120 metrekareye kadar iyi düşünülmüş bir yerleşim planına sahip bir konut veya kır evi projesi, büyük bir ailenin bile bir arsa üzerinde küçük bir alanı kaplayan bir kulübede rahatça yaşamasını sağlayacaktır.. Belki koşullar biraz sınırlı görünebilir, ancak her zaman bir sauna donatmanın bile mümkün olacağı ikinci veya bodrum kat inşa etme olasılığı vardır..

Tek katlı kır evlerinin düzenleri

İnşaat firmalarında 100-120 m2 büyüklüğünde evler. m orta büyüklükte konut olarak kabul edilir. Yani, tam bir konak olmasa da, bu bir “kulübeden” uzaktır.. Sahipler bir bodrum katı, ikinci veya bodrum katlar, bir çatı katı karşılayabildiğinde, konutun durumu çarpıcı biçimde değişir.. Sonuç olarak, en iyi evler kompakt ve ferah olacak ve bu tip konutları sadece geniş değil aynı zamanda çok işlevli hale getirecek. Kendiniz bir ev projesi oluşturabilir veya bir inşaat firmasından sipariş verebilirsiniz. Böyle bir çözüm, bir yapının inşası için gereken süreyi azaltır, çünkü araziye bağlanma, iletişimin döşenmesi ve diğerlerinin hesaplanması ciddi dikkat ve zaman gerektirir..

Bir aile kiralık konutlarda yaşıyorsa ve en kısa sürede kendi evini inşa etmesi gerekiyorsa, basit şekillerde, dikdörtgen veya kare anahatlı bir ev inşa etmek daha doğrudur.. Cumbalı pencereler, yerleşik teraslar, verandalar, sundurmalar, çok üçgen çatılar çok daha fazla zaman alacaktır..

Ancak, mal sahibi fon ve zaman sıkıntısı çekmezse, karmaşık bir yapıya sahip bir ev inşa edebilirsiniz, çünkü çok daha ilginç görünüyor ve içinde çok daha rahat olabilir..

Temel tipi, duvar yapımı için malzeme daha az önemli değildir.. Örneğin, bir şerit monolitik temelin montajı, betonun dökülmesi ve kürlenmesi için en az 30 gün sürer. Kazık temelin düzenlenmesi sadece zamanı önemli ölçüde azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda maliyetini de azaltacaktır. Ön hesaplamalar, jeodezik çalışmalar, mevcut zemin üzerinde benzer bir tip seçmenin mümkün olup olmadığını gösterecektir. Tüm aile bireylerinin konforlu bir şekilde konaklaması için yeterli bir alan belirlerken yanılmamak için başarılı bir yerleşim düzeni gereklidir..

3-4 kişilik küçük bir aile için tek katlı bir ev yeterlidir. Rahat bir alan yaratmak için tüm düzen dikkatlice ve dikkatlice düşünülmelidir..

120 m2’nin biraz üzerinde tek katlı yazlık

Sınırlı büyüklüğüne rağmen binada 3 adet geniş yatak odası bulunmakta olup, 1 tanesi ebeveynler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış, 2 adeti ise çocuk odaları için verilmiştir.. Yaklaşık 13 metrelik mutfakta sadece yemek pişirme alanı değil aynı zamanda yemek alanı da bulunuyor.. Aynı zamanda, salon ve koridor makul bir alanı kaplar, yaşam alanlarından fazladan metre götürmez, ancak oldukça geniş kalır. Kombine banyo ihtiyacınız olan her şeyi içerir, çamaşır makinesi için yeterli alan vardır. Gördüğünüz gibi, çoğu, odaların düzenlenmesine ve işgal ettikleri metrekarelere yetkin bir yaklaşıma bağlıdır..

Carport ile Fin evi

Lamine kaplama keresteden yapılmış Fin çerçeve evleri, dış sadeliği ve iyi ısı yalıtımı ile ayırt edilir.. 3-4 kişilik bir aile için 9.3×10.4 metre boyutlarında bir ev için çizim yapıldı.. Evde sauna, geniş bir mutfak-yemek odası, geniş bir oturma odası ve 2 yatak odası bulunmaktadır. Bir giyinme odası, kiler, iki girişi olan bir kazan dairesi için yeterli alan vardı. Araba bir gölgelik altında yağıştan korunacaktır. Temiz havada konforlu bir konaklama için biri diğerinden biraz daha büyük olan 2 teras inşa edilmiştir..

İki katlı evler için planlar

120 kareye kadar iki katlı evlerin projeleri, 1 katlı bir binadan çok daha geniş bir alana sahiptir.. Bu, iç mekanın planlanması ve imarında büyük bir avantajın yanı sıra daha yüksek derecede konfor sağlar..

Şehir sınırları içinde inşa edilen bu tür evler, özel sektörün gelişimi son derece yoğun olduğu için en başarılı seçenektir..

Büyük bir aile için 110 karelik 2 katlı kır evi

Projede çeşitli büyüklüklerde 4 oda, 2 banyo, mutfağa erişimi olan bir oturma odası bulunmaktadır.. Mutfak 9.7 m2’dir. m, tüm aile bireylerinin etrafına yerleştirilebilen geniş bir yemek masası kurmak için yeterli alana sahiptir.. Mutfağa ek olarak, oturma odasından salona, ​​köşe odasına ve ikinci kata girebilirsiniz. Salondan, sokağa ikinci bir çıkışın olduğu birleşik bir banyoya ve bir fırına açılan kapılar vardır. Evden merkezi çıkış, holden sokak pisliğinin eve girmesini önleyen bir antre ile ayrılmıştır. Girişin önünde geniş bir sundurma vardır. İkinci katta, amacı sahiplerinin tercihlerine bağlı olan 4 oda ve birinci kata inme ihtiyacını ortadan kaldıran ikinci bir banyo bulunmaktadır..

Yazlık veya daimi ikamet için çatı katı olan ev

Bu evin düzeni, 120 kareden biraz daha az olmasına rağmen, büyük bir aile için tasarlanmamıştır. Her şey zemin kattaki geniş odalarla ilgili. Geniş bir oturma odası, banyoya ve koridora açılan kapıların bulunduğu salona girebileceğiniz geniş bir mutfağa girer.. Ayrıca çatı katına çıkan bir merdiven vardır. Oturma odasındaki panoramik pencere terasa açılmaktadır. Sokak kapısı verandaya açılır. Çatı katı düzeni, bir çocuk odası ve bir ebeveyn yatak odasının yanı sıra küvetli büyük bir banyo sağlar..

Güzel proje örnekleri

Çatı katı, gömme sundurma, arka planda teras ve üst katta balkon bulunan yarım katlı ev. Görünüşte küçük, içi oldukça geniştir ve tavan arasındaki odaların etkili bir şekilde düzenlenmesi, bunlardan birinde tavan lambası oluşturmayı mümkün kılmıştır – çatıda 2 pencere. Geniş teras, çatı gölgeliği altında ve açık alanda oturma alanı olarak tasarlanmıştır..

105 metrekare alana sahip iki katlı ev. m.Kompakt boyutuna rağmen, 2 tam teşekküllü kat, projenin 3 nesil boyunca yaşanacak bir yer olan geniş bir aile için kullanılmasına izin veriyor.. Düzen, 4 yatak odası, mutfak ile birleştirilmiş geniş bir oturma odası ve gerekli tüm yardımcı odaları içerir.. Sundurma bir veranda şeklinde yapılır..

120 m² boyutlarında güzel tuğla tek katlı ev. Binanın çevresi kiremitli bir yürüyüş yolu ve açık oturma alanı ile çevrili yerleşik bir terasa sahiptir. Toplam alan konut ve teknik tesisler için yeterlidir.