Zabawki świąteczne wykonujemy własnymi rękami ze zdjęcia. MK

Naukowcy twierdzą, że tradycja dekorowania choinki na Nowy Rok pochodzi z naszej pogańskiej przeszłości. Na ten temat jest wiele sporów i sporów. Ale nas, potomków tych właśnie pogan, w zasadzie nie obchodzi, skąd wzięła się ta tradycja. Najważniejsze jest ciepło rodzinnego paleniska i tak jasny symbol nowej gałęzi czasu. Nowy Rok dla wielu jest to punkt w okresie życia, który należy ustawić. Zaznacz koniec i odpowiednio początek.

Zarówno duże, jak i małe uwielbiają ubierać zieloną pachnącą piękność choinkę. Zgadzam się, jest w tym coś magicznego. Nie mogliśmy zignorować tego problemu i zaproponować Wam wybór pomysłów na wykonanie zabawek noworocznych do Waszych szalonych długopisów. O wartości rękodzieła nie będziemy mówić, o tym na naszej stronie już wiele zostało powiedziane, w szczególności.

Nie mogliśmy zignorować tego problemu i zaproponować Wam wybór pomysłów na wykonanie zabawek noworocznych do Waszych szalonych długopisów.

Wystarczy przeczytać artykuł, na pewno zainteresuje Cię jeden z pomysłów. A jeśli któreś z oferowanych przez nas rękodzieł zajmie zaszczytne miejsce na Twoim noworocznym, a może nie zielonym pięknie, będzie to dla nas święto.

W tym artykule porozmawiamy o ozdobach choinkowych, które można wykonać za pomocą improwizowanych środków i które są korzystne dla odróżnienia Twojego drzewka od wielu innych. Więc zacznijmy…

Bałwany z kapsli na choince

Bałwany z kapsli na choince

Bałwan to jeden z tradycyjnych symboli Nowego Roku, a co za tym idzie najpopularniejsza zabawka na choinkę. Ale jak często widziałeś bałwanki uszyte z żelaznych kapsli? Nie? Witajcie: bałwanki z pokrywek.

Czego potrzebujesz, aby stworzyć zabawnego bałwana:

 • Żelazne kapsle ze szklanych butelek (można je znaleźć na butelkach po piwie i lemoniadzie w szklanych pojemnikach).
 • Farby akrylowe.
 • Farba w sprayu. biały.
 • Wstążki. Najlepiej nie szeroka do około jednego centymetra.
 • Gorący klej
 • guziki.
 • Nożyce.
 • Szczotka.
 • Cekiny lub coś podobnego do dekoracji do wyboru.

Przygotowanie kapsli do piwa

Przygotowanie kapsli do piwa

Używając farby w sprayu, pomaluj wnętrze nasadek na biało. Przed malowaniem zakrętki do butelek należy umyć, wysuszyć i ułożyć możliwie ciasno na jednej płaszczyźnie. Wskazane jest malowanie na zewnątrz. Farba powinna szczelnie pokryć wewnętrzną powierzchnię wieczka, w razie potrzeby powtórzyć malowanie.

Kształtowanie sylwetki bałwana z kapsli od piwaKształtowanie sylwetki bałwana

Kształtowanie sylwetki bałwana

Po wyschnięciu pokryć możesz przystąpić do montażu ciał bałwanów. Umieść trzy pokrywki w rzędzie, wypukłą stroną do siebie. Wypróbuj, ile taśmy potrzebujesz, aby skleić wszystkie trzy czapki razem za pomocą kleju topliwego. Odciąć zmierzoną długość taśmy, nie zapomnij zostawić zapasu taśmy, aby ułożyć pętlę do zawieszenia.

Przyklej odciętą taśmę, jak wspomniano powyżej, klejem topliwym do pokrywek. Możesz wstępnie chwycić okładki trochę razem, aby już na taśmie lepiej się trzymały, że tak powiem, dodają sztywności konstrukcji.

Robimy bałwana

Robimy bałwana

Weź farby akrylowe i pomaluj cienkim pędzelkiem oczy, nos, usta i guziki po pomalowanej stronie kapsli. Jeśli nie masz odpowiedniej szczoteczki, możesz ją zastąpić wykałaczką. Krawędź, którą trzeba trochę ugnieść, aby uzyskać coś w rodzaju miniaturowej miotły. Po wyschnięciu farby możesz dodać trochę brokatu.

Dekorowanie bałwana

Dekorowanie bałwana

Odetnij małe kawałki kolorowych wstążek i przywiąż je do bałwanów jak szaliki. W miejscach, w których zawiązałeś szaliki, przyklej jasny guzik. Jak ci się podoba pomysł?

Śliczne pingwiny, rękodzieło z żarówek

Przepalona żarówka jest uważana za śmieci i spieszą się, aby ją wyrzucić. Cóż, na próżno. W naszym biznesie dokładnie to, co powinno zostać wyrzucone, idealnie spełni rolę czegoś nowego. Oto pomysł z zabawnymi pingwinami do rozważenia. Takie pingwiny doskonale ozdobią choinkę i zachwycą Twoje zwierzaki.

Słodkie pingwiny, rękodzieło z żarówek

Więc czego potrzebujesz, aby stworzyć uroczego mieszkańca kry polarnej:

1. Uszkodzone żarówki żarowe.

2. Farby akrylowe lub gwasz.

3. Pędzle. Byłoby miło przygotować kilka. Dobrze jest pokryć duże obszary dużymi, a cienkimi rysować drobne szczegóły twarzy..

4. Wstążki, sznurki, nici itp..

5. Możesz wcześniej przygotować czapki. Kapelusz pozostały z zabawki jest odpowiedni lub możesz sam zbudować coś takiego.

6. Klej topliwy.

Zacznijmy robić ozdoby choinkowe z żarówek

Zacznijmy robić ozdoby choinkowe z żarówek

Wadliwe żarówki należy oczyścić z brudu i odtłuścić. Następnie pokryj czarno-białymi farbami. Pamiętasz kolor prawdziwych pingwinów? Dokładnie tak. Grzbiet jest czarny, a brzuch i kufa białe. Możesz wykonać prostą i nieco skomplikowaną kolorystykę pinginchika. Możesz po prostu pokryć żarówkę białą i czarną farbą lub narysować małe płetwy i łuk nad oczami..

Żarówki pomalowane na biało i czarno muszą być wysuszone. Następnie pomaluj twarze. Wystarczy użyć cienkiego pędzla, aby narysować oczy, nos i rumieniec.

Słodkie pingwiny, rękodzieło z żarówek

Wskazówka: aby ułatwić sobie pracę, weź rolkę taśmy klejącej, papieru toaletowego lub coś podobnego. Zamontuj spód żarówki w okrągłym otworze o odpowiedniej wielkości, nie będzie się ona kołysać, dzięki czemu łatwiej będzie Ci nanieść rysunki na powierzchnię.

Po pomalowaniu pingwinów i pomalowaniu ich twarzy musisz ubrać te urocze. W tym celu dobrze nadają się rzeczy dla lalek. A jeśli chcesz, możesz samodzielnie budować ubrania. Zawiąż bezpretensjonalne czapki i szaliki z resztek nitek.

Po pomalowaniu pingwinów i pomalowaniu ich twarzy trzeba ubrać słodkie pingwiny

No dobrze, ale nie zapominajmy o zawieszce. Jeśli twoje pingwiny nie będą nosić czapek, po prostu użyj kleju topliwego i nałóż wymaganą ilość na sam wierzch wkładu i przyklej pętelkę z koronki lub wstążki. A w przypadku czapek najpierw trzeba w nich zostawić dziurę, aby nawlec pętelkę.

Zakładamy czapki, zakładamy szaliki. Chusty można po prostu zawiązać na pingwinach lub można je przymocować klejem topliwym.

Zakładamy czapki, zakładamy szaliki. Chusty można po prostu zawiązać na pingwinach lub przymocować klejem topliwym. To jest według twojego uznania i życzenia..

To wszystko. Śliczne pingwiny z lamp są gotowe. Pospiesz się powiesić je na drzewie. Niech zadowolą rodzinę.

Koronkowe kule do dekoracji choinki

Koronkowe kule do dekoracji choinki

Moda na serwetki z dzianiny jest nieśmiertelna. Niemniej jednak dla kilkudziesięciu gospodyń domowych jest taka, która nie omieszka ozdobić mebli dzianą serwetką lub rzucić lekką koronką na monitor, w stylu babci. Tak, nie wymarły, istnieją. Dlatego przeszukując dyby, mamusie, a nawet babci, można znaleźć kilka aż trzech ażurowych koronkowych serwetek. Czas dać im drugie życie.

Kula ażurowa może być stosowana jako ozdoba choinkowa lub jako noworoczny wystrój pokoju. Lub nawet zostaw to jako plafon. Istnieje wiele zastosowań tego produktu..

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć ażurową kulę

Więc czego potrzebujesz, aby stworzyć ażurową piłkę:

 • Sznurówka. Dobrze sprawdzają się resztki prostej koronki. Stare serwetki z dzianiny.
 • Nadmuchiwana piłka.
 • Klej PVA.
 • Szczotka.

Zacznijmy robić kulkę z serwetki

Najpierw musisz rozcieńczyć PVA wodą. Przybliżony stosunek części wynosi 2: 1. Klej i wodę należy dokładnie wymieszać i wlać do pojemnika z dość szeroką szyjką, można nawet wziąć do tego celu talerzyk.

Zacznijmy robić kulkę z serwetki

Porada: nie używaj żadnego innego kleju, zwłaszcza kleju silikatowego. Ma cechę całkowicie nieodpowiednią w tej materii. Wiadomo, że po wyschnięciu ten klej zamienia się w substancję przypominającą nieco szkło. I z tendencją do pękania i zamieniania się w piasek pod wpływem naprężeń mechanicznych. Co jest absolutnie niewłaściwe. Tak, a kiedy wyschnie na kuli, pęknie. Udowodniona eksperymentalnie.

Następnie w powstałym roztworze należy namoczyć koronki i serwetki.

Wskazówka: Naturalnie materiał serwetek i koronki powinien być chłonny. Przynajmniej minimalna.

Rozcieńczony klej można nakładać na serwetki oraz za pomocą pędzla. Po uprzednim rozłożeniu ich na ceratach.

Ostrożnie przykryj napompowany i balon nasączonymi klejem serwetkami i koronką

Teraz musisz nadmuchać balon. Idealny, jeśli używasz prostej i wytrzymałej okrągłej piłki. Sam określ rozmiar.

Ostrożnie przykryj napompowany i balon serwetkami i koronką nasączoną klejem. Staraj się nie zostawiać pustej przestrzeni między materiałem, ale nie nakładaj go grubą warstwą. Po całkowitym owinięciu kulki należy ją ostrożnie powiesić i poczekać, aż klej całkowicie wyschnie i zamienić serwetki z koronką w rodzaj skórki.

Następnie kula musi zostać rozerwana igłą lub czymś podobnym. Resztę kuli należy ostrożnie usunąć. Teraz dla większej stabilności ażurową kulkę można spryskać lakierem do włosów. W tym przypadku doskonale sprawdził się lakier do włosów. Sprawdzone eksperymentalnie.

Teraz pozostaje tylko doczepić pętlę do zawieszenia i to wszystko..

Teraz pozostaje tylko przyczepić pętlę do zawieszenia i to wszystko.

Rada: nie używaj tego wzoru jako świecznika (w Internecie są takie pomysły). Ażurowa kula może łatwo się zapalić, a rezultatem może być bicie po pośladkach strażaków, a nie zabawna rozrywka. Nie zepsuj swoich wakacji!

Obejrzyj film na temat: Bombka świąteczna wykonana z nici

Zabawki świąteczne: ciepłe czapki

Chociaż czasami zima w naszym rejonie przypomina wiosnę i głęboką jesień, a potem znowu wiosnę, jednym słowem o każdej porze roku po prostu nie zima ze śniegiem. Ale ciepła czapka z dzianiny nadal pozostaje symbolem zimowego chłodu i śniegu. Skorzystaj z naszego pomysłu i stwórz zabawne ciepłe czapki jako zabawki choinkowe. Oryginalnie i co najważniejsze praktycznie z kosza.

Zabawki świąteczne: ciepłe czapki

Więc czego potrzebujesz:

A dokładniej, szpule z papieru toaletowego, folii spożywczej lub innej lekkiej tekturowej szpuli

1. Śmieci. Lub raczej rolki papieru toaletowego, folii spożywczej lub innej lekkiej rolki tekturowej, którą możesz teraz wyjmować z kosza na śmieci..

Pozostałości nici z dziania. Pożądane jest, aby miały w przybliżeniu taką samą teksturę.

2. Pozostałości nici z dziania. Pożądane jest, aby miały w przybliżeniu taką samą teksturę i grubość, ta ostatnia jest ważniejsza. Długość segmentu można przyjąć od 25 centymetrów.

zrób to sam czapeczki na choince

3. Nożyczki.

4. Władca.

5. Prosty ołówek lub coś, czym można robić notatki.

Zacznijmy robić:

Tekturowe cylindry należy oznaczyć i pokroić w pierścienie, jak ogórek. Sam wybierz szerokość każdego pierścionka. To określi, którą klapę czapki chcesz zrobić.

Tekturowe cylindry należy oznaczyć i pokroić w pierścienie, jak ogórek

Wskazówka: jeśli planujesz robić szerokie mankiety, to długość nici również musi zostać zwiększona.

Nici muszą być złożone na pół i zapętlone na tekturowych pierścieniach. Muszą być stale ciasno do siebie przesunięte. Butla musi być mocno zawiązana.

Kiedy skończysz z nitkami, musisz wsunąć wolne końce do tekturowego pierścienia i związać je w wiązkę z tyłu

Kiedy skończysz z nitkami, musisz wsunąć wolne końce do tekturowego pierścienia i związać je w wiązkę z tyłu.

Zostaw jakieś luźne nitki około centymetra

Zostaw jakieś luźne nitki około centymetra, gdy odetniesz nadmiar tworzą rodzaj pompona.

Pętelka do zawieszania może być wykonana z tej samej nici

Dzięki temu kapelusz będzie wyglądał realistycznie i uroczo. Pętelka do zawieszenia może być wykonana z tej samej nici, którą złapałeś górę czapki pod pomponem.

Kiedy skończysz z nitkami, musisz wsunąć luźne końce do wewnątrz.

Tak więc podczas zawieszania czapka nie będzie wisieć równomiernie, a to da asymetrię produktowi, co tylko korzystnie wpłynie na wygląd..

odciąć pozostałe nitki

Wszystko. Twoje ręcznie robione dekoracje są gotowe. Pospiesz się, aby wypróbować je w jodełkę.

Wszystko. Twoje ręcznie robione dekoracje są gotowe. Pospiesz się, aby wypróbować je na choince.

Płatki śniegu i plastikowe butelki

I znowu materiał na przyszłe arcydzieło to nic innego jak śmieci. Butelka lemoniady zostałaby wyrzucona w innym czasie, ale nie w tym przypadku. Proponujemy Ci następujący pomysł, a mianowicie płatek śniegu z dna plastikowej butelki. To rzemiosło będzie idealnie pasować do wszelkich innych ozdób choinkowych. A płatek śniegu jest tradycyjnym symbolem zimy i Nowego Roku..

Płatki śniegu i plastikowe butelki

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć wspaniałą dekorację choinkową:

 • Plastikowe butelki. Standardowy przezroczysty lub niebieski / cyjan.
 • Nóż biurowy.
 • Szydło.
 • Barwnik.
 • Pędzle.
 • Nić lub cienka wstążka, aby zabawkę można było zawiesić.
 • Cekiny do dekoracji według własnego uznania.

DIY świąteczne zabawki z plastikowych butelek

Z całej butelki interesuje nas tylko dno. Odetnij go nożem biurowym. Zrób to tak nisko, jak to możliwe. Podgrzej szydło i ostrożnie wykonaj otwór w nacięciu, w który ostatecznie przewleczesz nić do zawieszenia..

DIY świąteczne zabawki z plastikowych butelek

Teraz nałóż wzór loków lub linii na wycięte pośladki. Może być zarówno złożony, jak i bezpretensjonalny, zależy to od twojej wyobraźni i życzeń. Możesz dodać brokat do obrazu lub wymieszać go z farbami. To wszystko, ozdoba choinkowa jest gotowa.

Ponieważ pewna niezręczność tkwiąca tylko u dzieci, nazwijmy to urokiem, jest wymagana do stylizacji naszej biżuterii

Bombki choinkowe stylizowane DIY

Zadzwoń do dzieci! Proponowany pomysł pozwoli ci po prostu uczciwie spędzić zabawne minuty, jeśli nie godziny, razem. Wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że bombki są okrągłe i wypukłe. Nie, ale to wcale nie wpływa na oryginalność i piękno zabawek. Co więcej, proces produkcji jest absolutnie prosty. Nawet małe dziecko sobie z tym poradzi. Jeszcze lepiej, aby dzieci pomogły Ci w procesie produkcyjnym. Ponieważ pewna niezręczność tkwiąca tylko u dzieci, nazwijmy to urokiem, jest wymagana do stylizacji naszej biżuterii.

Bombki choinkowe stylizowane DIY

Czego potrzebujesz, aby zrobić niesamowite kulki:

 • Wielokolorowe nici dziewiarskie. Lepsza niż średnia grubość.
 • Drut lub gałązki, które łatwo zginają i zachowują swój kształt.
 • Szczypce.
 • Koraliki z dużymi otworami.
 • Fantazja.

Czego potrzebujesz, aby zrobić niesamowite kulki

Zacznijmy robić noworoczne rzemiosło

Drut bierzemy i owijamy kawałkiem ciemnej tkaniny lub nitką lub ciemnym papierem. Nie trzeba tego robić ostrożnie, wystarczy, że przewód jest schowany w 80%..

Szczypcami chwytamy za wolne końce i wykonujemy kilka obrotów

Wolne końce chwytamy szczypcami i wykonujemy kilka obrotów. Upewnij się, że drut jest trzymany razem, a materiał do owijania jest zabezpieczony. Okazało się, że niezupełnie równy okrąg z antenami.

Jeśli używasz gałązek, przymocuj je nitką, aby zachować kształt.

Jeśli używasz gałązek, przymocuj je nitką, aby zachować kształt. Robiąc tylko kilka obrotów. I nie zapomnij zostawić długich końcówek na oczko, aby można było zawiesić piłki..

Nawiasem mówiąc, miejsce, w którym drut zamyka się w kółko, można również ozdobić.

Nawiasem mówiąc, miejsce, w którym drut zamyka się w okrąg, można również ozdobić.

Teraz bierzemy wielokolorowe nici i nawijamy je na prowizoryczną ramę. Robimy to nie ciasno, ale też słabo. Możesz użyć maksymalnie trzech kolorów, najlepiej kontrastowych.

Teraz bierzemy wielokolorowe nitki i nawijamy je na improwizowanej ramie

Na nitce, którą zamierzasz nawinąć jako ostatni, nawlecz kilka koralików, jeśli chcesz. Przymocuj nić na „ogonie” ramy.

To wszystko, twoje świąteczne zabawki są gotowe własnymi rękami. Niezwykle prosty, ale niezwykły i przyciągający wzrok

To wszystko, twoje świąteczne zabawki są gotowe własnymi rękami. Niezwykle prosta, a jednocześnie nietuzinkowa i przykuwająca wzrok. Szczęśliwego Nowego Roku!