Teraz każda gospodyni domowa w mieszkaniu ma roślinę taką jak draceny

Jak hodować draceny? – prędzej czy później takie pytanie pojawia się u każdego początkującego ogrodnika.

Teraz każda gospodyni domowa w mieszkaniu ma taką roślinę jak draceny. I oczywiście wszyscy przynajmniej raz myśleli o podarowaniu jednego małego procesu takiego piękna swojemu najlepszemu przyjacielowi lub zabraniu go do wiejskiego domu, aby taki kwiat cieszył oczy gości. I tak twoje pragnienie jest sformalizowane w niezależną myśl, ale “jak to zrobić – jak hodować draceny?” – prędzej czy później takie pytanie pojawia się u każdego początkującego ogrodnika.

Niestety niewiele napisano o reprodukcji draceny, więc mam nadzieję, że ten artykuł pozostanie aktualny przez długi czas. O każdej porze roku nadaje się do rozmnażania roślin, ale najlepiej robić to oczywiście wiosną lub latem. Nie będzie potrzeby tworzenia dodatkowych warunków dla draceny i utrzymywania określonej temperatury. Jeśli jednak pojawi się pragnienie, nie trzeba czekać na „właściwą” porę roku – najważniejsze jest utrzymanie optymalnej dla rośliny temperatury, a wszystko inne nie jest tak ważne..

Dracena. Reprodukcja. Wskazówki i poradniki

Najpierw należy wziąć nóż, który należy wstępnie potraktować alkoholem i przyciąć roślinę na wysokości 6-7 cm od początku pnia rośliny.

Do rozmnażania roślin nadaje się każda pora roku. Ale najlepiej zrobić to oczywiście wiosną lub latem..

Najpierw należy wziąć nóż, który należy wstępnie potraktować alkoholem i przyciąć roślinę na wysokości 6-7 cm od początku pnia rośliny. Jeśli jest mniej pniaków, roślina może się wygiąć, więc lepiej zostawić więcej, ale nie mniej. Tutaj masz w dłoni przycięty wierzchołek rośliny. Nie przejmuj się, zrobiłeś wszystko dobrze. Następnie masz dwa sposoby na zachowanie: pierwszy polega na włożeniu czubka do wody, a następnie, po pojawieniu się korzeni, przesadzenie młodej rośliny do ziemi. Jest jednak inny sposób, który polega na natychmiastowym posadzeniu szczytu w ziemi. Zajmiemy się tym bardziej szczegółowo..

Przede wszystkim należy upewnić się, że długość cięcia wynosi co najmniej 5 cm, w przeciwnym razie roślina nie zostanie przyjęta w ziemi. Można to osiągnąć, usuwając kilka dolnych par liści. Następnie przygotowujemy się do posadzenia naszej góry, ale trzeba to zrobić mądrze: ziemia musi być zabrana z dużą zawartością torfu. Możesz nawet zanurzyć końcówkę rośliny w proszku z korzeni, za co dwukrotnie ci podziękuje. Do sadzenia nie trzeba zabierać dużej doniczki, za pierwszym razem wystarczy doniczka o głębokości nie większej niż 9 cm.

Przede wszystkim należy upewnić się, że długość cięcia wynosi co najmniej 5 cm, w przeciwnym razie roślina nie zostanie przyjęta w ziemi.

Do sadzenia nie trzeba zabierać dużej doniczki, za pierwszym razem wystarczy doniczka o głębokości nie większej niż 9 cm.

Zrób mały otwór, umieść tam końcówkę i lekko naciśnij palcami. Aby uzyskać najlepszy efekt, możesz umieścić draceny pod czapką lub w szklarni, ale jeśli nic z tego nie ma, to w porządku. Najważniejsze jest, aby zapewnić roślinie temperaturę 24-26 stopni, nie przechłodzić jej, a zimą, zwłaszcza jeśli roślina znajduje się obok akumulatora, spryskać liście i podlać na czas. Uwaga, podlewanie należy wykonywać tylko ciepłą wodą.!

Zalecamy ustawienie doniczki blatem na parapecie, ponieważ roślina potrzebuje rozproszonego światła. Nie przejmuj się, jeśli para dolnych liści żółknie i odpadnie – jest to normalne w przypadku draceny.

dsc01195

Teraz przypomnijmy sobie ten kikut, który pozostał po odcięciu wierzchołka, jeśli o nim zapomniałeś. Wystarczy umieścić go pod trzylitrowym słoikiem i pozostawić w ciepłym i jasnym miejscu.!

Nie zapomnij jednak przetworzyć cięcia: możesz to zrobić za pomocą boiska ogrodowego lub posyp go węglem drzewnym – drewnem lub aktywowanym – nie jest to takie ważne. Potem roślina wyzdrowieje i da nowe pędy, czego potrzebowaliśmy..

Czy uważasz, że konieczne jest odcięcie wierzchołka rośliny? Jest to możliwe i nie tylko jej, ponieważ rozmnażanie draceny za pomocą kawałków pnia (8-9 cm długości) jest dość proste. To wytworzy ogromną roślinę mateczną z dużą ilością pędów..

Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, wkrótce będziesz miał w domu wiele draceny, ciesząc oczy gości. To także wspaniały prezent podczas wizyty. Główne pragnienie!

I pamiętaj, każdy ogrodnik zaczynał od zera. Nie bój się, jeśli coś nie zadziała, spróbuj ponownie! A my postaramy się Ci w tym pomóc..

iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org