7’ye 9 m ahşaptan yapılmış bir ev, çok fazla ihtiyaç duymayan kendi kendini inşa edenler için ucuz ve pratik bir çözümdür, sadece inşaat bütçesini değil, aynı zamanda bu tür gayrimenkullerin bakım maliyetini de arttırır.. Yani 7’ye 9 metrelik bir alan bir veya iki çocuklu genç aileler tarafından tercih edilecek..

özellikler

Herhangi bir türden ahşap, çok fazla para için yeterince ısı tasarrufu sağlayan bir kütük ev inşa etmenizi sağlar.. 2021 fiyatlarında, Rusya’da böyle bir evin inşası için ayrılan bütçenin bir milyon rubleyi aşması pek mümkün değil.. Ahşap pratik, kullanımı kolay ve ucuz bir malzemedir.. Bir bardan bir evin, sırayla, 10 ton veya daha fazla binanın geri kalanının etkileyici ağırlığına dayanması gereken bir çerçeve şerit monolitik temel hariç, çerçeve monolitik bir yapıya ihtiyaç duymaz..

Yapay taş ve çelikten daha düşük yoğunluğa sahip olan ahşap, değişen ortam sıcaklıklarından ve yapı malzemesinin kendisinden büyük dalgalanmalara maruz kalır.. Bir yıl yattıktan ve nemin bir kısmını bıraktıktan sonra, sadece büzülmekle kalmayacak, aynı zamanda biraz deforme olacaktır. Bir parça kereste – yüzlerce kat daha ağır olan, aynı elemanlardan bir araya getirilmiş bir yapının aksine – hafifçe yana doğru açılır. Bu nedenle, aynı partiden son katın, duvarların ve tavanın ve tavan arası (ve zeminler arası) tavanların, ayrıca oldukça kısa bir sürede dikilmesi tavsiye edilir. Bu yapılmazsa, inşaatın ana aşamasına önceden acele etmeyin, ancak binanın inşaatını bir yıl veya daha fazla uzatın – ustalar, yapının inşası sırasında her bir keresteyi tutup düzeltmek zorunda kalacaklar. tüm sürecin maliyetini karmaşıklaştırır, uzatır ve artırır.

Ağacın nihayet kuruması, yapının kendi içine serilmesi ve tüm ilkbahar, yaz ve sonbaharın yarısı güneşin altında, deforme ve çatlama olmaması gerekir.. Yapıya döşenen kirişler, kütükler ve levhalar, ayrı ayrı yerleştirilip kurutulduklarından çok daha az çatlak alacaktır..

Bunun için büzülme için bir ev inşa etme konsepti var – bu karmaşık, monte edilmiş ve dağınık olmamalıdır..

Ahşap evler dekorasyonda hafif ve iddiasız. En basit durumda, rendelenmiş kereste ve levhalar, küf, mantar, mikroplara karşı ve kendi kendine yanmaya karşı koruma sağlamak için emprenye ile kaplanır. Saklamak istemeyeceğiniz doğal bir ahşap desen bırakmak için, sadece çabuk kuruyan ve su geçirmez bir vernik kullanın..

İdeal seçenek, epoksi reaktifleri içeren parke verniğidir: bir katman, 10 yıla kadar ağaçtan nemi kaldıracaktır. Bu verniği yırtan aşındırıcı kenarlı ve keskin kenarlı nesneler ve şeyler zeminde sürüklenip yuvarlanmamalıdır..

çatı katı projeleri

Tavan arası 9×7 m olan plan, birinci katın ve ikinci çatı katının şemalarından oluşmaktadır. Tam teşekküllü bir ikinci katla karşılaştırıldığında, çatı katı, onun sadeleştirilmiş bir versiyonudur: kompozit bir eğimli çatı (iki hafif eğim ve iki daha dik olan) kural olarak, alanın üçte birini veya% 40’ını kaplar. birinci katın alanına eşit. 7×9 m çatı arası evlerin projeleri iki standart seçenekte sunulmaktadır..

  • Birinci kat – iki yatak odası 9 ve 12 m2, oturma odası – 14, banyo – 6, salon – 10, antre – 1.5 m2. Koridorda ikinci kata çıkan bir merdiven vardır. sundurma – 3 m2. Tavan arası – her biri 12 m2’lik iki yatak odası, üçüncüsü zaten 18 m2 için tasarlanmıştır. Kiler 3.4 m2’dir. Salon – 8.6 m2. Toplam alan – 113 m2.

  • İkinci seçenek, çatı katı alanını yaklaşık yarı yarıya azaltarak kesilir.. Zemin katta 12 m2 yatak odası, aynı metrekarede giriş holü olan mutfak, 18 m2 veranda, 3 m2 sundurma bulunmaktadır. Tambur yok – sundurma, ilk kapalı hale getirerek tamburun altına yeniden inşa edilebilir. İkinci katta – her biri 13,5 m2’lik iki yatak odası, salona göre simetrik olarak yerleştirilmiş, 4,5 m2’lik bir merdivenle birlikte.

Garajlı ev planları

7×9 boyutundaki herhangi bir tipik veya orijinal proje kolayca garajlı bir eve dönüştürülebilir.. Tek katlı bir ev mi yoksa iki katlı bir ev mi olduğu önemli değil – bu durumda tüm binalar bir bodrum (yarı bodrum) düzenlemek için güçlendirilmiş bir temel ile planlanmıştır.. Örnekler, kat planlarına bir bodrum planı eklenmiş önceki projeleri içerir. Bir araba 20 m2 gerektirir ve bir atölye için – 10, dünyanın ufkuna göre 12-20 dereceden fazla olmayan bir çıkış-iniş açısına sahip rampa tipi bir çıkış ve çıkış için yer olacaktır..

İkinci seçenek aşağıdaki gibidir. Evin içine 30 m2’lik bir uzantı yanaştırılmıştır ve çizime uygun olarak uygulanmaktadır. Evin arka veya yan duvarlarının yanına yerleştirmek en iyisidir, ancak cepheyi kaplamaması için, örneğin mutfak-oturma odası olan bir teras.

Site alanı izin veriyorsa garaj ayrı olarak inşa edilebilir. Tipik arsalar 4-5 dönümlük alanlar olarak kabul edilir – bu, birinci katın altına inmeden bir araba atölyesi olan bir garaj düzenlemek için yeterlidir: garajdan çıkmak ve eğimsiz girmek çok daha kolay ve güvenlidir.

Teras projeleri

Bu projede tasarım yüksek düzeyde hata ayıklanır.. Proje planı aşağıdaki gibidir. Beş ayrı oda, geniş bir teras ile tamamlanmaktadır. Ayrı bir mutfak ve zevkli bir şekilde dekore edilmiş oturma ve yemek alanı birbirini tamamlıyor. Kombine banyo bu listeyi tamamlar. Tavan arasında üç yatak odası ve bir ön.

Yukarıdaki seçeneklerin geri kalanı teraslı projelere dönüştürülebilir. Bunu yapmak için, çoğu zaman oturma odası, iki köşe duvarı ışığa karşı şeffaf bölmeler olacak şekilde yeniden tasarlanır. Çoğu zaman, teraslama için, bir kişinin yüksekliğinde, birkaç uzunlamasına-enine bölümden oluşan çift veya üçlü cam üniteler kullanılır. İkinci bir ışıkla oturma odalarında bulunan sıradan pencereler veya panoramik pencere yapıları gibi kurulur ve sabitlenir..