Wykonujemy rękodzieło na temat święta Pokrov

rzemiosło na temat wstawiennictwa błogosławionej dziewicy

W naszym kraju jest wiele ważnych świąt chrześcijańskich. Jednym z tych świąt jest wstawiennictwo obchodzone 14 października. Z tym świętem wiąże się wiele zwyczajów i tradycji. Na przykład w tym dniu warto iść do kościoła i prosić Matkę Bożą o miłosierdzie i opiekę. Warto zauważyć, że wielu spodziewa się tego święta. Aby choć trochę rozjaśnić oczekiwanie, zaleca się wykonanie rzemiosła na Święto Wstawiennictwa. Oczywiście tutaj warto skorzystać z niektórych pomysłów, które można zobaczyć w tym artykule..

Jakie rzemiosło zrobić dla Pokrov

Rysunki.

Rysowanie pięknych obrazów to świetna rozrywka. A jeśli w jakiejś instytucji ma się odbyć wystawa rękodzieła, możesz narysować jakiś rysunek. Oczywiście na tym zdjęciu warto wyrazić całą esencję wakacji. Trzeba pokazać, że Królowa Niebios swoim szczerym welonem okrywa wszystkich i wszystkich.

Taki naprawdę rysunek mogą zrobić nie tylko małe dzieci. Okazuje się, że każdy może to zrobić. Aby spełnić swoje fantazje, możesz użyć: farb, pisaków i ołówków. Jeśli chcesz, możesz ozdobić swoje dzieło dodatkowymi elementami, na przykład mogą to być błyskotki..

Rękodzieło W Szkole Niedzielnej

rzemiosło na temat wstawiennictwa błogosławionej dziewicy

Rękodzieło W Szkole Niedzielnej

Podanie.

Z reguły rzemiosło na Święto Wstawiennictwa wykonują uczniowie Szkoły Niedzielnej. Ale poza tym studenci innych instytucji edukacyjnych również mogą być zajęci takim zawodem. Ale mimo to wszelkie rzemiosło do ochrony Najświętszych Bogurodziców, stworzone własnymi rękami, wygląda cudownie. Wykonanie kolejnej aplikacji zajmie trochę czasu. Warto również użyć: dużych arkuszy papieru i albumów Whatman. W swojej pracy używają również kleju. Będziesz także potrzebować małej ikony Dziewicy.

Postęp:

  1. Najpierw arkusz papieru Whatman jest malowany niebieskimi farbami. Promienie słońca są pomalowane na żółto. Teraz warto poczekać, aż farba całkowicie wyschnie.
  2. W następnym etapie, gdy farba wyschnie, ikona jest przyklejana do środka belek..
  3. Teraz na kartce papieru rysuje się piękne łabędzie. Warto to zrobić za pomocą flamastrów..
  4. Świątynie są przedstawione osobno na arkuszach albumów lub na arkuszach papieru w kolorze niebieskim.
  5. Przy takich arkuszach whatman jest wklejony w dolnej części.
  6. Gotowe rzemiosło jest umieszczone na dużym stojaku.

zrób to sam na okładkę błogosławionej dziewicy

Ładne zdjęcie.

Umiejętność pięknego rysowania można połączyć z czymś ciekawym. Na przykład mogą to być piękne liście. Mogą mieć jesienne odcienie. Te liście są po prostu przyklejone do dolnej części obrazu..

rzemiosło na temat wstawiennictwa błogosławionej dziewicy

Rzemiosło z jesiennych liści.

Korzystając z tych samych jesiennych liści, możesz zrobić kolejną interesującą publikację, która może zająć należne jej miejsce na wystawie rękodzieła na święto wstawiennictwa. Tak więc tutaj wszystko jest bardzo proste. Wymagane są same liście, kolorowy papier i klej. Warto też wyciąć świątynię z jakiejś pocztówki..

Tak więc liście są przymocowane do dolnej części arkusza podstawowego.

Świątynia musi wznieść się ponad liście.

A pasek niebieskiego papieru jest przyklejony do góry. A do tego papieru przyklejone są sylwetki, które wyglądają jak ptaki..

Rękodzieło W Szkole Niedzielnej

Proste rzemiosło.

Następujące rzemiosło na temat wstawiennictwa Najświętszej Bogurodzicy należy do kategorii – proste. A przedszkolaki lub dzieci chętnie to zrobią.Jak widać, mogą być potrzebne: arkusz albumu, kolorowy papier i klej. Wymagane będą również jesienne liście..

Rzemiosło jest proste. Elementy kościoła wycinane są z kolorowego papieru. Następnie są sklejane. Cóż, po tym jesienny liść będzie mógł uzupełnić ten obraz..

rękodzieło na święta okładki

Jaja pamiątkowe.

Nie tylko na święta wielkanocne zwyczajowo podaje się jajka w jasnych kolorach. Okazuje się, że te pamiątki można zrobić również dla Pokrowa, które staną się wspaniałymi prezentami. Zwykłe kartki z albumu są najpierw cięte na kawałki o tym samym rozmiarze i kształcie. Następnie są po prostu malowane jasnymi kolorami..

rękodzieło na święta okładki

Świątynia rzemiosła.

Nawet jeśli użyjesz naturalnych materiałów, możesz zrobić wspaniałą aplikację. Na początku wszystko, czego potrzebujesz, jest przygotowane. Są to: arkusz tektury, klej i materiały naturalne.

Na początek narysuj główny rysunek na kartce tektury. Odbywa się to za pomocą prostego ołówka..

Następnie za pomocą kleju zaczynają przyklejać naturalne materiały do ​​granic obrazu..

Jak widać, w tym przypadku możesz użyć nie tylko nasion, ale także makaronu, a także zbóż..

zrób to sam na okładkę błogosławionej dziewicy

Wreszcie

Wszystkie te rękodzieła są zawsze dostępne na Pokrovie w Szkole Niedzielnej. Wiedz, że te rzemiosło przypadnie do gustu każdemu dziecku. A od ich stworzenia może tylko doświadczyć radości..