Co możesz zrobić z widelca własnymi rękami - 5 wskazówek

Jak zrobić przydatne rzemiosło z widelca.

Widelec – przedmiot gospodarstwa domowego, który na przestrzeni dziejów zmieniał swój kształt. Był czas, kiedy widelec miał tylko jeden ząb, ale w XVI wieku zyskał znany nam dzisiaj wzór. W kuchni każdej gospodyni można znaleźć kilka starych, niepotrzebnych sztućców i kierując się mottem: „Nowe życie dla starych rzeczy”, zamienić je w oryginalne dekoracje wnętrz.

Materiały:

– korki żelazne, aluminiowe lub srebrne;

– szczypce;

– wiertarka;

– młotek;

– nietoksyczna farba do pracy z naczyniami.

Stojak na widelec.

Pomysł nr 1. Stojak na widelec.

Do stworzenia stojaka potrzebny będzie widelec z czterema zębami. Za pomocą szczypiec należy zagiąć zęby wewnętrzne w jednym kierunku (będą one same trzymać stojak), a boczne w drugim, jednocześnie wyginając je lekko na końcach, aby utrzymać zdjęcie.

Malowanie DIY

Pomysł numer 2. Malowanie DIY.

Jeśli pomalujesz sztućce, przymocujesz je do płótna i oprawisz, możesz uzyskać kreatywny panel, który doda pikanterii wnętrzu kuchni..

Haczyki do różnych celów

Pomysł numer 3. Haczyki do różnych celów.

Uformuj widelce w haczyk. Zęby można wyginać w dowolny kształt, a u podstawy można wywiercić otwory na gwoździe. Te haczyki są wygodne w użyciu w kuchni na kubki lub w przedpokoju na klucze..

Bransoletki, pierścionki i wisiorki

Pomysł numer 4. Bransoletki, pierścionki i wisiorki.

Przy odrobinie wyobraźni i odrobinie wysiłku możesz zrobić prawdziwą biżuterię ze starych widelców. Proste wisiorki i bransoletki można łatwo wykonać za pomocą szczypiec. Użyj młotka, aby spłaszczyć poszczególne elementy. Wywierć otwory do mocowania łączników. Jeśli masz choć trochę umiejętności tworzenia biżuterii, możesz wykonać prawdziwe dzieła sztuki za pomocą dodatkowych technik i narzędzi..

Uchwyty na widły

Pomysł numer 5. Uchwyty widelca

Masz dość guzików i magnesów do przyklejania notatek? Zrób uchwyty na widelec. Aby to zrobić, wystarczy przymocować wtyczki do ściany. Miłośnicy hand made oferowali opcje na pamiątki z widelców pełniących funkcję uchwytów na telefon.

Obejrzyj także film o robieniu uchwytu z widelca

Zanim wyrzucisz starą rzecz, zastanów się: czy można nią udekorować wnętrze lub zamienić ją w ciekawą pamiątkę? Dziś za pomocą zdjęć różnych pomysłów i lekcji mistrzowskich możesz zrobić wszystko własnymi rękami. Najważniejsze to spróbować fantazjować. Zobacz także całą sekcję rękodzieła DIY na naszej stronie internetowej.