jesienne rzemiosło

Jesień to najlepszy czas, kiedy można zebrać dużą ilość różnych materiałów, z których w przyszłości można wykonać różne rękodzieła. Z czego można stworzyć ciekawe rzeczy? Pomyślisz. Okazuje się, że twoim materiałem rzemieślniczym będzie:

 • pozostawia,
 • posiew,
 • kasztany,
 • guzy.

Jak zrobić bukiet jesiennych liści

Żółte liście to najpopularniejszy materiał na jesienne rzemiosło. Z liści powstają jesienne aplikacje i różne rękodzieła. Ponadto są przemalowywane i powstają z nich naprawdę piękne arcydzieła. Teraz zaproponujemy wykonanie jesiennego bukietu z opadłych liści.

praca domowa z naturalnych materiałów

Postęp:

Potrzebujesz więc liści klonu. Do takiej pracy potrzebne są nie suche liście, ale już pożółkłe, ale elastyczne. Warto więc zrobić różę z liścia klonu. Najpierw zegnij liść klonu na pół na środku. W takim przypadku przednia strona arkusza powinna znajdować się na zewnątrz. Arkusz jest złożony na pół i zwinięty w ciasną tubę.

Środek, który okazał się być, należy uzupełnić płatkami. To oni pomogą stworzyć pączek. Do tej pracy warto dołączyć jesienny liść złożony na pół, około 1,5 cm nad środkiem. Następnie owijamy środek tym prześcieradłem i wiążemy go nitkami. Krawędzie wystające z góry należy zagiąć. Do każdej róży robimy 7 płatków.

Rękodzieło DIY z naturalnego materiałuRękodzieło DIY z naturalnych materiałówjesienne rzemiosłorękodzieło na temat jesienirzemiosło z naturalnych materiałówZrób to sam

Jesienne rękodzieło z żołędzi

W długie i deszczowe wieczory wszyscy mieszkańcy wykonują rękodzieło na temat jesieni. Należy powiedzieć, że taka aktywność pomaga rozwijać myślenie. Ponadto z takiej aktywności można uzyskać ciągłe pozytywne emocje..

Jesienią w lesie lub w parku można zebrać ogromną ilość żołędzi. A z tego naturalnego materiału możesz wykonać wyjątkowe rękodzieło, które zmieni wystrój Twojego domu..

Z żołędzi można wykonać nie tylko rękodzieło. Okazuje się, że można je wlać do szklanych naczyń i wykorzystać do dekoracji domu..

jesienne rękodzieło zrób to sam

A do następnego rzemiosła będziesz potrzebować suchej gałązki i żołędzi. W takim przypadku żołędzie należy pomalować akrylem i zawiesić na tej suchej gałązce. Gałąź żołędzia powinna być umieszczona w atrakcyjnym wazonie. To wszystko, teraz musisz tylko podziwiać ten niezwykły element wystroju..

DIY rzemiosło jesień

Uwaga! Aby rzemiosło było oryginalne, najpierw zdejmij czapki z żołędzi przed malowaniem. Po wyschnięciu farby przyklej je z powrotem.

DIY jesienne rękodzieło tematyczne

Do dekoracji domu żołędzie można filcować z wełny. Ale lepiej przykleić do nich naturalne kapelusze..

jesienny motyw diy

Kapelusze z żołędzi nadają się również do ozdabiania ramy obrazu lub lustra. Możesz również ozdobić ramkę spod zdjęcia żołędziami. Wygląda bardzo stylowo i jednocześnie ładnie.

rękodzieło na jesienny motyw

Rękodzieło DIY na temat jesieni

rzemiosło z naturalnych materiałów

Żołędzie doskonale nadają się do świątecznego wystroju. Na przykład możesz zrobić z nich kiść winogron. Aby zrobić takie rzemiosło, musisz wziąć dobrze wysuszone owoce dębu. W żołędziach jest przelotowy otwór z szydłem. Następnie kładziemy żołędzie na drucie. Sadzonki żołędzi zawija się w papier falisty, ale żołędzie maluje się akrylem. Kiście winogron zbiera się zgodnie z zasadą tkania wieńca. A liście do pędzla są zwykle wykonane z papieru. Zostaną nimi ozdobione kiście winogron.

co zrobić rękodzieło z naturalnych materiałów

rękodzieło z naturalnego materiałuOryginalne jesienne rękodzieło z naturalnych materiałówrękodzieło z naturalnych materiałówRękodzieło DIY na temat jesienirękodzieło z naturalnych materiałów

Jakie rzemiosło można wykonać z szyszek

W tej publikacji możesz zobaczyć wszystkie jesienne rzemiosło wykonane z naturalnych materiałów. Warto powiedzieć, że oprócz żołędzi do jesiennych rzemiosł używa się szyszek. Teraz możesz zobaczyć, jak zrobić zabawnego pająka z szyszek.

Do rzemiosła warto przygotować:

 • 4 gałęzie, które będą łapami,
 • Wielka sprawa,
 • plastelina do wizjera,
 • nić i superglue.

Postęp:

 1. Najpierw robimy łapy pająka. W tym celu przewlecz pędzel nitką, a następnie zagnij nitki.
 2. Przyklejamy oczy do tej części stożka, która nie jest puszysta.
 3. Teraz pozostaje zapiąć nić i powiesić naszego pająka.

rękodzieło z naturalnego materiałujesienne rzemiosłoOryginalne jesienne rękodzieło z naturalnych materiałów

1428421812_d084c14aaeee15625edd5917fc4a8f3d

Korzystając z tej samej technologii, możesz tworzyć śmieszne potwory ze stożków..

1428421871_296170a0fe2961e90b9dc98b1543a192

Rzemiosło z patyków i liści

O każdej porze roku możesz urządzić w swoim domu jesienną gwiazdę. Aby wykonać takie rzemiosło, musisz przygotować:

jesienne rękodzieło zrób to sam

 • patyczki lub sadzonki z liści,
 • drut i wątek,
 • małe jagody i liście do dekoracji.

Postęp:

 1. Z takich gałęzi warto zrobić elementy gwiazdy. W takim przypadku blaty należy zabezpieczyć drutem lub nitkami..
 2. Następnie wszystkie części rzemiosła należy złożyć w jedną kompozycję. W tym przypadku rysujemy każdą część nad i pod innymi częściami, które ją przecinają..
 3. W końcowej fazie do gwiazd zwykle przywiązywane są różne ozdoby..

jesienne rzemiosłoRękodzieło DIY na temat jesienijesienne rękodzieło zrób to sam

Z dużych patyczków można również zrobić efektowne gwiazdki do dekoracji domu. Spójrz na zdjęcie, a stanie się jasne, jak zrobić to rzemiosło.

rękodzieło na jesienny motywrękodzieło na temat jesienijesienne rzemiosłojesienne rękodzieło zrób to sam

jesienne rękodzieło zrób to sam

Wreszcie

W tym artykule zaoferowaliśmy Ci tylko niektóre jesienne rzemiosło. I możesz dodać tę serię rękodzieła swoim kreatywnym myśleniem, jesteśmy pewni, że będziesz w stanie zdobyć słodkie drobiazgi, które zachwycą Ciebie i Twoich bliskich.