Herhangi bir kişiyi ziyaret edebileceğiniz veya tatile gelebileceğiniz kendi evlerinin hayalleri. İster yalnız olun, ister bir ailen var, herkesin tenha bir köşeye ihtiyacı var. Ve küçük bir arsa satın aldıysanız ve yakın gelecekte inşa etmeye başlamayı planlıyorsanız, en üst düzeyde bir konut oluşturmak için çok zaman ve çaba harcamanız gerekecektir..

işe başlamadan önce gelecekteki ev için bir plan oluşturmanız gerekiyor, Ne de olsa, nesneyi nitelikli uzmanlardan oluşan bir ekip inşa edecek. Her biri kendine has özellikleri olan, avantajları olan ve belirli standartları karşılayan birçok farklı kır ve kır evi projesi bulunmaktadır..

Bir ev planı nasıl yapılır?

İlk olarak donatılabilecek alan dikkate alınır. 6×9 metrelik bir nesneden bahsediyorsak, bu kadar küçük bir alan bile tenha, rahat ve konforlu hale getirilebilir. Sorunun çözümüne tüm sorumluluk ve ciddiyetle yaklaşmak gerekir. Buraya gerçek profesyonellerin yardımı olmadan yapmak imkansız, dileklerinizi dinleyecek, faydalı tavsiyelerde bulunacak ve tavsiyelerde bulunacak.

Onlarla birlikte, gelecekteki eviniz için kendi projenizi geliştirebilir veya ağda ve kataloglarda bulunabilecek çeşitli yerleşim seçeneklerini keşfedebilirsiniz..

Malzeme seçimi

Ahşaptan yapılmış kır evleri büyük talep görüyor. Bunun mantıklı bir açıklaması var. Her şeyden önce, bu malzemenin çevre dostu olduğu ve doğal ahşap için uygun fiyatlı bir yedek olarak kabul edildiği belirtilmelidir. Ayrıca, bir konut inşa etmek ondan fazla para almayacak ve bu, para biriktirmek isteyenler için uygundur, ancak yüksek kaliteli ve güvenilir bir bina inşa eder..

mekan organizasyonu

Bu belki de yapılması en önemli ve zor şeylerden biridir. Evin düzenini organize eden kişi, hiçbir şeyi kaçırmamak için tüm detayları dikkate almalıdır. En az bir odayı unutursanız, iletişim kurulumundaki hatalardan kaçınılamaz..

Bu alanda yüksek öğrenim görmeden, çatı katı olan tek katlı veya iki katlı bir evi bağımsız olarak organize edip mükemmel bir sonuç elde edebileceğinizi belirtmekte fayda var. 54 metrekare çok geniş görünmese de akıllıca ve doğru bir şekilde kullanılabilir..

Evdeki en büyük alan, ailenin toplanıp dinlendiği ve konukların da kabul edildiği oturma odası tarafından işgal edilecektir. Daha fazla özgürlük yaratmak için bu odayı mutfakla birleştirebilirsiniz.. Yatak odasını vurguladığınızdan emin olun, ve iki katlı bir evden bahsediyorsak, daha yüksekte yer alabilir..

Kural olarak, 6×9 m’lik bir alan kompakt olarak kabul edilir, bu nedenle çoğu zaman çatı katı olan bir ev projesi seçeneğini seçer. Böylece, sadece ailenin değil, konukların da yer alacağı iki katlı harika bir bina elde edebilirsiniz..

Tabii ki, burada merdivenli seçeneği akıllıca düşünmek önemlidir, çünkü yapı farklı tiplerden yapılmıştır ve iç mekanda organik olarak neyin görüneceğini seçmeniz gerekir. Tavan arası fazla yer kaplamaz, birinci kattan çok daha küçüktür ve orada iki odayı donatabilirsiniz. Bu, ana yatak odası veya konukların dinlenebileceği bir yer olabilir..

Tasarımın Sırları

Uzmanlar, alanı küçük olan evlerde, alanı görsel olarak artırabilecek açık renklerin tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor. Evin içine özgürlük katmak için oturma odası ve mutfak arasında bir kapı değil, tek bir bütün gibi görünen farklı alanlar yaratan düzgün bir kemer kullanın. Pencerelerde ışık perdesi kullanılır ve bazen tül yeterlidir..

Aile üç veya dört kişiden oluşuyorsa, herkesin yeterli alana ve özgürlüğe sahip olması için şüphesiz burada iki katlı bir ev gerekli olacaktır. Böyle bir konutun iç düzeni doğru bir şekilde düzenlenmelidir. Banyo genellikle zemin katta bulunur ve ikincisi yatak odaları ve çocuk odası için tasarlanmıştır..

Alt katta oturma odası, yemek odası ve mutfak kuruluyor. Tüm evin kapsamlı yalıtımını unutmamalıyız., hem zemin katta hem de üst katta, kışın rahat ve soğuk olmaması için.

Küçük alana sahip evlerde çok fazla mobilya kullanılmaması tercih edilir. Bu özellikle koridorlar, antre ve salonlar için geçerlidir. Oturma odasına, oldukça yeterli olacak büyük bir kanepe koyabilirsiniz..

Mutfağa gelince, hepsi kişisel tercihinize bağlıdır. Merdivenlerden bahsedecek olursak, bir projenin veya geniş bir eğim açısına sahip yapıların oluşturulması sırasında vida seçenekleri büyük talep görmektedir..

Dağ evi düzeni

Böyle bir ev kompakt olarak adlandırılabilir, ancak minyatür değil, çünkü daha küçük binalar var. Küçük alan zenginliğine rağmen, işlevsel olarak kullanabilirsiniz. Tabii ki, ikinci katın da yapılması tavsiye edilir – bu şekilde çok daha fazla alan olacaktır.. Yetkili tasarım ana görevdir.

Dağ evleri, Alp tarzı güzel kır evleridir. Duygusallıkları ile ayırt edilirler ve çok orijinal görünürler. Bir bant veya vida temelinin mükemmel olduğu bir yerleşim düzenine sahip bir ev içindir..

Stil basit ama sofistike. Böyle bir nesne ideal olarak uzun ağaçların olduğu bir manzaraya uyacaktır..

Beş duvar ve özellikleri

Bugün birçok uzman, bunun küçük bir ev, yazlık veya yazlık ev inşaatı sırasında en iyi çözümlerden biri olduğunu düşünüyor. Ek bir beşinci duvar tarafından kesilen standart bir dörtgenden bahsediyoruz, dolayısıyla adı.

Yapının avantajları aşağıdakileri içerir:

  • Her şeyden önce, ek taşıyıcı duvar nedeniyle, hizmet ömrü üzerinde olumlu bir etkisi olan yapının mukavemeti artar. 6×9 m alana sahip bir kütükten yapılmış bir evin projesi için, bir buçuk kat ve çatı katı seçeneği uygundur..
  • Eski zamanlarda bile, beş duvarlı duvarlar en sıcaklardan biri olarak kabul edildi ve bu değişmedi. Yapının enerji tasarrufu özelliklerini arttırmak, “kesim” bölümünde bulunan fırına izin verir..
  • Maliyet hakkında konuşursak, beşinci duvarının monte edildiği kısa kütükler için standart olmayan boyutlarda malzeme sipariş etmekten daha az ödemek daha iyidir..

Tabii ki, bu tür tasarımın dezavantajlarından bahsetmemek mümkün değil:

  • Beşinci duvar ek bir bağlantıdır, bu nedenle çatlakların kapatılmasına, sızdırmazlık malzemelerinin ve yalıtımın uygulanmasına özel dikkat gösterilmesi gerekecektir..
  • İki katlı bir ev veya çatı katı olan bir yapı hakkında konuşursak, merdiven montajında ​​​​bazı problemler ortaya çıkabilir. Ancak, yardım için kalifiye uzmanlara başvurduysanız, tüm bu zorluklar kolayca çözülebilir..

Bir ev projesi için başka bir seçenek

Talep edilen çerçeve tiplerinin yapıları göz ardı edilmez. Bunlar, inşaatı iki aydan fazla sürmeyen küçük evler, evler ve yazlık evler. Ana avantajları, makul bir buhar bariyeri, hava geçirgenliği ve duvar yalıtımı kombinasyonunda yatmaktadır ve bu, konut sakinleri üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir..

İşlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapacak olan bir çerçeve evin montajı yaklaşık yedi kişi gerektirir..

Teknolojinin özelliklerine gelince, duvarların içinde kaldırılan mühendislik sistemlerini ayırmak mümkündür. Ahşap çerçeve evler için bu en iyi seçenektir. Dekorasyona gelince, burada çeşitli kaplama malzemeleri kullanarak hayal gücünüzü gösterebilirsiniz. Çevre dostu, montaj hızı ve dayanıklılık, diğerleri arasında çerçeve evler tarafından olumlu bir şekilde sunulmaktadır..

Özetle, 6 x 9 m alana sahip bir ev planının iki katlı bir bina söz konusu olduğunda dört ila yedi odayı birleştirebileceğini söyleyebiliriz. Bu seçenek modern trendleri birleştirir, bu nedenle bir nesnenin potansiyeli doğru ve akıllıca gerçekleştirilebilir.

Ayrıca önerileri dinlerseniz ve farklı tasarım seçeneklerini keşfederseniz, eviniz için kendiniz bir plan yapabilirsiniz. İpuçlarından yararlanın, proje seçeneklerini keşfedin ve tam olarak neyi sevdiğinizi ve aynı zamanda özelliklere uygun olanı bulacaksınız..

Bir sonraki videoda, küçük bir evin en başarılı düzeninin bir video incelemesini bulacaksınız..