Wykonujemy proste rękodzieło garażowe

przydatne rzemiosło do garażu własnymi rękami

Dla wielu mężczyzn garaż to praktycznie gabinet, w którym zarówno pracują, jak i odpoczywają. Również garaż często służy jako stodoła, w której zimą wywożone są np. rowery, a latem sanie i narty, a także przechowywane są w nim ziemniaki i przetwory na zimę. Dlatego ważne jest zorganizowanie przestrzeni garażowej w jak najbardziej ergonomiczny sposób, tak aby na niewielkiej powierzchni można było umieścić wiele potrzebnych rzeczy, oczywiście oprócz samochodu.

Pomysły na majsterkowanie

Nasz artykuł przedstawi rzemiosło garażowe, które możesz wykonać własnymi rękami. Przede wszystkim, czego potrzebujesz w garażu? Oczywiście półki i szuflady, w których możesz schować wszystkie drobiazgi, których potrzebujesz i nie tylko. A wszystko to możesz zrobić z tego, co dosłownie leży Ci pod stopami, dając tym samym niepotrzebnym rzeczom drugie życie, które spędzą w Twojej służbie. A jeśli po chwili zobaczysz, że to trochę nie to, czego chciałeś, lub w niewłaściwym miejscu, nie będziesz żałował wydanych pieniędzy, bo odpady praktycznie nic nie kosztują.

Jak najlepiej przechowywać koła i opony

Auta wymieniamy dwa razy w roku, więc jeden komplet kół powinien być w garażu przynajmniej pół roku. I ważne jest, aby zaaranżować ten zestaw tak, aby nie potykać się o niego za każdym razem. Istnieje kilka sposobów przechowywania, zależy to od tego, czy na tarczach są opony, czy nie..

Jeśli są z dyskami, możesz je powiesić i ułożyć na stosie. Można go zawiesić na pasach bagażowych, a także na metalowym kablu o grubości minimum 4 mm, metalowym łańcuszku. Zawieszki można przymocować do belki lub bezpośrednio do sufitu, a nawet do ściany.

DIY rzemiosło garażowe

W ścianę można wbić haki, kotwy i nałożyć na nie niepotrzebne jeszcze koła. Pomiędzy oponami powinna być wolna przestrzeń, nie ma potrzeby ich ciasnego mocowania. A same szpilki i haczyki nie powinny wypełzać z kół. Możesz wepchnąć łączniki bezpośrednio do sufitu, wtedy nawet o kołach nie będziesz pamiętać przed terminem, nie wpadną po raz kolejny w oko.

Ale bez dysków opony można przechowywać tylko w pozycji stojącej. W tym celu potrzebne są półki, z reguły są one spawane z profilu 20×20 lub 30×30. Na to też zadziała róg. Ale poprzeczki można również wykonać z okrągłej rury, wtedy opony będą tam łatwiejsze do układania i przechowywania.

Szerokość półki jest równa 4-krotności szerokości opony i plus margines 10-15 cm Wysokość wzdłuż tylnej ściany jest nieco większa niż zewnętrzna średnica koła. Z boku konstrukcja wygląda jak trójkąt prostokątny. Dzięki spawarce inwertorowej każdy rzemieślnik może łatwo i szybko spartaczyć tak niezbędną półkę w każdym garażu.

Wieszanie półki na opony powinno znajdować się w ciemnym miejscu w garażu, nie przyda się guma, jeśli świeci na nią światło słoneczne.

Garaż DIY tworzy wszystkie nowe przedmiotyprzydatne rzemiosło do garażu własnymi rękamiDIY rzemiosło garażoweDIY rzemiosło garażoweDIY rzemiosło garażoweGaraż DIY tworzy wszystkie nowe przedmioty

Strefa pracy

Chcesz zobaczyć domowe oprawy garażowe? Wtedy nasza publikacja pozwoli Ci zobaczyć właśnie takie pomysły. Zaczynamy od ustalenia lokalizacji obszaru roboczego w przestrzeni garażowej. Zwykle wybierana jest jedna z 3 opcji:

Na całym przedłużeniu przeciwległej ściany. Wtedy można bezpiecznie chodzić po aucie z obu stron, bez obawy, że czegokolwiek dotkniemy. Ale z ulicy będziesz musiał jechać daleko po narzędzie, jeśli praca jest przed garażem..

przydatne rzemiosło do garażu własnymi rękami

Przy jednej z długich ścian. Ta opcja jest dobra, jeśli garaż nie jest bardzo długi, ale szeroki. Narzędzia nie są dalekie od wykonania, jeśli naprawa odbywa się na ulicy, ale w garażu ze stojącym tam samochodem będziesz musiał się poruszać ostrożnie.

Osiedlić się w jednym z rogów, a z jednej strony miejsce może być krótsze, a z drugiej bardziej autentyczne.

przydatne rzemiosło do garażu własnymi rękami

A teraz dochodzimy do tematu – jak najefektywniej umieścić tam narzędzia i inne niezbędne rzeczy. Przede wszystkim będziesz musiał zrobić stół / stół warsztatowy. Jest zwykle wykonany z desek i osłonięty sklejką. I możesz spawać ramę, jeśli jest żelazo i urządzenie, i już do niej przymocować sklejkę, lepiej odporna na wilgoć. Lepiej nie używać laminowanej, ponieważ ta powłoka może szybko pęknąć..

Garaż DIY tworzy wszystkie nowe przedmiotyGaraż DIY tworzy wszystkie nowe przedmiotyGaraż DIY tworzy wszystkie nowe przedmioty

Lepiej jest zainstalować półki lub szuflady pod powierzchnią roboczą stołu, wtedy konstrukcja będzie bardziej niezawodna i nie będzie chodzić podczas aktywnej pracy. Powalone pudła można montować na półkach ze sklejki lub plastikowych, ale potrzebują grubych ścian.

Jeśli zgromadzisz dużą liczbę plastikowych kanistrów, można je dopasować do skrzynek narzędziowych. Szczególnie wygodne będą te puszki z uchwytem na górze. Odetnij jedną stronę – i pudełko jest gotowe..

DIY rzemiosło garażowe

Możesz na każdym z nich narysować lub napisać, aby szybko znaleźć i zdobyć odpowiednie narzędzie, nie pamiętając długo i boleśnie, w którym z pudełek się znajduje. A użyteczna rzecz wykonana ze śmieci przyniesie Ci wiele powodów do dumy..

Właściwe przechowywanie narzędzi

Nasz artykuł zawiera przydatne rzemiosło do garażu, które możesz stworzyć własnymi rękami. Zasady przechowywania narzędzi garażowych są zwykle następujące – muszą być na miejscu i szybko zlokalizowane. Kilka naszych pomysłów pomoże Ci w tym łatwiej zorganizować wszystko..DIY rzemiosło garażowe

Metalowa siatka wykonana ze zbrojenia bardzo ci pomoże, bo jeśli przymocujesz ją do ściany i przymocujesz do niej haczyki lub szpilki, to możesz na nich zawiesić narzędzie, wtedy zawsze będzie na widoku. Jeśli sam zrobisz taką siatkę. weź pręty o grubości 2 mm i zrób komórki 10×10 cm.

Wkrętaki są doskonale przechowywane na specjalnej półce wykonanej ze sklejki 10-15 mm. Aby nie zahaczyć o drzazgę, należy ją odpowiednio przeszlifować. Następnie wywierć tam kilka otworów o różnych średnicach w 2 rzędach. To w nich włożysz same śrubokręty. A jeśli pozwala na to szerokość deski, możesz nawet zrobić otwory na dłuto lub młotki. Można go przymocować do ściany za pomocą wspornika. przydatne rzemiosło do garażu własnymi rękami

W przypadku innych narzędzi ręcznych są też różne pojęcia, na przykład w przypadku szczypiec i innych szczypiec/nożyc można po prostu luźno przymocować wąską deskę do ściany i bezpośrednio na niej położyć narzędzie. Spraw, aby deska wyglądała jak trójkąt równoramienny, aby ułatwić zakładanie/zdejmowanie narzędzia. domowe oprawy garażowe

Ale w przypadku akcesoriów do akumulatorów możesz również zrobić oddzielną specjalną półkę i wykonać od dołu różne rozmiary, aby dopasować je do różnych potrzeb. A na górze jest zwykła półka. Wtedy wszystko będzie blisko, praktycznie w tym samym miejscu..DIY rzemiosło garażowe

Wygodny transport w garażu

Nawet w najjaśniejszy i najbardziej słoneczny dzień, oświetlenie podwozia to cały problem, a noszenie Ci w tym pomoże. To prawie najpopularniejsze domowe produkty garażowe – pomocnicy.

Zwykle jest to nabój na drucie, może też mieć ekran z haczykiem. Przychodzą tu wszelkiego rodzaju lampy, zarówno zwykłe, jak i ekonomiczne. Ale też łatwo walczą, a ich powieszenie czasami staje się problemem. Istnieje kilka przydatnych wskazówek, jak je sfinalizować..

Tworzenie niezniszczalnego wkładu do przenoszenia

Taki jest klosz z PCV – butelki będą Ci dobrze służyć. Ale zwykła żarówka tutaj się nie sprawdzi – z powodu silnego ciepła może stopić abażur. A potem wszystko jak zwykle – przewód i wtyczka na końcu.

 • Poszukujemy półprzezroczystej, mlecznej butelki. Przezroczysty rozproszy całe światło, więc tutaj nie zadziała.
 • W butelce wytnij okienko na lampę, około jednej czwartej jej średnicy.
 • Przetnij szyjkę pod lampą tak, aby butelka dociskała ją do uchwytu.
 • Zbieramy i testujemy wszystko.

Przy takim kloszu światło będzie trafiać dokładnie w ten punkt, w którym jest potrzebne, a jednocześnie wokół będzie dość miękkie oświetlenie.

domowe oprawy garażowe

Światło LED do przenoszenia

Jeśli interesuje Cię majsterkowanie w garażu. Wtedy jesteśmy gotowi zaoferować Ci wszystkie nowości. Taki tablet będzie bardzo wygodny do przenoszenia. Dodatkowo do osadzenia tabletu potrzebny jest również przewód z wtyczką oraz kawałek plastiku z parapetu. Ten kawałek powinien być trochę więcej niż lampą.

 • W plastikowym kawałku wytnij okrąg mniejszy niż lampa.
 • Usuwamy oprawę lampy – i stanie się cieńsza.
 • Mocujemy lampę do przewodu.
 • Przyklejamy lampę do podstawy.
 • Wykonujemy haczyk z kawałka cyny i mocujemy go do lampy za pomocą wkrętu samogwintującego..

Taką lampę można postawić na podłodze, a na ruchomej nodze może obracać się w żądanym kierunku. Aby dioda nie obracała się w środku, można do niej przymocować kilka ciężarków.

DIY rzemiosło garażowe

Jak przymocować drut nośny do sufitu?

Powszechną rzeczą jest to, że nosi się je tanim drutem, który słabo się wygina i nawet w półmroku garażu łatwo się w nim pomylić. Ale jeśli kabel zostanie wysłany do sufitu, wszystko stanie się znacznie bezpieczniejsze..

Będziesz potrzebować:

 • Para kotew pierścieniowych.
 • Zacisk zaciskowy.
 • Opaska kablowa.
 • Kabel metalowy na całej długości – na całej długości garażu.
 • Pierścienie plastikowe / stalowe, można je wyciąć z kawałka rury lub drutu stalowego.
 • Nosidełko z kablem równym dwukrotnej długości garażu.
 • Przeciągamy kabel wzdłuż dłuższego boku garażu, może znajdować się obok miejsca pracy, gdzie stół warsztatowy.

domowe oprawy garażowe

Postęp: 

 1. Na suficie z obu stron wiercimy otwory na kotwy w odległości 30-50 cm od rogów. Wykonujemy otwory w suficie i wkręcamy w nie kotwy.
 2. Kabel mocujemy do jastrychu z 1 strony.
 3. Z drugiej strony ciągniemy i mocujemy zaciskiem..
 4. Na kablu nakładamy 5 pierścieni. Jeśli są solidne, wsuń je przed zabezpieczeniem kabla. Lub możesz po prostu skręcić drut wokół rury i pociąć na pierścienie, ścisnąć je trochę i uzyskać mały bieg.
 5. Drut nośny wkręcamy w pierścienie.
 6. Z drutu robimy haczyk i mocujemy go do kabla. Połóż ołówek na kablu i owiń go nadmiarem haczyka. Wyciągamy ołówek – haczyk jest już naprawiony. Potrzebny jest do powieszenia dodatkowy powód do noszenia.

W ten sposób nosidełko można rozciągnąć do dowolnego końca garażu i nie ma zamieszania pod stopami..

Domowa sprężarka garażowa

Może być zrobiony z kompresora ze starej lodówki, chociaż będzie małej mocy, wystarczy do napompowania opon. I nie jest to szczególnie trudne..

Potrzebujesz do tego:

 • Sam kompresor ze starej lodówki.
 • Zawór bezpieczeństwa, 8 atm.
 • Pojemnik grubościenny, szczelny. Możesz wziąć pustą gaśnicę, butlę z gazem.
 • Armatura.
 • Ciśnieniomierz.
 • Węże tlenowe, ze złączkami, o długości – pasujące do wybranych części zamiennych.
 • Jako podstawę – deskę można użyć grubej sklejki.

DIY rzemiosło garażowe

Możesz również zamontować filtr, aby żadne zanieczyszczenia w postaci oleju i innych płynów nie dostały się do kół. Zobacz schemat tutaj-

Sprężarka musi mieć urządzenie rozruchowe. Podłączamy go do sieci i obserwujemy, do której rurki zasysane jest powietrze. I właśnie na nim możesz zostawić filtr z auta, wtedy popłynie tylko czyste powietrze.

Teraz montujemy odbiornik – odolejacz z zaworu bezpieczeństwa i cylindra. W samym cylindrze należy wyciąć kilka łączników, aby powietrze wchodziło i wychodziło. Do otworu wlotowego mocujemy zawór bezpieczeństwa, już do niego podłączamy wylot z kompresora wężem tlenowym.

Do wylotu odbiornika podłączamy filtr oleju z samochodu w celu usunięcia wszelkich pozostałości oleju. Filtr ten dołączamy do manometru, z którego biegnie wąż do podłączenia do autobusu. Odbywa się to za pomocą adaptera.DIY rzemiosło garażowe

Zakończyliśmy montaż urządzenia, ale chociaż nie jest to zbyt wygodne do przenoszenia, potrzebujemy jakiejś ramy. Można go przyspawać, a nawet przymocować do ramy koła, dzięki czemu wygodniej i szybciej będzie go transportować.

Przedstawiamy Państwu film, w którym model jest wykonany bez odbiornika, tylko z filtrem oleju, ale zauważamy, że z odbiornikiem kompresor stanie się tylko bardziej niezawodny.

Jeśli potrzebujesz mocniejszego inflatora do opon, wykonaj 2 kompresory, które zostaną połączone jednocześnie. Ale tam będzie trudniej i instalacja zabezpieczeń, ale i tak wszystko jest w Twoich rękach i nie ma rzeczy niemożliwych.