Küçük bir stüdyo dairenin tasarımı ve dekorasyonu, özellikle mevcut alan sadece 30 metrekare ise, oldukça karmaşıktır. m Böyle küçük bir alanda, tüm işlevsel bölgeleri doğru bir şekilde yerleştirmek ve aynı zamanda odayı karıştırmamak gerekir. Nasıl doğru yapılacağını, hangi tavsiyelere uyulacağını bilmek önemlidir..

Modern daire iç

Çoğu zaman, alan 30 metrekaredir. m standart tek odalı “Kruşçev” var. Birçok insan bu durumda tasarım seçiminin sınırlı ve yetersiz olduğunu düşünüyor, ancak bu öyle değil. Modern tarzda tadilatlar yapılarak, gerekli tüm mobilyalar içine yerleştirilerek ve fonksiyonel alanlar ayrılarak oda olumlu bir şekilde dekore edilebilir.. Dairenin doğru tasarımını seçtikten sonra rahatlıkla doldurabilirsiniz..

koridor

Her dairenin küçük bir giriş holü vardır. Daire 30 metrekare ise. m – “Kruşçev”, daha sonra genellikle gardırobun yerini alan bir kiler de vardır. Kilere, açmak için yer gerektirmeyen uygun sürgülü kapılar monte edilebilir. Böylece odada minimum yer kaplayan gömme bir gardırop olacaktır. Ek olarak, doldurmasını uygun şekilde planlamanız gerekir: raflar, askılar, kutular.

Küçük bir koridorda ayrıca kancaları asabilir ve bir ayakkabı rafı yapabilirsiniz: yüksek kaliteli ve yoğun, ayakkabı değiştirmek için bir sandalyenin yerini alacak. Küçük bir koridorda duvara görsel olarak odayı genişletecek büyük bir ayna yerleştirmeniz gerekir..

Böyle bir koridorda gömme dolap yoksa, bir köşe dolabı kurmak mükemmel bir çözüm olacaktır, ancak sürgülü bir gardırop da onun yerini alabilir..

Kapılara ayna da takabilirsiniz, ek aydınlatmaya sahip bu tür mobilyalar çok şık ve ilginç görünüyor. Küçük bir koridoru mükemmel bir şekilde aydınlatır ve ayrıca ek aydınlatma, ışık vurguları yerleştirmenize ve koridoru hafiflikle doldurmanıza olanak tanır. Küçük koridorları olan bir dairede, odayı dağıtacağından hiçbir durumda açık depolama sistemleri kullanmamalısınız..

Çok büyük, dar ve hafif olmayan mobilyalar satın almak daha iyidir.. Parlak ve cam yüzeyler ihtiyacınız olan şeydir. Çok parlak ve kaliteli aydınlatma kaynakları seçmek önemlidir, koridorun çok küçük görünmemesine yardımcı olurlar.,

Mutfak

30 metrekarelik modern 1 odalı dairede. m yaklaşık 6 metrekare m mutfağa düşüyor, ancak bu kadar küçük bir boyutta bile mutfak rahat hale getirilebilir. Buradaki mobilyalar ankastre cihazlarla donatılmalıdır.. Böylece mutfaktaki alanı olabildiğince verimli kullanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, pencere pervazını genişletmeye bile başvururlar. Orada bir hostesin işyerini düzenleyebilir veya mutfak eşyaları, tabaklar, küçük ev aletleri ve diğer şeyleri yerleştirebilirsiniz. Pencere pervazının altına raflar ve çekmeceler yapılabilir. Çatal bıçak takımı, tencere ve hatta tahıl gibi bazı ürünleri depolarlar..

7fotoğraf

Mutfak tasarımı, ışık ve boşluk dolu bir atmosfer yaratmalıdır. Tüm mobilyaları bir duvar boyunca yerleştirmek ve karşı tarafta bir yemek alanı yapmak daha iyidir. Böylece tasarım daha modern ve modaya uygun hale gelecek ve oda daha işlevsel hale gelecektir. Bir odayı minimalist tarzda dekore ederek, sadece en önemli mutfak eşyalarını oraya koyabilir, yemek masasından tamamen kurtulabilirsiniz. Rolü, genişletilmiş bir pencere pervazına veya dar ve işlevsel bir bar tezgahı tarafından oynanabilir..

Böyle bir odada tabure kullanmak daha iyidir, çünkü masanın altına kolayca itilebilirler ve odada ek yer açarlar..

Oda

30 metrekare alana sahip modern dairelerde odalar. m tek yaşam alanıdır. Bölgelere bölünerek resmileştirilmesi gerekiyor. Bu, farklı renkler veya bölümler kullanılarak yapılabilir. Mobilya ve kaplama malzemeleri seçerken, tasarımı hafif ve hafif olacak modellere dikkat etmek önemlidir.. Duvar pastel tonlarda ve pencereler aydınlıkta dekore edilmelidir..

Perde olarak, sadece böyle bir odanın tasarımı ve dekorasyonu için mükemmel bir çözüm olan şifon modelleri satın almak daha iyidir. İç mekan lüks ve iddialı olmamalıdır – durumu gereksiz ayrıntılar ve aksesuarlarla aşırı yüklememek önemlidir..

İç mekanı döşemek için şık ve işlevsel dönüştürülebilir mobilyalar kullanmak daha iyidir. Katlanabilir ve değişebilir. Bu hem masalar hem de yataklar için geçerlidir..

30 metrekare alana sahip modern daireler. m. bir balkonun varlığını dikkate almak önemlidir. Bu nedenle, sundurmayı yalıtmak daha iyidir, böylece örneğin kapalı raflı bir gardırop gibi uygun bir depolama sistemi yerleştirilebilir. Böyle bir tasarım, iç mekanı “boşaltmak” için seçilmiştir. Bir rekreasyon alanı genellikle balkona aktarılır, oraya bir sehpa da yerleştirilir..

Stüdyo daire tasarımı

Şu anda stüdyo daireler çok popüler. Bu hem genç çiftler hem de bekarlar için harika bir çözümdür, ancak çoğu zaman tüm aile bile stüdyolarda yaşamak zorundadır. Daire başlangıçta bir stüdyo olarak tasarlanmadıysa, çoğu kişinin yaptığı gibi, bu tür tesisler için her şey erkenden yeniden planlanabilir. Dairenin birlikte yaşamak için hesaplanması en iyisidir..

Bu durumda, bölümlerin yüklenmesi önerilmez., imar başka şekillerde yapılabilir. Oda, mobilya, aydınlatma, farklı zemin seviyeleri, tavan ve daha fazlasıyla işlevsel alanlara ayrılmıştır. Her şeyden önce, böyle bir dairenin iç tasarımının ne olacağına karar verirken, hangi fonksiyonel alanların vurgulanması gerektiğine karar vermelisiniz..

Bundan sonra, alanları tanımlamanın nasıl daha uygun olduğuna karar vermelisiniz. Bir stüdyo dairede mutfak, oturma odasına sorunsuz bir şekilde geçmeli ve tüm bölgelerin tasarımı sağlam ve uyumlu olmalı, iç mekanda ani geçişlere izin verilmemelidir.. Oturma odası ve mutfak genellikle bir arada bulunur ve bunları modern bir bar tezgahı yardımıyla ayırır.. Aile yemekleri veya arkadaşlarla yemek yemek için mükemmeldir, harika bir imar işi yapar..

Oturma odasında ilginç bir tasarım hareketi kullanılabilir: pencere pervazını genişleterek, iyi aydınlatmaya sahip tam teşekküllü bir çalışma alanına dönüştürün. Böyle bir “masanın” alanı yeterli değilse, dizüstü bilgisayar için ek bir kompakt dönüştürme masası kullanışlı olacaktır. Odanın modern iç kısmına mükemmel uyum sağlar ve fazla yer kaplamaz ve kanepede yatarken bile onunla çalışmak uygundur..

Genişletilmiş pencere pervazının altında, bir şifonyer donatılarak bir giysi saklama sistemi düzenlenir. Keten ve giysiler için çekmeceleri vardır. Mutfakta, pencere pervazının yıkanma yeri olarak kullanılması, mutfağı daha konforlu ve işlevsel hale getirir..

Uyku alanı ışık perdesi ile donatılmıştır. Zarif görünüyor, bir kanopiye benziyor, ancak aynı zamanda yatağı meraklı gözlerden koruyor. Uyku alanı, odanın girişinden mümkün olduğunca uzağa yerleştirilmelidir. Uyku alanı da podyum kullanılarak ayrılmıştır. Bu çözümün ek bir avantajı, yatak çarşaflarını ve diğer aksesuarları saklamanın uygun olduğu podyuma kutuları monte etme yeteneğidir..

30 metrekarelik bir stüdyo daire için şık bir tasarım oluştururken. m.Aydınlatmaya çok dikkat edilmelidir. Genellikle oturma odası olan orta alan mümkün olduğunca iyi aydınlatılmalı, yatak odası ve mutfak alanı dağınık kaynaklarla aydınlatılmalıdır. Ayrıca, kolay görünen ve aynı zamanda odayı sınırlayan yarı saydam ekranların yardımıyla bölgeleri bölmek için tasarım fikirleri de modadır..

Büyük dekoratif elemanlar atılmalıdır. Uzun ve düz bir akvaryum, imar ile mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Fazla yer kaplamaz, ancak uyku alanını mükemmel şekilde gizler.. Ayrıca, bir stüdyo dairenin iç tasarımına karar verirken, bazı nüansları hatırlamanız gerekir:

  • Mobilya ve mobilya aksesuarlarının beyaz veya gümüş tonlarında yapılması daha iyidir..
  • Parlak ve aynalı yüzeyler kabul edilir.
  • Bir stüdyo dairede imar farklı dokular kullanılarak yapılabilir.
  • Renklerin kontrastıyla oynamamak daha iyidir, iç mekana parlak gölgeler dikkatlice dahil edilmelidir. En iyi çözüm, bir renk tayfı seçmek ve bitişik tonları kullanmak olacaktır. Beyaz, mavi ve gri kombinasyonu mükemmeldir..
  • Bitirirken, döşeme türlerini değiştirme yöntemini kullanın. Zemin, mutfak alanındaki fayanslar, yaşam alanının parke döşemesinin yerini alacak şekilde, sanki onları birbirinden ayıracak şekilde tasarlanmıştır..

Koridorda laminat döşemek ve uyku alanına halı döşemek en iyisidir..

Varyantlar ve stiller

30 metrekarelik küçük bir dairede. m, mobilya hantal değil küçük olmalı, hemen hemen tüm stilleri somutlaştırabilirsiniz. Kompakt “köşeleri” ve transformatörleri tercih etmek daha iyidir. Köşelere daha yakın duvarlar boyunca büyük mobilyalar yerleştirmek, hatta köşe modellerini tercih etmek daha iyidir. Böyle bir alanı tasarlamak için aşağıdaki stilistik yönler mükemmeldir..

Provence

Bu güzel ve sofistike tarz, küçük bir oturma odasının veya uyku alanının saygınlığını güzel bir şekilde vurgulayacaktır. Bu tarzda bir oda dekore ederken sadece pastel renkler kullanmanız yeterli, beyaz, sütlü, soluk pembe, bej, açık şeftali tonlarında elementler elde etmek. Perdeler yarı saydam, hafif olmalıdır. Beyaz döşemeli mobilya seçmek daha iyidir. Zemin kaplaması da hafif olmalıdır, suni olarak yaşlandırılmış bir yüzeye sahip laminat veya parke mükemmeldir. Provence stili, duvarlarda ve mobilyalarda çiçek baskısı ile karakterizedir..

Yüksek teknoloji

Bu modaya uygun ve çağdaş tarz, küçük bir stüdyo daire için idealdir. Bir oda projesi hazırlarken, basit geometri kurallarına ve ilkelerine uymak daha iyidir. Mobilya aynı gölgeye sahip olmalıdır. Sandalyelerin, masaların, yatakların yanı sıra lambalar ve aplikler gibi diğer detayların ayakları, varlığı depolama sistemlerinin tasarımında da memnuniyetle karşılanan boru şeklindeki metal elemanlara sahip olmalıdır. Mobilyanın cam ve çelik uçlara sahip olması daha iyidir..

Yüksek teknoloji, en parlak ışık kaynaklarının kullanılmasını gerektirir. Sadece tavana değil, duvara veya zemine de yerleştirilebilirler. Aynalı gardıroplar dekora mükemmel uyum sağlar.

Tasarımın iç tasarımı, geleneksel olarak beyaz, gri, gümüş tonları dahil olmak üzere belirli bir renk şemasında da farklılık göstermelidir..

minimalizm

Bu sadece 30 metrekarelik bir daire için en uygun stildir. m.Tasarım basit ve işlevsel olmalıdır. Duvar kaplamaları sade ve ince seçilmeli, duvar dekorasyonu için temel fon tonları kullanılmalıdır. Kahve tonları, kahverengiler veya parlak siyah yüzeyler kullanılarak birden fazla vurgu oluşturulabilir.

Rahat bir daire yaratma fikirleri için sonraki videoya bakın..