Rękodzieło DIY z naturalnych materiałów

Jesień to świetny czas, kiedy możesz tworzyć wspaniałe rękodzieło własnymi rękami. A wszystko dlatego, że sama natura daje nam mnóstwo materiałów zupełnie za darmo do tworzenia z nich ciekawych rzeczy. Zanim jednak zaczniesz tworzyć rękodzieło, musisz zebrać ten materiał i włączyć wyobraźnię. Jak wiecie, wielu w przedszkolu ma lekcje kreatywności. I dlatego jesienią wraz z wychowawcami dzieci w takich klasach będą mogły samodzielnie tworzyć unikalne gadżety. Ale jakiego rodzaju jesienne rzemiosło możesz zrobić własnymi rękami dla przedszkola, dowiadujemy się z tej publikacji. W tym artykule możesz zobaczyć wspaniałe rzemiosło, które spodoba się każdemu przedszkolakowi..

Jakie jesienne rzemiosło można zrobić z szyszek

Pąki to naturalny materiał. Jesienią mamy dużą ilość takiego materiału. I to ze stożków ty i chłopaki możecie robić wspaniałe rzemiosło. Na przykład, aby stworzyć takie niedźwiedzie, stożki łączy się ze sobą za pomocą kleju lub nici. Możesz też po prostu umieścić szyszki na solidnym patyku. Do szyszek można przykleić inne naturalne materiały jako dekorację..

Zdarza się, że guzek jest bardzo trudny. A żeby użyć go w pracy, wystarczy go namoczyć w czystej wodzie. Zabieg zalecany jest na 2 dni..

jakie rękodzieło zrobić z naturalnych materiałów

Proste rzemiosło z szyszek – ptak.

Jeśli twoje dzieci po raz pierwszy pracują z szyszkami, zaproś je do zrobienia takich ptaków. Być może ten statek jest najłatwiejszy. Do produkcji takiego statku zaleca się przygotowanie:

 • guzy,
 • żołędzie,
 • klej,
 • dekoracje.

Stworzenie takiego rzemiosła jest bardzo proste. Do stojaka przyklejony jest stożek (tors), który można zastąpić kawałkiem grubego kartonu. Następnie do guza przykleja się żołądź, który będzie głową ptaka. Skrzydła wykonane z jasnego papieru są przyklejone do gotowego rzemiosła.

rękodzieło do ogrodu z naturalnych materiałów

Rzemiosło z szyszek – jeleń.

Następnym statkiem w kształcie stożka jest jeleń. Trochę trudno będzie to zrobić. Ale jeśli spojrzysz na postęp prac, możesz to zrobić. Warto zauważyć, że do stworzenia takiego wielbłąda zaleca się przygotowanie elastycznego drutu. To na nim należy naciągnąć guzek, który będzie imitował szyję zwierzęcia..

zrób to sam jesienne rękodzieło dla przedszkola

Rzemiosło z szyszek – lesovik.

Ten artykuł pomoże ci zobaczyć odpowiedź na pytanie, co robić jesienne rzemiosło w przedszkolu. Po przeczytaniu tego artykułu możesz wybrać rzemiosło do wykonania na lekcjach kreatywności.

Taki zabawny i miły leśny człowiek jest zrobiony z dojrzałych i zielonych szyszek. Aby zabezpieczyć ręce, zaleca się użycie drutu. Ale zaleca się przymocowanie głowy leśnika do ciała za pomocą kleju. Twórz oczy z łuskami wypukłymi. A igły nadają się do tworzenia wąsów..

proste jesienne rzemiosło ogrodowe

Rękodzieło z roślin strączkowych

Oryginalny element dekoracyjny fasoli DIY.

Jesień to czas zbierania plonów z ogrodu. Dlatego z niektórych owoców można zrobić ciekawe rzemiosło. Na przykład teraz zaproponujemy pomysł stworzenia ciekawej butelki, którą dzieci mogą zrobić z rodzicami lub z pomocą nauczyciela. Tak więc do takiego rzemiosła potrzebna jest przezroczysta butelka i fasola o różnych odcieniach..

Jeśli mówimy o procesie tworzenia takiej butelki, warto wlać do niej fasolę warstwami i po prostu zamknąć ją korkiem. Ten statek wygląda bardzo atrakcyjnie..

zrób to sam jesienne rękodzieło dla przedszkola

Fasola rzemieślnicza. Mistrzowska klasa tworzenia kurczaka.

Fasolę można wykorzystać nie tylko do gotowania różnych potraw. Okazuje się, że fasola nadaje się nawet do stworzenia oryginalnej i jasnej aplikacji. Aby zastosować kurczaka, musisz wcześniej przygotować:

 • nożyce,
 • kolorowy karton,
 • ołówek prosty,
 • 8 sztuk nasion,
 • Biała fasola,
 • ziarno kukurydzy,
 • plastelina czarno-czerwona,
 • Klej PVA.

Postęp:

 1. Najpierw naszkicuj sylwetkę kurczaka na tekturze. Następnie trzeba go wyciąć.
 2. Sylwetka kurczaka musi być przyklejona na arkuszu kolorowego zielonego papieru, jak na zdjęciu.
 3. Teraz warto uszczypnąć mały kawałek z czerwonej plasteliny i przykleić go do fasoli. Następnie tę fasolę należy przykleić do sylwetki kurczaka..
 4. Dlatego zaleca się sklejenie całej sylwetki kurczaka fasolą. Jednak w tej pracy warto zostawić miejsce na dziób i oko..
 5. Bierzemy czarną plastelinę, szczypiemy małą kulkę i robimy z niej kurze oko.
 6. Ziarno kukurydzy należy również przykleić do plasteliny i przykleić do kurczaka..
 7. Teraz warto zrobić udka z kurczaka z nasion. W takim przypadku zaleca się użycie czarnej plasteliny..

jesienne rękodzieło zrób to samrękodzieło z naturalnych materiałów do ogroduRękodzieło DIY z naturalnych materiałówco zrobić z naturalnych materiałów do przedszkola

DIY rzemiosło ogrodowe

Jodełka z pestek dyni.

Jeśli masz nasiona dyni, możesz z nich zrobić prostą choinkę z nasion dyni. Do pracy musisz przygotować:

 • plastikowa pokrywa wiadra;
 • pręt z uchwytu;
 • plastelina.

Postęp: 

 1. Igły mocujemy od spodu obrabianego przedmiotu.
 2. Teraz bierzemy czarną plastelinę i toczymy z niej czarne kiełbaski. Kiełbasy te należy wkleić na podstawę pręta. W rezultacie powinieneś uzyskać podobną podstawę..
 3. Pień robimy za pomocą plasteliny. W tym przypadku na pręt nakładamy plastelinę. Należy to robić, aż stanie się silny..
 4. Następnie wkładamy do tego pręta z długopisu. Zamiast pręta można użyć dowolnego innego wspornika..
 5. Następnie warto zrobić warstwę dla przyszłego drzewa. Do tego używamy małej kulki z plasteliny.
 6. Najpierw warto nałożyć na wieczko warstwę plasteliny. W takim przypadku należy go ostrożnie posmarować całą pokrywką..
 7. Następny rząd powinien być przesunięty. Musisz poruszać się w ten sposób, aż dotrzesz na szczyt. W tym samym czasie igły powinny być opuszczone do dołu..
 8. To wszystko choinka jest gotowa.

zrób to sam jesienne rękodzieło dla przedszkolajesienne rzemiosło w ogrodzierzemiosło z naturalnych materiałówDIY rzemiosło ogrodoweco robić jesienne rzemiosło w przedszkoluMajsterkowanie w ogrodzierękodzieło z naturalnych materiałówRękodzieło DIY z naturalnych materiałów

co zrobić z naturalnych materiałów

Aplikacje z jesiennych liści.

DIY jesienne rękodzieło dla przedszkola można łatwo wykonać z liści. W przypadku takich rzemiosł liście należy znaleźć w pożądanym kształcie, a następnie wysuszyć pod prasą. Jako prasę możesz użyć zwykłej grubej książki. Ale niewysuszone liście mogą również nadawać się do rzemiosła. Ponieważ dzieciom łatwiej będzie pracować z elastycznym, naturalnym materiałem.

Aby liście stały się zabawnymi zwierzętami lub małymi ludźmi, należy je uzupełnić oczami i innymi elementami twarzy. Do tworzenia takich aplikacji potrzebny będzie również karton i klej PVA. Zobacz, jakie przykłady można zrobić z jasnych jesiennych liści.

rękodzieło na przedszkolną jesień

jesienne rękodzieło dla przedszkola

proste rękodzieło w jesiennym ogrodzie

Wreszcie

Jesień to wspaniały czas. Czyż nie! Więc rób to ze swoimi maluchami. Twórz z nimi wspaniałe rzemiosło, które pomoże im prawidłowo rozwinąć umiejętności motoryczne. Co więcej, tworzenie takich rzemiosł może dać każdemu dziecku znaczną liczbę pozytywnych emocji..