DIY rękodzieło z dyni. Zdjęcia i wideo

Jesień to wspaniały czas, który cieszy nie tylko jasnymi kolorami, ale także bogatymi zbiorami. Needlewomen nie mogą się doczekać zbierania naturalnego materiału do robienia różnych rzemiosł. W tym artykule porozmawiamy o dyni. Jest nie tylko bogaty w przydatne witaminy, ale także ma bardzo piękny kolor.. Rękodzieło z dyni są trwałe i jasne, dzięki czemu mogą długo zdobić wnętrze.

Jak przygotować dynię do rękodzieła

Ze względu na dużą liczbę kształtów i różnorodność kolorów owoce dyni są wygodne w użyciu do wykonywania różnych wyrobów rzemieślniczych, od latarki po oryginalne wazony i domy. Dynia może być nie tylko pomarańczowa, ale także biała lub zielona, ​​jednolita lub przeplatana, więc pomysłów na rękodzieło może być wiele.

Obejrzyj wideo: Piękne rękodzieło z dyni

Aby podróbki dyni przez długi czas zachowały atrakcyjny wygląd, konieczne jest odpowiednie przygotowanie owoców. Najpierw musisz wybrać piękną dynię i wymyślić pomysł na podróbkę. Następnie dokładnie spłucz wodą i wytrzyj do sucha. Następnie zdejmij górną część dyni za pomocą łodygi, aby wygodnie wyjąć miąższ. Można to zrobić zwykłą łyżką..

Dowiedz się, jak zrobić majsterkowanie z dyni z wideo:

Wewnętrzne ściany dyni należy przetrzeć papierem ściernym, ponieważ resztki miazgi mogą prowadzić do gnicia gotowego statku. Do przygotowanej dyni trzeba będzie włożyć papier, aby wchłonęła wilgoć i pozostawić owoce do wyschnięcia na kilka dni. Staraj się unikać bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć pękania powierzchni dyni. Nie spiesz się, aby szybko użyć dyni do robótek ręcznych, czasami przygotowanie jej może zająć kilka miesięcy. Jeśli dynia nie zostanie wysuszona, takie rzemiosło potrwa tylko kilka dni..

Rękodzieło ze zdjęć dyni

Z owoców okrągłych lub owalnych można zrobić świecznik lub oryginalną lampion. Najłatwiej jest odciąć wieczko z szypułką, wyciąć miąższ i włożyć do środka najzwyklejszą świecę. Możesz nawet zrobić samą świecę z dyni. Aby to zrobić, będziesz musiał zainstalować domowy knot i wlać aromatyczny wosk do przygotowanego korpusu dyni.

Najłatwiej jest odciąć wieczko z szypułką, wyciąć miąższ i włożyć do środka najzwyklejszą świecę. Możesz nawet zrobić samą świecę z dyni. Aby to zrobić, musisz zainstalować domowy knot i wlać aromatyczny wosk do przygotowanego korpusu dyni.

Jeśli masz trochę umiejętności w krojeniu warzyw lub znasz się na rzeźbieniu, dyniowe rzemiosło stanie się prawdziwym arcydziełem. Wydrukuj odpowiedni wzór na papierze i przymocuj go do dyni. Następnie za pomocą szydła zacznij dziurkować otwory wzdłuż konturu, a następnie przeciąć kontur ostrym nożem. Rzeźba stworzy latarnię z rozproszonym światłem. Gotowe lampiony można pomalować lub pokryć brokatem.

Jeśli masz trochę umiejętności w krojeniu warzyw lub znasz się na rzeźbieniu, dyniowe rzemiosło stanie się prawdziwym arcydziełem. Wydrukuj odpowiedni wzór na papierze i przymocuj go do dyni. Następnie za pomocą szydła zacznij wybijać otwory wzdłuż konturu,

Z owoców dyni można łatwo zrobić wiele rękodzieła do dekoracji wnętrz..

Z owoców dyni można łatwo zrobić wiele rękodzieła do dekoracji wnętrz.

DIY rękodzieło z dyni w pokoju dziecięcym będzie wyglądało oryginalnie.

Rękodzieło z dyni w pokoju dziecięcym będzie wyglądało oryginalnie.

Mam nadzieję, że pomysły z naszego artykułu o tym, jak zrobić zrób to sam podróbki dyni będzie Ci się podobało. Jesienne prezenty nie spowodują bezczynności żadnej szwaczki. Życzę twórczego sukcesu!