rękodzieło z makaronu na dzień matki

Dzień Matki to dla wielu wspaniałe święto. Rzeczywiście, bardzo przyjemnie jest pogratulować matce i zapewnić jej wspaniały nastrój. Oczywiście na ten dzień organizowane są imprezy tematyczne w szkołach i przedszkolach, których głównymi gośćmi są mamy. W wielu przypadkach obchody te kończą się herbatą i prezentami dla mam. Dość często takie prezenty to rękodzieło, które zostało stworzone własnymi rękami na lekcjach technologii. Rzeczywiście, dla swojej ukochanej mamy można zrobić wiele ciekawych rzeczy. Ale jeśli myślisz o oryginalnych rzeczach, najlepiej zrobić makaron na Dzień Matki. Takie produkty wyglądają bardzo ciekawie, a dzieci czerpią niezwykłą przyjemność z ich tworzenia..

Pomysły na makaron

Ramka na zdjęcia dla mamy.

Dlaczego nie zaprosić dzieci do zrobienia czegoś nie tylko pożytecznego, ale i pięknego. Na pewno taki prezent moja mama uzna za bardzo przyjemny. Ramka na zdjęcia to świetna opcja na prezent. Stworzenie tego rzemiosła jest bardzo proste. Do tego warto użyć:

 • Nóż i karton,
 • Makaron i klej,
 • Pędzel, gąbka lub guma piankowa,
 • Czarna farba.

rękodzieło z makaronu dla mamy

Postęp:

 1. Na początek warto uformować ramkę na zdjęcia z arkusza tektury. Używa się do tego noża. W takim przypadku ramka na zdjęcia może być pionowa lub pozioma..
 2. Oczywiście dzieci z domu powinny przywieźć makaron. Które warto nakleić na ramkę na zdjęcia. Dzieci mogą to zrobić samodzielnie. Co to ma wspólnego z daniem im możliwości wykorzystania wyobraźni?.
 3. Makaron przyklejony do tekturowej ramy powinien wyschnąć. Następnie możesz pomalować ramkę czarnym gwaszem. Następnie ponownie odstawia się na bok do wyschnięcia..
 4. Aby ramka na zdjęcia wyglądała jeszcze bardziej efektownie, musisz użyć brązu akrylowego. Który pokryty jest samym makaronem. Następnie możesz już wstawić zdjęcie do ramki..

rękodzieło z makaronu dla mamyrękodzieło z makaronu dla mamyrękodzieło z makaronu dla mamy

Makaronowe serce.

W dzisiejszych czasach możesz stworzyć najbardziej niesamowite produkty własnymi rękami. Wyglądają niesamowicie imponująco. Na Dzień Matki dzieci mogą również z zainteresowaniem zrobić inny jasny produkt. A tutaj wszystko jest bardzo proste. Ale najpierw przygotuj następujące materiały:

 • Biały karton,
 • Klej,
 • Czerwona farba i okrągły makaron.

rękodzieło z makaronu dla mamy

Postęp:

 1. Ponieważ nasze rzemiosło będzie wyglądać jasno, musisz pomalować makaron na jasnoczerwony. Warto to zrobić wcześniej. Już wysuszony makaron zostanie wykorzystany do produkcji rzemiosła..
 2. Na kartce tektury narysowany jest wzór dużego serca. Następnie jest wycinany.
 3. Następnie piękny i jasny makaron przykleja się do pustego serca.

rękodzieło z makaronu na dzień matki

Wazon na makaron.

Jak widać, istnieje wiele rodzajów makaronów dla mamy. Tworzenie takich produktów jest proste i niezwykle ciekawe. Dzieciaki będą zachwycone. Aby wykonać wazon warto użyć:

 • Makaronowe kokardki i liście makaronu,
 • Arkusz tektury i klej.

Postęp:

 1. Aby wazon wyglądał nudno, możesz wcześniej pofarbować makaron. Zrób to za pomocą farb w kilku warstwach..
 2. Następnie makaron jest wstępnie układany na arkuszu tektury. Ale potem są nakładane na super-klej..
 3. Teraz pozostaje poczekać, aż ta kompozycja całkowicie wyschnie..
 4. W razie potrzeby tę kompozycję można oprawić.

DIY rękodzieło makaronowe dla dzieci

Aplikacja – mama.

Aby wykonać kolejną aplikację, będziesz potrzebować dużo makaronu. Co więcej, wszystkie muszą mieć różne kształty. Potrzebny będzie również arkusz tektury w jasnym kolorze..

Postęp:

 1. Twarz uroczej dziewczyny jest narysowana na zwykłym białym prześcieradle. Za pomocą prostego ołówka możesz również narysować kontury sukienki i dłoni..
 2. Następnie do tych konturów przykleja się makaron.
 3. Następnie pozostaje zrobić tylko ramkę. A także maluj śmieszne kucyki pisakiem.
 4. Gotowe rzemiosło musi wyschnąć, dopiero potem można je zaprezentować ukochanej osobie.

DIY rękodzieło makaronowe dla dzieci

Dajemy mamie słońce.

Jak widać, z makaronu można zrobić wiele ciekawych rękodzieł, które z przyjemnością otrzyma każda mama. A jeśli makaron zostanie wybrany do stworzenia pięknego rzemiosła, będzie to dobra decyzja. Aby stworzyć piękne słońce, będziesz potrzebować nie tylko samego makaronu, ale także innych elementów, którymi mogą być:

Wstążki, klej, kolorowy papier i farby.

Postęp:

 1. O kształcie makaronu nie trzeba tutaj mówić. To za dużo. Jednak makaron dziobowy najlepiej farbować wcześniej..
 2. Słońce powstaje z okrągłego makaronu. Oczywiście wszystkie elementy są sklejone super klejem..
 3. Następnie oczy są przyklejone do głównego koła.
 4. Następnie przyklejamy wielokolorowe paski do koła, które będą symbolizować promienie.
 5. Na końcu tych promieni przykleja się makaron z kokardą..
 6. Aby ozdobić rzemiosło i uczynić je jeszcze bardziej interesującym, użyj kwiatów przyklejonych do górnej części słońca.

rękodzieło z makaronu na dzień matki

Portret matki ze zbóż.

Bardzo proste i interesujące jest również wykonanie portretu matki ze zbóż. Jest bardzo prosty. Poniżej opisujemy prostą procedurę..

Postęp:

 1. Na początek piękny portret mamy narysowany na kartce tektury.
 2. Następnie różne zboża wypełniają całą przestrzeń.
 3. Następnie robią koraliki z makaronu i odkładają to rzemiosło na bok do całkowitego wyschnięcia..

DIY rękodzieło makaronowe dla dzieci

Wreszcie

Tutaj dla ciebie wymieniono rękodzieło z makaronu dla dzieci, które wykonają własnymi rękami. Te pomysły są niesamowicie piękne. A każde rzemiosło może stać się oryginalnym prezentem dla mamy, z którego będzie bardzo szczęśliwa..