jesienne rzemiosło z cukinii

Rękodzieło jest dziś bardzo popularną działalnością. Ten rodzaj biznesu przyciąga wielu. Dorośli i dzieci wybierają do tego różne materiały, które również mogą być naturalne. Dzisiaj przyjrzymy się warzywom, a mianowicie cukinii i temu, co można z nich zrobić. Cukinia – jest jak biała prześcieradło – włącz wyobraźnię, a może stać się statkiem, helikopterem i powozem dla księżniczki … I to przy minimum przydatnych narzędziach i dodatkowych materiałach. Wrzesień tuż za rogiem, co oznacza, że ​​czas na dziecięce wystawy z naturalnych materiałów w przedszkolach i szkołach podstawowych. Ogólnie rzecz biorąc, po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak zrobić rękodzieło z cukinii. Ich opis i zdjęcie zostaną Ci przedstawione..

Główną zasadą w tej kwestii jest zbieranie równych, symetrycznych i nieuszkodzonych owoców cukinii..

Cukinia – statek

Wymiary twojego statku będą zależeć od wielkości cukinii – czy będzie to ogromny jacht, czy mała zwinna łódka.

Cukinię najpierw umyj i osusz, a następnie pokrój wzdłuż, nie zdejmując skóry. Usuwamy tylko górną część, około 1/3, aby pozostała masa dla jednostki.

Całą miazgę i ziarna – w dół robimy jasne flagi, kierownicę i inny sprzęt z papryki lub marchewki.rzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodu

Możesz nawet zrobić drabinę z odciętego szczytu. Wykałaczki pomogą ci w razie potrzeby utrzymać wszystko razem, a jeśli chcesz, możesz udekorować statek kwiatami i liśćmi..

Liście kapusty to także świetne flagi i żagle! Możesz je pomalować gwaszem, na przykład szkarłatem. Ale możesz też użyć prostej jasnej tkaniny..

rzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodu

Cukinia – pingwin

Jeśli potrzebujesz rzemiosła od cukinii do ogrodu, powinieneś przyjrzeć się bliżej następującemu pomysłowi. Będzie już rzeźba z cukinii, lepiej wziąć owoc z miękką skórką, który został pokrojony kilka dni temu.

Najpierw wyznaczamy skrzydła – po bokach wykonujemy owalne nacięcia w kierunku do tyłu i wyginamy je, ale nie za bardzo. Z przodu na środku można wyciąć brzuszek pingwina. Oczy można zrobić ze wszystkiego – od plasteliny, koralików, jagód, guzików.

Dziób można wyciąć z marchwi lub buraków.

jesienne rzemiosło z cukinii

Cukinia – samolot lub helikopter

Do wykonania takiego rzemiosła szczególnie nadają się cukinie o dużych rozmiarach..

Potrzebują 2 sztuk. Pozostawiamy jedną jako podstawę w oryginalnej formie. Będzie szczególnie dobrze, jeśli jego ogon będzie naturalnie wygięty do góry. Drugą cukinię dzielimy na 3 części, ponadto środkowa nie jest potrzebna i można ją od razu odłożyć na bok. A w 2 innych pośrodku robimy owalne nacięcia, żeby mocniej przylegały do ​​podstawy.

Skrzydła mocujemy za pomocą szaszłyków lub wykałaczek. Śrubę robimy z marchewki lub skórki z cukinii.

jesienne rzemiosło z cukinii

Ale z helikopterem będzie to trudniejsze, ponieważ będziesz potrzebować cukinii w kształcie helikoptera. Potem wystarczy wyposażyć go z zewnątrz we wszystkie niezbędne elementy helikoptera i gotowe do ekspozycji.!

Z cukinii również o innych kształtach, po pewnych modyfikacjach, będzie można uzyskać pożądany kształt podstawy helikoptera. Odetnij górę z przodu owocu, aby nos helikoptera był bardziej matowy, jak kokpit. Wytnij kontury drzwi i okien z boków. Przykręcamy śrubę na górze.

Małe ziemniaki nadają się jako podwozie. Możesz też zrobić kaganiec do helikoptera, stanie się o wiele śmieszniejszy.

rzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodu

Cukinia – traktor

Dzięki naszym radom możesz mieć jesienne rzemiosło z cukinii. Do następnego produktu potrzebujesz również cukinii, jeśli to możliwe, o pożądanym kształcie. Dostarczamy go z kabiną, kołami (mogą być wykonane z dowolnego odpowiedniego warzywa lub owocu).

Jest oczywiście bardziej złożony projekt techniczny dotyczący produkcji ciągnika, tutaj już musisz pokazać myślenie przestrzenne i skłonności inżynieryjne.

Jesienne rękodzieło z cukinii na wystawy dziecięcej i rodzinnej kreatywności.

rzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodu

Wynik

Jest tylko wiele kreatywnych opcji, przekonaj się sam, oglądając prezentowane zdjęcia na ten temat. Co więcej, zarówno prostsze dla młodszych dzieci, jak i trudniejsze dla starszych.

jesienne rzemiosło z cukiniirękodzieło ze zdjęć cukiniirękodzieło ze zdjęć cukiniirękodzieło ze zdjęć cukiniirzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodurzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodujesienne rzemiosło z cukiniirzemiosło od szpiku warzywnego do ogrodu