ten sposób całe drzewko, a następnie udekoruj je przygotowanymi dekoracjami.

rzemiosło na nowy rok z tektury falistej

Gałązka szyszek z tektury falistej.

Z tektury falistej można wykonać wiele różnych rzemiosł. Takie noworoczne rzemiosło wykonane z tektury falistej wygląda bardzo jasno. Teraz zaoferujemy kolejną klasę mistrzowską do tworzenia ciekawego rzemiosła. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba i będziecie mogli wykonać oryginalny produkt..

Aby stworzyć rzemiosło, będziesz potrzebować:

 • brązowy i zielony papier falisty,
 • drut.

Wykonanie tego rzemiosła jest bardzo proste. Powinieneś zwrócić uwagę na klasę mistrzowską, aby stworzyć coś takiego. Najpierw robisz gałązki świerkowe, potem zaczynasz robić szyszki z brązowego papieru.

świąteczne rękodzieło z tektury falistej

Zrób to sam Noworoczne rzemiosło z papieru falistego

Wieniec do dekoracji domu.

Bardzo łatwo jest zrobić wieniec z tektury falistej do dekoracji domu. Na jego produkcję spędzisz minimum czasu. Ponadto stworzenie takiego rzemiosła może dać ci szczęście..

Noworoczne rzemiosło z klasy mistrzowskiej z tektury falistej

rzemiosło z tektury falistej na nowy rok

Wytnij okrąg z grubego kartonu i przyklej na nim okrąg zielonego papieru.

Następnie zrób rolki z czerwonego i zielonego papieru falistego. A za pomocą kleju PVA przyklej je do wieńca. Z czerwonej tektury falistej można również zrobić kokardę do dekoracji rękodzieła.

DIY rzemiosło z tektury falistej

Jak zrobić bałwana z tektury falistej.

Aby zrobić obszernego bałwana z tektury falistej, musisz przygotować:

 • 3 balony,
 • taśma klejąca i gazety,
 • mąka i kolorowy błyszczący karton w 2 kolorach,
 • mąka i sznurek.

Noworoczne rzemiosło z klasy mistrzowskiej z tektury falistej

Postęp:

 1. Najpierw nadmuchaj balony do odpowiedniego rozmiaru. Użyj taśmy klejącej, aby je połączyć, nadając bałwanowi pożądany kształt..
 2. Teraz zagnieść pastę. W takim przypadku musisz doprowadzić wodę do wrzenia i równomiernie dodać tam mąkę. Powinieneś uzyskać konsystencję, której potrzebujesz. Zmniejsz ogień i zagotuj otrzymaną masę..
 3. Przykryj kulki kawałkami gazety. Pamiętaj, że Twój bałwan będzie trwały, jeśli będzie miał kilka warstw takich gazet..
 4. Przyklej bałwana i przyklej sznurek do jego spodu. Lina powinna być przymocowana na obwodzie jednostki.
 5. Jeśli masz gotową bazę dla bałwana, wklej ją w kółko za pomocą papieru falistego. Jednak ten papier trzeba najpierw zgiąć na pół, a nacięcia wykonuje się w krokach co 2 lub 4 cm. Warto powiedzieć, że tektura falista w szpuli nadaje się do takiego rzemiosła.
 6. Jeśli twój bałwan jest całkowicie wklejony, powinieneś zacząć go dekorować. Elementy twarzy wykonuj z tektury, jednak guziki i szalik zalecamy z serwety lub innej tkaniny.

Noworoczne rzemiosło z klasy mistrzowskiej z tektury falistejrzemiosło świąteczne z tektury falistejZrób to sam Noworoczne rzemiosło z papieru falistegoZrób to sam Noworoczne rzemiosło z papieru falistegoZrób to sam Noworoczne rzemiosło z papieru falistego

Płatki śniegu z tektury falistej.

Nie można sobie wyobrazić Nowego Roku bez płatków śniegu. Dziś wszyscy wiedzą, że istnieje wiele sposobów na zrobienie płatków śniegu. Jednak teraz damy Ci niezwykły sposób na zrobienie płatka śniegu. Wszystko, czego potrzebujesz, aby go stworzyć, to:

 • biała kartka tektury,
 • papier falisty,
 • klej i nożyczki,
 • ołówek.

Zrób to sam Noworoczne rzemiosło z papieru falistego

Postęp:

 1. Na tekturze powinieneś narysować duży płatek śniegu, który będzie podstawą.
 2. Teraz weź papier falisty i wytnij z niego kwadraty i prostokąty, które będą miały różne rozmiary..
 3. W następnym kroku nałóż klej na płatek śniegu i przyklej do niego kwadraty. W pracy użyj ołówka, aby przykleić tylko środek do podstawy. A faliste krawędzie powinny wznieść się do góry. Spróbuj przykleić te kwadraty bliżej siebie. Dzięki temu Twój płatek śniegu będzie bujny i elegancki..
 4. Jeśli wkleiłeś jedną stronę płatka śniegu, poczekaj, aż wyschnie. Następnie wykonaj te same kroki z drugą stroną płatka śniegu..

Zrób to sam Noworoczne rzemiosło z papieru falistego

Kilka słów na zakończenie

Jak widać, noworoczne rzemiosło wykonane z tektury falistej wygląda bardzo interesująco i niecodziennie. Ponadto absolutnie każdy poradzi sobie z ich tworzeniem. A jeśli chcesz ciekawie spędzić czas, wybierz ten materiał, aby stworzyć piękne produkty..