Zestawy do wyplatania z gumek, zabawek i bransoletek

Robótki ręczne zajmowały ważne miejsce w życiu człowieka od czasów starożytnych. Szczególnie popularne są te rodzaje hand-made, które pozwalają na tworzenie różnorodnej biżuterii oraz biżuterii na ubrania. W związku z tym, że moda ciągle się zmienia, pojawiają się również nowe narzędzia do robótek ręcznych. Loom Bands to zabawa dla dzieci i dorosłych, ponieważ w ciągu kilku minut jasne gumki zamieniają się w oryginalną biżuterię. W tym artykule dowiesz się, jak tkać gumowe bransoletki i jaki zestaw do tkania gumek kupić..

Rodzaje zestawów do wyplatania irysów

Przed zakupem zestawu zdecyduj, jak profesjonalnie chcesz wykonywać tego typu kreatywność. Koszt zestawu tkackiego zależy od jego konfiguracji. Najbardziej budżetowa opcja obejmuje mini-maszynę przypominającą widelec, plastikowy haczyk i gumki w kilku kolorach. Pomimo tego, że zestaw jest dość prosty, pomoże Ci opanować podstawy tkania. Możesz spróbować tkania irysów techniką chodnikową, francuskim warkoczem i rybim ogonem.

minimalny zestaw do tkania z gumkami

Rybi ogon na miniaturowej maszynie zdjęcie

Jedną z najłatwiejszych metod tkackich jest Fishtail. Użyj gumek w tym samym kolorze lub różnych, ponieważ wygląd gotowego produktu zależy od Twojej wyobraźni.

Weź jedną gumkę, przekręć ją w ósemkę i połóż na mini-ramce.

Rybi ogon na miniaturowej maszynie zdjęcie

Załóż gumkę na wierzch, ale nie przekręcaj jej. Zakładamy również trzecią gumkę. Potem możesz zacząć się tkać. Aby to zrobić, szydełkuj najniższą gumkę i przeciągnij ją przez pozostałe dwie do środka. Powtórz to samo po drugiej stronie. Załóż nową gumkę na wierzch bez skręcania. Teraz składamy dolną gumkę po obu stronach do środka. Tak więc splot, aż tęczówka będzie miała odpowiedni rozmiar. Rezultatem jest gęsta wić, która z wyglądu przypomina rybi ogon..

bransoletka typu fishtail wykonana z gumekBransoletka typu fishtail wykonana z gumek

Komplet gumek zawiera specjalne haczyki w kształcie litery C i S. Przymocuj jeden z nich z jednej strony, usuń nadmiar gumek. Bransoletka z rybim ogonem jest gotowa!

Wykwalifikowane szwaczki zmieniły tę technikę nie do poznania, na przykład tkanie bełkotu rybiego ogona. Po opanowaniu podstaw tej techniki możesz ją również modyfikować..

Francuski warkocz na mistrzowskiej klasie mini-frame

Ta technika jest również dość prosta, jednak gotowa bransoletka okazuje się bardziej elegancka, w przeciwieństwie do poprzedniej wersji. Nasuń gumkę ósemkową na procę, a następnie dwa rzędy gumek nieskręconych. Z jednej strony trzeba podważyć dolną gumkę i rozciągnąć ją do środka, a z drugiej do środkowej. Oznacza to, że tkactwo jest nieco podobne do poprzedniego, tylko różne noże są usuwane do środka. Tkanie należy zakończyć w ten sam sposób, zapinając zapięcie na haczyk.

Prosta bransoletka "francuski warkocz" z gumek, lekcja wideo.

Iris w technice Sidewalk na procy

Bransoleta chodnikowa okaże się masywniejsza, więc potrzeba do tego trochę więcej gumek. Na mini-maszynie musisz założyć dwie gumki skręcone o osiem, a następnie jeszcze dwie, ale już nie skręcane. Szydełkuj dolne gumki z jednej strony do środka. Następnie ponownie załóż dwie gumki. Jeśli pierwszy raz usunąłeś zawiasy po lewej stronie, teraz usuń po prawej, ale nie jeden, ale dwa podwójne zawiasy na raz. Następnie ponownie załóż dwie gumki bez skręcania, a następnie usuń dwie pętle z każdej strony. Gdy bransoletka ma odpowiednią długość, usuń dwie pętle po obu stronach i zabezpiecz je zapięciem..

Elastyczna bransoletka "Chodnik", instrukcja wideo.

Zestaw dziecięcy do tkania gumek

Istnieje inna wersja zestawów – dla dzieci. Jego cechą charakterystyczną jest niewielka maszyna, już nie z dwoma, ale z większą liczbą słupków. Dzięki temu projektowi możesz opanować nowe techniki tkackie, na przykład kwadratowe..

Tkanie na mini maszynie

Jeśli chcesz utkać bransoletkę z kwadratowej ryby, umieść jedną elastyczną taśmę na środkowych czterech kolumnach, a następnie przekręć ją w pobliżu każdej kolumny. Załóż dwie dodatkowe gumki na górze, ale nie przekręcaj ich. Teraz szydełkuj dolną gumkę i przeciągnij ją przez dwie górne gumki. Ponownie przymocuj jedną gumkę do czterech kolumn i złóż dolne do środka, przechodząc przez kolumny. Gdy bransoletka będzie miała odpowiednią długość, odciągnij pierwszą pętlę i nawlecz na nią haczyk. Tęczówka jest gotowa!

Tkanie z gumek na mini krośnie

Pragnę zauważyć, że ten rodzaj robótek ręcznych pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małej, uspokaja układ nerwowy, ćwiczy uwagę i rozwija kreatywność u dzieci..

Profesjonalny zestaw Rainbow Loom

Jeśli interesują Cię bardziej złożone produkty gumowe, to zdobądź profesjonalny zestaw, czyli plastikowe etui z dużym krosnem, haczykiem i gumkami w różnych kolorach. Maszyna składa się z wyjmowanych części, dzięki czemu rozszerza możliwości tkania. Dzięki temu zestawowi Rainbow Loom możesz utkać nie tylko proste bransoletki, ale także różne figurki lub akcesoria..

Koala na maszynie Rainbow Loom

Ta mała zabawka może służyć jako brelok lub jako ozdoba na długopis. Na jednego koala potrzebujesz 96 gumek w trzech kolorach. Ciemny odcień jest przydatny dla uszu, więc trzeba wziąć 8 gumek, na główny kolor – 70, a pozostałe gumki – odcień koloru głównego.

Koala na maszynie Rainbow Loom

Weź dużą maszynę z trzema rzędami kolumn, z otwartymi bokami skierowanymi w prawo. Zacznij tworzyć podstawę głowy, w tym celu załóż dwie gumki na pierwszych trzech kolumnach i zamocuj je w kółko.

Weź dużą maszynę z trzema rzędami kolumn, z otwartymi bokami skierowanymi w prawo.

Załóż gumki na środkową kolumnę w okolicy głowy..

Załóż gumki na środkową kolumnę w okolicy głowy.

Następnie zrób szyję – są to kolumny niedaleko środkowej części głowy, następnie ramiona i tułów. Użyj ciemnych gumek, aby zaznaczyć miejsce na nogi na ciele. Na najbardziej ekstremalnych kolumnach musisz założyć jedną gumkę, z której każda jest owinięta 4 razy. Teraz zdejmij gumki ze środka, przeciągając dolną przez górną. Dostaniesz warkocz na uszy, zapnij go z jednej strony. Przygotuj wcześniej oczy i nos.

Dostaniesz warkocz na uszy, zapnij go z jednej strony

Możesz użyć zarówno gumek, jak i koralików. Owiń jedną czarną gumkę na każde oko. Następnie przenieś je na gumkę koloru głównego i zabezpiecz w okolicy oczu. Podobnie przenieś jedną gumkę lub koralik na gumkę koloru głównego i zabezpiecz w okolicy nosa..

Zestaw do wyplatania z gumek, wykonujemy zabawki i bransoletki

Na skrajnych kolumnach poniżej ciała nadal masz gumki, których musisz użyć do nóg koali. Szydełkuj gumkę na dole i przeciągnij przez górę. Przymocuj powstały warkocz na sąsiednich kolumnach u dołu, a drugi u góry w pobliżu szyi. Zamknij pętle wokół krawędzi.

Ponieważ na kolumnach szyi i ramion jest dużo gumek, musisz podważyć dolną i przerzucić ją na kolumnę

Ponieważ na kolumnach szyi i ramion jest wiele elastycznych taśm, musisz podważyć dolną i przerzucić ją na kolumnę. Zamknij również pętle na głowę..

Aby wyjąć koalę z maszyny, należy nawlec nową gumkę w okolicy głowy i zawiązać ją haczykiem

Aby wyjąć koalę z maszyny, należy nawlec nową gumkę w okolicy głowy i zawiązać ją haczykiem.

Pętelka jest wygodna w użyciu na brelok, a jeśli chcesz położyć zabawkę na rączce, możesz ją schować

Pętelka jest wygodna w użyciu na brelok, a jeśli chcesz położyć zabawkę na rączce, możesz ją schować.

Elastyczny brelok z ołówkiem Koala

Koala jest gotowa! Inne zwierzęta można utkać w ten sam sposób. Współcześni producenci zaoferowali miłośnikom tkania z gumek jeszcze jeden kompletny zestaw Rainbow Loom. Co zawiera zestaw do tkania tęczówki? Oprócz dużego krosna, haczyka, sprzączek i kolorowych gumek w plastikowej walizce można znaleźć różnorodne koraliki, zawieszki i dodatkowe małe krosna.