Modern tasarım stüdyosu 29 metrekare. m. balkonlu olup, düzeninde uyuma ve dinlenme yeri, mutfak, banyo ve koridor bulunmaktadır. Küçük bir odanın mobilyalarını tüm kurallara göre ele alırsanız, sonunda çok rahat ve pratik bir daire elde edebilirsiniz..

7fotoğraf

Planlama değişiklikleri

Balkonlu ücretsiz bir stüdyo daireniz varsa veya sadece evinizin içini değiştirmek istiyorsanız, kesinlikle bir plana ihtiyacınız var. Mobilyaların düzenini düşünün ve tadilat sırasında düzeniniz her zaman gözünüzün önünde olsun. Yeteneklerinizden şüphe ediyorsanız, önce iç planlama ile ilgili ana noktaları inceleyin..

uyku yeri

Uyku alanı girişten mümkün olduğunca uzağa yerleştirilmelidir. Neye ihtiyacınız olduğunu düşünün: ayrı bir uyku alanı veya oturma odasında rahat bir kanepe. İlk seçeneği beğendiyseniz, en uzak köşede küçük bir alan ayırın ve meraklı gözlerden gizlenmiş bir yatak odası donatın..

Oturma odası

Oturma odası her durumda dairenin merkezidir. Konukları almak için yeterli alan olması için bir balkonu oturma odasıyla birleştirebilirsiniz. Sonuç, ilginç ve genişletilmiş bir alandır. Bu durumda, balkonun yalıtımını unutmayınız..

Mutfak

Stüdyo dairede yemek pişirme alanı ile ilgili çok fazla gereksinim yoktur. Ana şey, onu yatak odasından uzağa ve iletişime daha yakın bir yere yerleştirmektir. Mutfak balkonla birleştirilirse çok iyi bir seçenek elde edilir..

Üzerine yemek için bir bar tezgahı ve sandalyeler yerleştirebilir veya rahat bir kanepe koyabilirsiniz.

Sıhhi alan ve koridor

Küçük bir stüdyo dairede, yerden tasarruf etmek için, koridor veya gardırop için biraz yer açmak için banyoyu tuvaletle birleştirmek daha iyidir..

Fotoğraf, çok gerekli olan her şeyi barındıran kompakt ve orijinal bir banyoyu göstermektedir. Ve işte bir stüdyo dairede rahat ve pratik bir koridorun görüntüsü.

apartman imar

En küçük daire bile, her işlevsel alan görsel olarak diğerinden biraz farklı olacak şekilde sınırlandırılmalıdır. 29 metrekarelik bir stüdyo dairenin imarında. Alçıpan, raflar, bar tezgahı ve diğer mobilyaları kullanabileceğiniz metre.

Alanı bölmenin bu yolu nispeten basit ve ucuzdur..

Renk kullanılarak imar için çok ilginç bir seçenek elde edilir. En kolay seçenek, dairenin her bölgesinde renk veya doku olarak farklı bir döşeme veya tavana sahip olmaktır..

Biraz hayal kurabilir ve odanın her alanını belirli bir renk düzeninde vurgulayabilirsiniz..

Buradaki ana şey aşırıya kaçmamaktır.

Pencere dekorasyonu

Çoğu zaman, alanı genişletmek için aynalar kullanılır. Küçük bir stüdyo dairede pencere yamaçlarını aynalı mozaiklerle süsleyerek oldukça ilginç bir teknik kullanabilirsiniz. Bu, daireye ışık katacak ve görsel olarak daha büyük hale getirecektir..

Sıradan bir apartman dairesindeki pencere pervazları genellikle boştur veya üzerlerine saksılar yerleştirilir. Stüdyoda, pencere kenarından iki kişilik tam teşekküllü bir yemek masası yapabilirsiniz. Ve çeşitli küçük şeyleri saklamak için hem masa hem de dolap yapabilirsiniz..

duvarlar

Bir stüdyo daire için sıradan duvar kağıdı kesinlikle uygun değildir. Mekanın birleşmemesi için her duvarın özel bir şekilde dekore edilmesi gerekiyor, ancak geniş ve çok yönlü görünüyor:

Mutfak alanında tuğla veya fayans taklidi çok iyi görünecek. İstenirse her iki seçenek birleştirilebilir.

Oturma odasının duvarları bir fotoğraf kolajı veya resimlerle dekore edilebilirken, tabanı tek bir zıt renkle boyayın..

Fotoğraf duvar kağıtları, herhangi bir alana yapıştırılabilen stüdyoda çok güzel görünüyor..

Koridor ve banyoya gelince, burada standart çözümler ve renkler uygundur..

Mobilya

29 m2 alana sahip bir stüdyo için benzersiz bir tasarım oluşturmak çok kolay. m. doğru mobilya düzenini kullanmak. Küçük bir daire için en işlevsel mobilyaları seçmek çok önemlidir: bir çekyat, katlanır bir masa, bir bar-bölmesi vb. Cephaneliğinizde bu tür iç unsurlara ve iyi bir hayal gücüne sahip olmak, kolayca çok rahat ve şık tasarım.

8fotoğraf

Stüdyoda başarılı mobilya düzenlemesinin birkaç fotoğraf örneği

L şeklinde takım, şeffaf raf ve köşe kanepe olabildiğince doğru seçilmiş ve işlevlerini en üst düzeyde yerine getirmektedir..

Köşe kanepe, orijinal bölme ve küçük sehpa uyumlu bir şekilde bir arada bulunur..

Işık

Alanı bölmek için ışığı kullanmak en kolay yoldur. Stüdyonun her bölgesi kendi ışık kaynağına sahip olmalıdır. Masa lambaları rekreasyon alanı için idealdir, oturma odası için birkaç lambalı büyük bir avize vardır, mutfakta ve koridorda spot aydınlatma uygundur ve banyoya tek lambalı standart bir duvar lambası asılabilir..

Tavan veya duvarlardaki LED şerit, maksimum ışık eklemeye ve özgünlük kazandırmaya yardımcı olacaktır..

Dekor

Hiçbir iç dekor, en minimal olanı bile, dekor olmadan yapamaz. Bir stüdyo daire, diğer odalardan daha az olmayan bir dekora ihtiyaç duyar. Küçük bir odada, rahat alanın bit pazarına dönüşmemesi için dekor öğelerini dikkatlice seçmelisiniz..

Resimler, kolajlar, kabarık kilimler, yumuşak yastıklar ve sedirler, saksı bitkileri vb. Stüdyo dekorasyonu için idealdir..

Makaleyi ve ekli fotoğrafları dikkatlice inceledikten sonra, kendi dairenizi güvenle tasarlamaya başlayabilirsiniz. Denemekten, tavsiye almaktan, başkalarının fotoğraf fikirlerini gözetlemekten korkmayın ve başarılı olacaksınız.!

10 fotoğraf