Lumigurumi - tkanie z gumek zabawek i figurek

Wiele szwaczek zna ten rodzaj robótek ręcznych jako amigurumi. Pomimo niezwykłej nazwy, amigurumi to zwykłe dzianie zabawek z nici. Wraz z pojawieniem się gumek RainbowLoom pojawił się inny rodzaj robótek ręcznych – Lumigurumi. Często te dwa kierunki nie są rozdzielone, po prostu robią na drutach zabawki z różnych materiałów. W tym artykule dowiesz się, jak zawiązać króliczka, myszkę i konia z gumek RainbowLoom. Nawet jeśli nie masz umiejętności robienia na drutach lub pracy z gumkami, za pomocą samouczków wideo możesz łatwo zrobić dowolną zabawkę.

Materiały:

– gumki;

– hak;

– proca lub maszyna.

– Koraliki;

– sintepon.

Mistrzowska klasa króliczka Lumigurumi

Figurka króliczka stanie się ulubioną zabawką dziecka, a także pomoże mu w nauce tkania z gumek. Zasada tkania jest dość prosta: trzeba nawinąć elastyczną taśmę głównego koloru na procę lub widelec w czterech obrotach. Następnie kolejną gumkę przeciąga się przez tę na procy i zakłada na haczyk. Okazuje się, że na haczyku znajdują się dwie pętle powietrza, z których jedna jest przeciągana przez drugą. W rezultacie kolumna procy jest całkowicie spleciona w okrąg. Następnie możesz usunąć wszystkie pętle i przerzucić je przez haczyk, aby kontynuować tkanie..

Obejrzyj przydatny film: Króliczek z gumek

Warto zauważyć, że taką zabawkę 3D można utkać w ogóle bez maszyny i procy. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zrobić królika z gumek, zobacz wideo.

Mistrzowska mysz z gumek

Najprawdopodobniej widziałeś już taką mysz z nici, więc jeśli masz umiejętności szydełkowania, możesz łatwo zrobić piękną zabawkę. Zaczynamy tkać mysz z gumek z ucha. Okazuje się, że cztery razy przekręcisz jedną gumkę na procy, a następnie zaplecisz ją w półkole, dodając gumki. Następnie możesz zdjąć oczko i kontynuować tkanie. Aby było to wygodne, zaznacz ostatni rząd zamkiem i splot w kółko. Będziemy musieli zrobić kilka pustych miejsc. Po połączeniu wszystkich części mysz musi być wypełniona wyściółką poliestrową.

Obejrzyj przydatne wideo: zabawkowa myszka lumigurumi

Obejrzyj lekcję mistrzowską krok po kroku w filmie. Zabawka 3D DIY wykonana z gumek może być miłym prezentem dla dziecka lub ozdobić torebkę.

Jak zrobić konia z gumek RainbowLoom

Zabawki wykonane z gumek prezentują się oryginalnie w pęku kluczy, a także mogą ozdobić długopisy, piórnik czy torebkę. Korzystając z techniki lumigurumi, możesz wykonać wolumetryczne konie 3D lub wersje płaskie. Same robótki z gumek RainbowLoom pochodziły z zagranicy, więc ciekawe lekcje mistrzowskie częściej można znaleźć w języku obcym, ale zasada tkania jest wszędzie taka sama. Po obejrzeniu filmu, nawet bez znajomości języka, zrozumiesz, w jakiej kolejności dodać gumki, aby zrobić figurkę.

Obejrzyj przydatny film: Zrób to sam gumowy koń

Zabawki dla koni Lumigurumi wykonane z gumek

Konia można zrobić z gumek na maszynie, procy, a nawet widelcu. Najważniejsze to być cierpliwym i wykazywać wyobraźnię. O ile wcześniej dzieci zbierały figurki z Kinder Surprises, dziś mogą samodzielnie wykonać małe zabawki z gumek RainbowLoom. Oglądaj filmy i powiększaj swoje kolekcje.