jesienne rękodzieło z warzyw zdjęcie

Więc nadeszła jesień. Jednym z pierwszych zajęć w przedszkolu, z jakimi się spotkacie, jest wystawa na temat jesieni i wszystkiego, co z nią związane. Będziemy musieli wykonać jakieś rzemiosło, najlepiej, żeby nie powtórzyło się wśród kolegów z klasy Twojego dziecka. Tutaj zebraliśmy około 40 opcji rzemiosła z warzyw i innych naturalnych materiałów o różnej złożoności..

owieczka.

Nasz artykuł przedstawi jesienne rzemiosło z warzyw na zdjęciu. Wszystkie te pomysły są cudowne. Dlatego należy je wykonać bezbłędnie. Weź rozgałęzioną główkę kalafiora, w zasadzie produkt jest prawie gotowy, pozostanie na nim, aby zaznaczyć rogi i oczy. Oczy można kupić i przymocować gotowe, można je wykonać z plasteliny lub z jesiennych jagód. Rogi wykonuje się poprzez krojenie samej kapusty nożem w odpowiednich miejscach lub składanie jej poszczególnych elementów i wkładanie ich do głowy baranka. Całość zapinana na klej lub wykałaczki.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Zegar – budzik.

Już teraz w wielu szkołach odbywają się wystawy pod nazwą Jesienna Fantazja. Dlatego nadszedł czas na tę okazję, aby zrobić rękodzieło z warzyw. W przypadku drugiego statku weź:

Plastelina.

 • Wykałaczki.
 • Okrągła dynia.
 • Bakłażan.

Dynię kroimy z boku o 2-3 cm, nie dochodząc do miąższu i pestek. Odetnij ogon z bakłażana. Następnie odcinamy kolejne 5-6 cm od nosa i ogona bakłażana, a ze skórki wycinamy cyfry rzymskie. Wskazówki zegara można wykonać z plasteliny. A wszystko łączymy w budzik z wykałaczkami.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Śmigłowiec.

 • Zajmujemy się tworzeniem rękodzieła:
 • Kilka średnich cukinii.
 • Kilka małych cukinii.
 • Marchew.
 • Szaszłyki lub wykałaczki.

Z jednej cukinii wykonujemy korpus helikoptera, z drugiej jego skrzydła. Mała cukinia trafi do ogona, a z cienkiego talerza drugiej małej cukinii i pierścienia marchwi robimy ostrza.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Grzyby na łące.

Warto zauważyć, że robienie rękodzieła na jesienną kulę z warzyw to czysta przyjemność. Aby stworzyć kolejne rzemiosło, musimy wziąć:

 • Podstawą jest pudełko, karton, tektura.
 • Marchew, jabłko, ziemniaki, zioła, wykałaczki.

Na tej podstawie najpierw układamy trawę z zieleni lub z opadłych liści. Marchewki będą udkami grzybowymi, a czapki z ziemniaków i jabłek. Nogi i czapki mocujemy wykałaczkami, w razie potrzeby można ozdobić grzyby.

rzemiosło warzywne z warzyw

Gąsienica.

A ten statek prawdopodobnie widziało wielu. Ale warto jeszcze raz przypomnieć. Brać:

 • Jabłka, marchewki, zioła. oliwki lub inne jagody.
 • Wykałaczki.
 • Stojak podstawowy.

Z jabłek połączonych wykałaczkami wykonujemy ciało gąsienicy, a z oliwek na wykałaczkach uzyskuje się rogi. Robimy nos oczami z plasteliny lub jesiennych jagód. Pierścienie marchewkowe będą świetnymi nogami. Teraz pozostaje wszystko położyć na podstawie i udekorować, jak chcesz.

rzemiosło warzywne z warzyw

Pani kapuściana.

Jesienią bardzo popularne są rzemiosło warzywne z warzyw. A dzięki temu artykułowi zrobienie ich będzie czystą przyjemnością. Będziesz potrzebować:

 • Głowa kapusty, czerwona papryka słodka, marchewka, pietruszka.
 • Kapelusz.
 • Wykałaczki.

Rzeźbimy kompozycję z główki kapusty, pietruszki i kapelusza, robimy uroczą buzię z oliwek, marchewki, pieprzu.

rękodzieło na jesienną kulę warzyw

Jeż.

Dobieramy materiał:

 • Podstawa kartonowa.
 • Wydłużona dynia.
 • Oliwki lub winogrona.
 • Marchewki, jabłka, ziemniaki, grzyby.
 • Wykałaczki.

Na podstawie wystawiamy polanę. Zbieramy jeża z ziemniaków, marchwi i dyni, jak na zdjęciu, Teraz przywiązujemy do niego nos, oczy i ciernie. A na kolce ładujemy grzyby i jabłka, można jeszcze mieć liście.

rękodzieło na jesienną kulę warzyw

Szydełko od Smeshariki.

Tę postać tworzymy z:

Kapusta średnia, kilka listków kapusty, cukinia, marchewka, pietruszka.

Kilka pierścieni cukinii będzie nogami, kładziemy na nich główkę kapusty, będzie to ciało. Wytnij uszy z pary liści i włóż je w nacięcia na głowie. Wykonujemy również uchwyty z cukinii, marchewkę można włożyć do jednej ręki. Włosy zajęcze wykonujemy z czubków pietruszki i marchwi. Oczy są narysowane lub dołączone gotowe. Wylewkę wykonujemy z zębami z materiału, który się stał.

piękne rękodzieło z warzyw

Kolczasty kaktus.

Jeśli interesują Cię rzemiosło warzywne, które możesz zrobić własnymi rękami do szkoły, ten artykuł został stworzony specjalnie dla Ciebie. Tutaj znajdziesz być może wiele ciekawych rzeczy. Na przykład, aby stworzyć następujący statek, weź:

 • Słodka papryka lub ziemniak.
 • Ogórek i wykałaczki.

Odetnij 2/3 ziemniaków. Łyżką robimy wgłębienie w korpusie ziemniaka, wygarniamy rdzeń, rzeźbimy krawędzie. W ten sam sposób przygotuj słodką paprykę. To będzie garnek. Wkładamy tam ogórek i przyklejamy go wykałaczkami, staną się cierniami. Kolce można pomalować, aby z resztek materiałów zrobić twarz kaktusa.

rzemiosło warzywne z warzyw

Magiczny powóz.

Powóz rzemieślniczy, zgodnie z oczekiwaniami, wykonany jest z dyni. Będziesz także potrzebował:

 • Mała dynia 4 szt, wykałaczki.
 • Do dekoracji – wstążki, cyrkonie, koraliki. Kwiaty.

W dyni wycinamy drzwi, okna, kładziemy squasha jako kółka (pierścienie dyni nadają się również, jeśli nie ma squasha). Dekorujemy powóz. Jeśli jest możliwość postawienia woźnicy i postawienia koni, to robimy to.

rzemiosło warzywne z warzyw

Spacerowicz.

Z warzyw można wytwarzać różnorodne wyroby rzemieślnicze. I możesz się o tym przekonać, jeśli dokładnie przestudiujesz tę publikację. Ogólnie rzecz biorąc, aby zrobić wózek, potrzebujesz:

 • Wydłużony arbuz i para krążków ananasa.
 • Para pierścieni z cukinii lub pomarańczy, 4 oliwki i wykałaczki.

Nabieramy miąższ arbuza, pozostawiając całą skórkę o pożądanym kształcie. Pozostała skórka trafi do rączki. Wykonujemy koła pomarańczowe lub do squasha. Włóż oliwkę lub winogrono na środek każdego koła. Kwiaty na dachu wykonujemy z miąższu arbuza lub ananasa. Wszystkie części są przymocowane wykałaczkami.

DIY rękodzieło warzywne do szkoły

Świnia pod słodyczami.

 • Znowu podłużny arbuz, też guziki.
 • Różowy filc i wykałaczki.

Wybierając miąższ, zachowujemy pożądany kształt skórki. Użyj przycisków, aby zrobić pysk świni. Uszy i ogon będą wyczuwalne. Nogi wykonujemy z resztek skórki arbuza.

DIY rękodzieło warzywne do szkoły

Statek.

Duży bakłażan lub cukinia, słodka papryka (czerwona), liście kapusty 4 szt.

Długie szaszłyki i wykałaczki.

Wytnij kształt łódki nożem. Żagle wykonujemy z szaszłyków z liśćmi kapusty. I zrób flagę z czerwonej słodkiej papryki.

DIY rękodzieło warzywne do szkoły

Mały kosz.

Obierz dużą dynię z miąższu i nasion. Możesz udekorować go rzeźbieniami według własnych upodobań i wypełnić go warzywami, owocami, jagodami lub orzechami. I możesz też słodycze.

nazwa rzemiosła warzywnego

Kot.

W tym artykule przedstawiono również rzemiosło zwierzęce wykonane z warzyw. Wyżej były takie przykłady, a teraz warto podać jeszcze jeden. Przy odrobinie wysiłku możesz stworzyć wspaniałego kota. Ostrożnie obierz żarówkę, zachowując czułki. Kładziemy go na krążku cebuli. Za pomocą małych nacięć wykonujemy uszy kota. Wytnij też oczy i usta. Ogon robimy ze złomu.

jak zrobić rzemiosło z warzyw

Helikopter z krokodylem.

 • Dynia z cukinii, małe ogórki.
 • Marchewki, bita, wykałaczki.

Wytnij kabinę w cukini. Z ogórków wykonujemy ogon i skrzydła helikoptera. Śmigło będzie burakiem. A kierownica z kołami to marchewka. Z ogórków robimy krokodyla. Umieszczamy go w kokpicie i, jeśli jest to pożądane i możliwe, mocujemy przed nim plastikową szybę ochronną w kokpicie. Wykonujemy czapkę z oczami i improwizowanym materiałem.

jak zrobić rzemiosło z warzyw

Ech, sandały …

Będą potrzebować kilku żółtych i długich cukinii. Oczyszczamy z nich rdzeń, a skórkę wykonujemy w postaci łykowych butów. Możesz na nich bazgrać lub narysować żądane wzory.

piękne rękodzieło z warzyw

Lesowiczok.

Wykonujemy polanę leśną z opadłych liści, zieleni, jagód jarzębiny, gałęzi i kwiatów, sadzimy na niej naszą cukinię. Następnie robimy z niego chłopa – leśnika, jak podpowiada fantazja, rysujemy twarz, zakładamy kapelusz, robimy brodę.

piękne rękodzieło z warzyw na wystawę

Żaba.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić rzemiosło z warzyw, w tym artykule znajdziesz wiele interesujących rzeczy. Aby zrobić żabę wziąć:

Zielone jabłko, mały ogórek, ciemna oliwka lub winogrono, 5 jasnych winogron, wykałaczki.

Jabłko będzie ciałem, wystarczy poprawnie wyciąć usta. Naprawiamy lekkie winogrona, takie jak ręce i nogi, oczy. Nakładamy na wierzch korony ogórka.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Maszyna do pisania.

Tutaj będziesz potrzebować:

Marchewka, ogórek, 1 duże i 3 małe winogrona, krążek do squasha, wykałaczki.

Sama maszyna wykonana jest z ogórka. Koła będą marchewkowe. Obrany półpierścień do squasha na stoisku. A winogrona będą reflektorami.

piękne rękodzieło z warzyw na wystawę

Miś.

Aby stworzyć postać, przygotuj:

3 owalne ziemniaki, 1 średni ziemniak, 1 mały ziemniak, wykałaczki.

Połącz 2 duże ziemniaki do głowy i tułowia, wytnij stosy i nogi z 3 dużych ziemniaków i połącz z korpusem. Mały ziemniak to beczka miodu przyczepiona do dłoni. Oczy i nos można narysować.

piękne rękodzieło z warzyw na wystawę

Muchomor.

Przygotować:

 • Zielona dynia, długa dynia.
 • Kolorowy papier i klej.
 • Plastelina.
 • Wykałaczki.

Odetnij nos dyni, pozostawiając 8-10 cm, to jest na czapkę. Z cukinii zrób grzybową nogę. Połącz je razem wykałaczkami. Kapelusz należy pomalować na czerwono i nałożyć białe kropki.

Zrób twarz z plasteliny i kolorowego papieru.

nazwa rzemiosła warzywnego

Mysz – noorushka.

 • Melon mały.
 • Arbuz z białą skórką.
 • Para ciemnych oliwek lub winogron.
 • Wykałaczki.

Podrap arbuza oczy, nos i usta nożem, podrap też czułki. Zrób źrenice z oliwek lub winogron, przecinając je na pół. I z całych oliwek lub winogron zrób dziobek. Zrób uszy z 2 połówek melona.

nazwa rzemiosła warzywnego

Małpa.

Piękne rękodzieła wykonane z warzyw przypadną do gustu każdemu bez wyjątku. Dlatego warto jak najszybciej zrobić coś niezwykłego i pięknego. Dla małpy potrzebujesz:

Pomarańcze duże i małe, ananas, mały arbuz z białą skórką, kilka oliwek, wykałaczki.

Pokrój ananasa z obu stron, połącz z arbuzem. Delikatnie zarysuj oczy na arbuzie. Dołączamy tam połówki oliwek w formie oczu. Z dużej pomarańczy robimy usta i przyczepiamy je do głowy. Z oliwki robimy nos, a także przyczepiamy go do głowy. Z małej pomarańczy zrób uszy i przymocuj je.

nazwa rzemiosła warzywnego

Ośmiornice.

Musisz znaleźć podobne marchewki, mocno rozgałęzione i dodać do nich części twarzy ze złomu.

 • palmy.
 • Słodka papryka zielona i czerwona.
 • Pomarańczowy.
 • Oliwki czarne i zielone.
 • Zielona cebula.
 • Szaszłyki.

Do przeciętych na pół pomarańczy włożyć szaszłyki i nawlec oliwki na całej ich długości. Z papryki robimy wierzchołki dłoni. Jedną dłoń można zrobić z cebuli. Połóż oliwki na wierzchołkach wszystkich palm.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Pająk.

Długa dynia lub żółta dynia.

 • Zielona dynia, płaska.
 • Małe marchewki 12 szt.
 • Podstawa rozliczenia.
 • Opadłe liście.
 • Wykałaczki.

Pokrój długą dynię lub cukinię i włóż do płaskiej, tam też pokrój. Zrób nogi z marchewki. Następnie sadzimy pająka na polanie. Z plasteliny robimy oczy i usta.

rzemiosło zwierzęce z warzyw

Pingwiny.

Pingwiny wycinamy z bakłażanów, robimy im twarze z marchewki, a także nogi i dzioby.

rzemiosło zwierzęce z warzyw

Pociąg.

Łatwo jest zrobić z kilku młodych cukinii. Ich pierścienie zrobią koła. Możesz dodać pałeczki do obrazu, a także zrobić fajkę i nos z marchewki.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Wieprzowy.

Dzięki naszym instrukcjom będziesz mógł wykonać piękne rękodzieło z warzyw na wystawę. Świnie są zrobione z ziemniaków, a różowy jest lepszy. Do niej z różowej plasteliny rzeźbimy prosięta, uszy, ogonki. Lepiej wyrzeźbić oczy z czarnej plasteliny. Następnie możesz umieścić je na polanie lub w długopisie..

jesienne rękodzieło z warzyw zdjęcie

Samochód retro.

Kartonowe koła można przymocować do średniej długości cukinii, drucianej kierownicy, zbudować kabinę z czarnego kartonu i połączyć ją z cukinią.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Ryba wróżka.

Cukinia może być nie tylko piękna, a nawet, na przykład, z zakręconym ogonem, jest bardzo odpowiednia do stworzenia bajecznej ryby. Przyda się również karton i plastelina z farbami. I będzie można go ozdobić na każdy gust i kolor..

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Świąteczna usługa.

Z 1 dużej i pary małych dyń możesz zrobić parę herbat z imbrykiem. Kawałki cienkiego i giętkiego węża posłużą jako wylewka i uchwyty. Dynie należy uwolnić od miąższu z nasionami. Ponadto odcięty blat posłuży jako pokrywka na czajniczek. W przypadku filiżanek ich wierzchołki staną się spodkami. Wtedy pozostaje tylko udekorować swoją usługę..

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Kreskówki – Smeshariki.

Z ziemniaków, cebuli, jabłek i gruszek, a także plasteliny, cukinii i wykałaczek, możesz stworzyć cały zespół Smeshariks. Cukinia stanie się samochodem, a z każdego warzywa lub owocu zrobi każdy z bohaterów kreskówek.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Bałwan z kapusty. 

Tak więc z kilku głów kapusty, oczywiście, marchewki (gdzie możemy się bez niej obejść), pieprzu, szalika i szaszłyków, budujemy bałwana. Łączymy główki kapusty razem ze szpikulcem, przyczepiamy marchewkę, zakładamy pieprzowy kapelusz i zawiązujemy szalik, a oczy i usta można zrobić z plasteliny.

jesienne rzemiosło warzywne fantasy

Ciągnik.

 • Para długich żółtych cukinii,
 • Marchewka.
 • Plastelina.
 • Podstawa kartonowa.

Na podstawie wykonujemy polanę lub drogę. Z jednej cukinii wykonujemy podstawę ciągnika, az drugiej – kabinę. Koła wykonujemy z krążków z cukinii. Marchewka stanie się fajką. Jej pierścienie posłużą jako kierownica i reflektory. Możesz też zrobić człowieka z plasteliny i umieścić go w kokpicie..

jesienne rękodzieło z warzyw zdjęcie

Dynia – teremok.

Dynię umieszczamy na polanie – zdobionej tekturowej podstawie. Po wybraniu z niej miazgi wytnij okna i drzwi. Umieść trawę na dachu. Następnie dekorujemy dom według naszego gustu i możliwości.

jesienne rękodzieło z warzyw zdjęcie

Ślimak.

W razie potrzeby pokrój cukinię z dynią, połącz je na podstawie. Twarz można wykonać z jagód, plasteliny, koralików. I udekoruj ślimaka wszystkim, co jest pod ręką – wstążkami, koralikami itp..

jesienne rękodzieło z warzyw zdjęcie

Sowa.

Wygodne będzie pocięcie arbuza za pomocą noża do drewna. Z marchewki wyjdzie doskonały nos, a powieki i oczy robimy z improwizowanego materiału.

rękodzieło na jesienną kulę warzyw

żółw.

W ramach tego artykułu przedstawiono nazwę rzemiosła warzywnego. Wszystkie rzemiosło są proste w ich wykonaniu. Ten ostatni również należy do tej liczby. Z 3 ogórków, główki kapusty, wykałaczek i drutu można zrobić świetnego żółwia. Kapustę należy pokroić dla stabilności i z tych samych krążków ogórka, aby zrobić skorupę żółwia. Jedna trzecia ogórka trafi do głowy. Przyklej na nim oczy koralika lub jagód, załóż okulary wykonane z drutu. I możesz uszyć lub zrobić na drutach malutką czapkę.

rękodzieło na jesienną kulę warzyw